pokarmy dla młodzieży

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

jarek1976
junior
junior
Posty: 57
Rejestracja: 07 maja 2011, 13:19
Imie i Nazwisko: Jarosław Gołdyn
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

pokarmy dla młodzieży

Post autor: jarek1976 » 09 sie 2011, 16:07

witam , mam pytanie o kilka fachowych porad czym najlepiej karmić młodziaki tak 4 miesieczne. otóż planuje kupić niedługo 10 młodych paletek do akwarium 150/50/60 cm i chce dobrze podejśc od początku do karmienia. Moje pytanie czy wystarczy bazować tylko na dobrych mixach opartych np na krewetkach czy krylu i dobrych odżywczych składnikach+ pokarmy suche czy bawić się w produkcję doniczkowca badź larw komara(jeśli mi się wogóle to uda)??? Proszę o kilka dobrych porad aby wychować młodzież na okazałe i zdrowe osobniki . pozdrawiam i dziękuję z góry za podpowiedzi . Jarek

czarjan2
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 403
Rejestracja: 31 sie 2006, 22:02
Imie i Nazwisko: Jan Czarnecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łomża
Lokalizacja: Łomża
Kontaktowanie:

Re: pokarmy dla młodzieży

Post autor: czarjan2 » 10 sie 2011, 22:10

Witam ,najlepiej dla rybek będzie jak będą karmione tym samim pokarmem co u hodowcy , jak będziesz kupował rybki to wystarczy spytać jakim pokarmem rybki są karmione np. jaki sklad ma pokarm mrożony tz. mixs i taki sam pokarm zrobic samemu ,to samo pokarmy suchie ,jesli dostawały pokarm granulowany to karm granulowanym ,inne suche pokarmi wprowadzaj ostrożnie tz. w malych ilościach ,każda zmiana pokarmu może za szkodzić młodym paletkom jeśli roby się to zbyt pochopnie ,np z pokarmu granulowanego na pokarm płatkowany ,nowe pokarmy wprowadzać ostrożnie tz. w małych ilościach .Janek

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości