Wywrotowe zachowania tarlaków

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
siwy
junior
junior
Posty: 72
Rejestracja: 14 gru 2004, 14:38
Lokalizacja: Sianów koło Koszalina
Kontaktowanie:

Wywrotowe zachowania tarlaków

Post autor: siwy » 11 lut 2005, 13:06

Witam
otoz jest to wg mnie dziwna ciekawostka a moze i rzecz normala, jedna z par okazuje nieracjonalne zachowanie co do przyszłego niestety jak na razie niedoszłego potomstwa, ikra pojawia się regularnie, jest pilnowana z gorliwością, tylko nie w tym momencie co trzeba, jak z wodą jest coś nie tak tzn cała ikra zbieleje...pilnują aż się "rozpuści", natomiast gdy jest ładnie zaoczkowana i lada chwila maja się pojawić larwy, kończy się na tym że mają ale coś im się tzn parce nie widzi czarne zywe potomstwo, wolą białe....może ktoś spotkał się z takimi bądź jeszcze bardziej dziwacznymi zachowaniami swoich podopiecznych??

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 11 lut 2005, 13:33

ja sie spotkalem... wczoraj.... parka pigeonow od 3,5 tygodnia w tarliskowym...najmniejszego zainteresowania soba (tzn plywaly razem , ale nie tak ....hm tarliskowo) wczoraj pod wieczor poszly z powrotem do "ogulnego" po 30 min zlozyly ikre na szybie....szlag mnie trafia :wink: :wink: :wink:
eugen

Awatar użytkownika
imhoteps
junior
junior
Posty: 51
Rejestracja: 12 gru 2004, 12:32
Lokalizacja: Wałcz&Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Post autor: imhoteps » 11 lut 2005, 20:13

ha ale moc też to miałem, następnym razem zapodam im viagre. albo piórkiem będe ich gilał po..... :oops:

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3277
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Wywrotowe zachowania tarlaków

Post autor: stanpiter » 17 lut 2005, 08:47

siwy pisze:Witam
parce nie widzi czarne zywe potomstwo, wolą białe....
No ładnie - mnie to rasizmem pachnie :wink: , a tak serio u mnie jest zupełnie odwrotnie "białe precz, czarne ok." czyli jest tak jak ma być. Myślę że z czasem parka którą masz nabierze rozumu czytaj "pofałduje się im mózg" i zaczną pielęgnować ikrę i potomstwo tak jak trzeba.

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości