Zjadają larwy :(

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

leszczu25
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2009, 19:18
Imie i Nazwisko: Andrzej Lech
Lokalizacja: Środa Śląska

Zjadają larwy :(

Post autor: leszczu25 » 23 sie 2009, 10:27

Witam , bardzo proszę o poradę . Moje dyski złożyły już drugi raz ikrę i za każdym razem zjadają larwy , kiedy te tylko odczepią się od miejsca złożenia ikry (czyścik magnetyczny).
Co może być przyczyną takiego zachowania ?
Widać , że sumiennie opiekują się złożoną ikrą , ale kiedy tylko larwy się odczepiają natychmiast zostają zjadane ...
Parametry wody:
PH=6.2-6.6
KH=6-8
GH=8-10
No2=0-0,025
No3=10-15
Po4=0.4-0.6
Temp. 28-29*C
Regularne co tygodniowe podmiany wody 100l. czyste RO+uzdatniacz.
Akwa. 300l. ogólne
7szt. paletek
Te , które dobrały się w parę są największe i rozganiają inne od miejsca złożenia ikry .

Może przyczyną jest stres wywołany podmianami wody ?
poniżej zamieszczam fotkę zbiornika :
Obrazek
Bardzo proszę o wszelkie wskazówki .....

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Zjadają larwy :(

Post autor: arturo » 23 sie 2009, 14:10

Oczywiście podstawą jest akwa tarliskowe, w ogólnym, choć zdarzają się przypadki wychowania młodych, to prawdopodobieństwo jest niestety niewielkie, stąd za każdym razem prawdopodobnie będziesz obserwował podobne zjawisko.... Może to też być winą niedoświadczenia młodej pary ryb, które dopiero trenują i być może, któregoś dnia pozbierają młode, nadal jednak zwracam Twoją uwagę, na to, że w akwa ogólnym ciężko jest się dochować narybku, który by się prawidłowo rozwijał, pozdrawiam

czarjan2
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 403
Rejestracja: 31 sie 2006, 22:02
Imie i Nazwisko: Jan Czarnecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łomża
Lokalizacja: Łomża
Kontaktowanie:

Re: Zjadają larwy :(

Post autor: czarjan2 » 23 sie 2009, 20:32

Witam moim zdaniem maluszki po odczepieniu po prostu gibią się a nie są zjadane przez rodziców ,parka musi sobie po trenować aby utrzymać maleństwa przy sobie a najlepiej dla rybek będzie jak odłożysz je do oddzielnego akwa .bez podłoża ,wystarczy stożek ,grzałka i filtr gąbkowy zasilany brzęczykiem .

leszczu25
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2009, 19:18
Imie i Nazwisko: Andrzej Lech
Lokalizacja: Środa Śląska

Re: Zjadają larwy :(

Post autor: leszczu25 » 24 sie 2009, 12:29

Dzisiaj zauważyłem , że jednak nie wszystkie zostały zjedzone ..
Pod czyścikiem jest podczepionych kilkanaście sztuk , dodam , że znacznie urosły od wczoraj i mają jakieś 4-5 mm.
Czy mogę robić podmiany wody kiedy są takie maluszki ? Pytam , ponieważ w niedzielę podmieniłem tylko połowę dotychczasowej ilości , a resztę miałem zamiar podmienić w środę , czy to dobry pomysł ?

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Zjadają larwy :(

Post autor: arturo » 24 sie 2009, 14:39

Teoretycznie w początkowym okresie nie karmi się rodziców i nie podmienia wody, by nie zmieniać jej parametrów, jenak jak wspominałem wcześniej, nie liczył bym na cuda, rób swoje, pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość