problem z rozpoznaniem

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

sebolo
junior
junior
Posty: 43
Rejestracja: 05 lut 2005, 01:21
Kontaktowanie:

problem z rozpoznaniem

Post autor: sebolo » 10 mar 2005, 23:55

Witam, wzucilem do oddzielnego akwarium 3 palety, poniewaz chcialem zobaczyc czy jest tam samiec i samica, chce je sparowac. Czy jak sa to 3 samce to beda sie bily?? ,czy samce beda walczyly wtedy jak bedzie samica wsrod nich??, a moze to sa trzy samice i sie miedyz saba bija, ale czy jak same samice to mozliwe zeby walczyly o nic??

Awatar użytkownika
fomalhaut
członek PKMD
Posty: 968
Rejestracja: 06 gru 2004, 12:48
Imie i Nazwisko: Wojciech Grzegorzyca
Miejsce zamieszkania/miasto/: Polska
Lokalizacja: Polska

Post autor: fomalhaut » 11 mar 2005, 11:15

U mnie nie zdarzyło się, by samiec atakował samicę... za to w większości - samice tłukły się między sobą.... Dopiero jak para się dobrała, zdarza się "odpychanie" apsztyfikanta od samicy.... Tyle wiem.
Poza tym: nie istnieje coś takiego jak agresja wewnątrzgatunkowa - po nic.... zawsze czemuś służy (np. ustaleniu nowej hierarchii w stadzie).
Tylko homo ledwo sapiens potrafi "po nic".... niestety...

sebolo
junior
junior
Posty: 43
Rejestracja: 05 lut 2005, 01:21
Kontaktowanie:

Post autor: sebolo » 11 mar 2005, 15:02

Czyli jak mam potraktowac zachowanie tych moich, ze to sa 3 samice ze sie bija miedzy saba??, bo 3 samce raczej by niewalczyly, czy niema zasady??

Awatar użytkownika
fomalhaut
członek PKMD
Posty: 968
Rejestracja: 06 gru 2004, 12:48
Imie i Nazwisko: Wojciech Grzegorzyca
Miejsce zamieszkania/miasto/: Polska
Lokalizacja: Polska

Post autor: fomalhaut » 11 mar 2005, 17:28

Z moich obserwacji: 3 samce mogą ale nie muszą się tłuc - wystarczyło nastroszenie płetw, a reszta kolesi się podporządkowała i jest spokój....
3 samce jak są "uparte" - też będą się tłukły... vide - zachowania stadne psowatych (zawsze jakiś będzie chciał dominować i przegonić wyższego rangą, aczkolwiek nie codziennie :)))))))))) a od czasu do czasu).
Z 3 samicami podobnie... też jakaś hierarchia musi być.... również do czasu jej zmiany...
W sumie - wg. mnie i kilku innych (mądrzejszych autorów - to co dzieje się w Twoim akwa - nie dowiesz się jak nie dobiorą sią w parę.... wówczas będą jednego "gonić"... lub nie :)))))) ale para wówczas będzie do rozpoznania.... lub nie, bo 2 samice mogą również zachowywać się jak para i np. składać i opiekować się ikrą....

W skrócie: nie ma regół... jedynie przesłanki....

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 11 mar 2005, 17:38

No tak to już jest w akwarystyce. Nic nie jest całkiem czarne ani całkiem białe. :) I dlatego mnie tak rajcuje. I jeszcze z kilku innych powodów. :)

sebolo
junior
junior
Posty: 43
Rejestracja: 05 lut 2005, 01:21
Kontaktowanie:

Post autor: sebolo » 11 mar 2005, 19:26

ok dzieki:) wiec dalej bede obserwowac co sie dzieje, mzoe jak znajde w sklepie podobny rodzaj to dokupie jeszcze jedna sztuke i wtedy zoabczymy, bo 4 smcow albo 4 samice to musialbym miec niezlego farta zeby tak trafic:) jeszcze raz dzieki

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości