Jakie minimalne wymiary akwa tarliskowego???

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Jakie minimalne wymiary akwa tarliskowego???

Post autor: _TOM_ » 01 lut 2010, 21:41

problem z małym baniakiem tarliskowym i wytarciem tam parki jest wtedy, kiedy potrzebuje taka parka do tego by były larwy na przykład 2 miesięcy ... woda mimo podmian się spaskudzi.
potem przekładanie oary z małymi do troche większego to ryzyko że padną lub spadną ze starych na amen :)
dlatego tarliskowy jak największy :) 112 dobra, 140 lepsza :) itd.

Awatar użytkownika
Discusdiscus123
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2010, 15:11
Imie i Nazwisko: Mateusz Pałosz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skierniewice
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Jakie minimalne wymiary akwa tarliskowego???

Post autor: Discusdiscus123 » 02 lut 2010, 16:00

Mam takie 112l ,w którym pływają teraz inne rybki... jak można je odkazić przed przeznaczeniem na tarliskowe???
Poprostu dokładnie umyć czy jeszcze przejechać jakimś preparatem???

Awatar użytkownika
jasiu
senior
senior
Posty: 120
Rejestracja: 08 lut 2007, 00:20
Imie i Nazwisko: Maciej Jachowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Malbork
Lokalizacja: MALBORK
Kontaktowanie:

Re: Jakie minimalne wymiary akwa tarliskowego???

Post autor: jasiu » 02 lut 2010, 17:34

Witam.
W 70 litrowym Baniaczku dochowałem się 30 młodych dysków .
To prawda że woda się paskudzi i to dość szybko,ja po prostu włożyłem całe moje serce i udało się dochować.
Siedziałem z nimi od rana do wieczora nawet zdarzało się że jeden posiłek dziennie zjadałem,ale to było podniecenie takie że nawet głodu nie czułem.
Później postawiłem dwa zbiorniki po 125 litrów 50x50x50 o wiele lepiej się wycierało dyski mniej roboty zdecydowanie,a co do odkażania zbiornika możesz użyć sól kuchenną dobrze wysmarować zbiornik nawet możesz zalać woda i wsypać sól nie żałować i zostawić na parę dni.
Podpytaj się kolegów z forum na pewno jest coś lepszego niż sól,pewniejszego 100%.

RobertN
senior
senior
Posty: 149
Rejestracja: 08 gru 2004, 17:18
Imie i Nazwisko: Robert Nowakowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Klucze
Lokalizacja: Klucze
Kontaktowanie:

Re: Jakie minimalne wymiary akwa tarliskowego???

Post autor: RobertN » 02 lut 2010, 17:35

Discusdiscus123 pisze:Mam takie 112l ,w którym pływają teraz inne rybki... jak można je odkazić przed przeznaczeniem na tarliskowe???
Poprostu dokładnie umyć czy jeszcze przejechać jakimś preparatem???
Dokładnie umyj, z odkażalników............ woda utleniona, płyny do mycia. Ważne, żeby po myciu było dokładnie wypłukane z jakichkolwiek substancji chemicznych, które mogłyby zaszkodzić rybom. To samo z grzałkami, filtrami, pokrywą, świetlówkami.
pozdr Robert

Awatar użytkownika
jasiu
senior
senior
Posty: 120
Rejestracja: 08 lut 2007, 00:20
Imie i Nazwisko: Maciej Jachowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Malbork
Lokalizacja: MALBORK
Kontaktowanie:

Re: Jakie minimalne wymiary akwa tarliskowego???

Post autor: jasiu » 02 lut 2010, 17:39

Przy okazji znalazłem coś takiego,też to używałem jest spoko wystarczy do odkażenia.

http://www.allegro.pl/item848397133_tro ... _wody.html

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Jakie minimalne wymiary akwa tarliskowego???

Post autor: _TOM_ » 02 lut 2010, 20:21

Najlepiej akwarium wypłukać po innych rybach i wysuszyć dokładnie. Ale suche ma być kilka dni. To samo z osprzętem. Mycie ciepłą wodą, nawet prawie gorącą :) Ja chemii nie lubię i nie stosuję, więc nie polecam, choc bywa bardzo skuteczna również.

A jak masz dostęp do ozonatora to potem jak już wysuszony dobrze baniak zalejesz ponownie wodą (na przykład z RO lub krnówką jeśli masz miekką i kwaśną) zaozonuj wodę w nim i cały osprzęt kilka razy, na przykład 2 razy dziennie przez 5 dni włączaj na 15min ozonator. Potem woda jest dla tarlaków gotowa.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: Jakie minimalne wymiary akwa tarliskowego???

Post autor: rady3 » 03 lut 2010, 10:31

_TOM_ pisze:Najlepiej akwarium wypłukać po innych rybach i wysuszyć dokładnie. Ale suche ma być kilka dni. To samo z osprzętem. Mycie ciepłą wodą, nawet prawie gorącą :) Ja chemii nie lubię i nie stosuję, więc nie polecam, choc bywa bardzo skuteczna również.

A jak masz dostęp do ozonatora to potem jak już wysuszony dobrze baniak zalejesz ponownie wodą (na przykład z RO lub krnówką jeśli masz miekką i kwaśną) zaozonuj wodę w nim i cały osprzęt kilka razy, na przykład 2 razy dziennie przez 5 dni włączaj na 15min ozonator. Potem woda jest dla tarlaków gotowa.
Też staram się nie stosować chemii i od lat mam swój sposób. Do akwa wsypuję dość dużo soli. Wlewam odrobinę wody. Tyle by sól była wilgotna, ale nie rozpuściła się. Następnie tą solą myję akwa przy pomocy szczotki. Szczególnie dokładnie w narożnikach. Na całym akwarium znajduje się wtedy ta wilgotna, nie rozpuszczona sól. Zostawiam tak na dobę, po czym płuczę dokładnie. Na hodowli robię tak za każdym razem, kiedy w jakimś akwa jest całkowicie wymieniana woda. To taka profilaktyka. Jednak w cięższych przypadkach trzeba cały sprzęt wypłukać w formalinie lub w chloraminie. Formalinę można kupić w aptece, a chloraminę w sanepidzie. Jedno i drugie trzeba oczywiście rozcieńczyć.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Jakie minimalne wymiary akwa tarliskowego???

Post autor: TURYSTA » 03 lut 2010, 11:10

Stosuję podobną metodę jak Robert. Z tym że po umyciu akwarium , myje akwarium ph/kh minus .
Po przemyciu zalewam szkło wrzucam wszelkie opłukane sprzęty wlewam ph/kh minus ile zostało na 2 doby i pozamiatane, ph z reguły jest około 2
Samo czyszczenie szyb ph/kh minus rozpuszcza wszelkie osady wapienne resztki glonów i ładnie czyści szyby i zakamarki akwarium. Ph / kh na wacik i zasuwasz.

czarjan2
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 403
Rejestracja: 31 sie 2006, 22:02
Imie i Nazwisko: Jan Czarnecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łomża
Lokalizacja: Łomża
Kontaktowanie:

Re: Jakie minimalne wymiary akwa tarliskowego???

Post autor: czarjan2 » 03 lut 2010, 15:00

Ja też unikam nadmiaru chemi ale do odkażania używam nadmanganian potasu ,wsypując go do zbiornika z wodą i całym osprzętem ale w dość mocnej dawce i pozostawiam na jeden dzień, następnie wylewam całą wodę i dobrze płucze zbiornik i cała resztę.

Awatar użytkownika
Discusdiscus123
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2010, 15:11
Imie i Nazwisko: Mateusz Pałosz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skierniewice
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Jakie minimalne wymiary akwa tarliskowego???

Post autor: Discusdiscus123 » 05 lut 2010, 17:31

Dzięki :D
Naprawdę mi pomogliście, jeszcze raz wielkie dziękuje...
Pozdrawiam Discusdiscus123

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości