Paletki omijają pokarm TetraDiscus

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

czarjan2
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 403
Rejestracja: 31 sie 2006, 22:02
Imie i Nazwisko: Jan Czarnecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łomża
Lokalizacja: Łomża
Kontaktowanie:

Paletki omijają pokarm TetraDiscus

Post autor: czarjan2 » 27 gru 2009, 16:43

Jak w temacie ,moje rybki omijają TetraDiscu ,pokarm ten zamówiłem przez sklep zoologiczny a dystrybutorem tego pokarmu jest Euro-zoo (Marki ) czy jet możliwe że pokarm z ostatniej dostawy to podróba ? napisze kilka słów o pokarmie, jest drobniejszy pływa po powierzchni wody rybki plują nim jak by go nigdy nie jadły a karmie tym pokarmem już od wielu lat i zawsze było wszystko OK, dobrze że zawsze zostaje mi troszkę pokarmu z poprzedniej dostawy którego paletki dobrze jadły, wyjaśnię to inaczej rybki mam w dwóch miejscach tz. w mieszkaniu i w piwnicy :)tak więc resztki pokarmu zawsze wynoszę do piwnicy a świeży mam w mieszkaniu ale napiszę co dalej się działo,zaczynam karmić świeżym pokarmem a ryby jak zwykle rzuciły się do jedzonka i w pewnej chwili zaczęły nim pluć i omijać nie wiedziałem co jet grane ale nie zastanawiając się długo poszedłem po pokarm z poprzedniej dostawy no i próba sypię stary pokarm paletki podpływają smakują i zaczynają wybierać pokarm starszy no i już jest pewne że z pokarmem z ostatniej dostawy jest coś nie tak .Napiszę jeszcze kilka słów w jaki sposób towar do mnie dotarł ,poprzednio zamawiałem w innym sklepie zoo. ale po towar jezdził sam właściciel sklepu teraz zamówiłem w innym sklepie zoo.ale towar jest dowożony przez innego dostawcę a może hurtownika który coś kombinuje że pokarm nie jest taki jaki powinien być ,czy ktśrys z forumowiczów spotkał sie z czym takim ? proszę wypowiedzcie się na ten temat .Pozdrawiam Janek

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Paletki omijają pokarm TetraDiscus

Post autor: przynenta » 27 gru 2009, 17:10

Może dostałeś granulat Sery. Moje też go nie lubią.

czarjan2
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 403
Rejestracja: 31 sie 2006, 22:02
Imie i Nazwisko: Jan Czarnecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łomża
Lokalizacja: Łomża
Kontaktowanie:

Re: Paletki omijają pokarm TetraDiscus

Post autor: czarjan2 » 27 gru 2009, 20:39

Tomku pokarm mam w 10 L wiaderku TetraDiscus ,dziwne by było aby zaszła pomyłka co do producenta ,co do samego pokarmu to jest różnica w wyglądzie ,poprzedni pokarm był taki porowaty tz. nie był gładki a ten z nowej dostawy jest jak z prasy gładki i o polowe mniejszy ,podczas karmienia poprzedni pokarm tej samej firmy spadał na dno a ten pływa po całym akwa jak by miał w sobie powietrze po pewnym czasie zaczyna opadać na dno , rybki zaczynają go powoli jeść ale to nie to samo co pokarm z poprzedniej dostawy ,teraz jedzą bo muszą ,Po dokładnym obejrzeniu pokarm wygląda czysto i nie ma w nim drobin nie kruszy sie tak łatwo jak poprzedni ,a może producent coś zmienił w składzie tego pokarmu, sam nie wiem ,zobacze co będzie dale ,jesli przyczyną jest zmiana co do składników to ryby powinny sie przyzwyczaić i zacząć go jeść .

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Paletki omijają pokarm TetraDiscus

Post autor: arturo » 27 gru 2009, 23:01

Właśnie odebrałem nowe wiaderko, wygląda identycznie jak zawsze, pomarańczowy, porowaty i od razu tonie, żadnych różnic, dziwny jest ten Twój pokarm, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Paletki omijają pokarm TetraDiscus

Post autor: Diamond-Cukero » 27 gru 2009, 23:48

Była jedna partia pokarmu nieco drobniejszego i tego nie jadły ochoczo ale jeśli dobrze pamiętam było to w sierpniu i to jest nie zależne od Eurozoo . A skarmiam 2-3 wiadra miesięcznie i mam jakiś przegląd dostaw Tetry do Eurozoo . Ogólnie B.dobry pokarm.


Teraz dostawy są dobre zgadzam się z Arturem :D

czarjan2
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 403
Rejestracja: 31 sie 2006, 22:02
Imie i Nazwisko: Jan Czarnecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łomża
Lokalizacja: Łomża
Kontaktowanie:

Re: Paletki omijają pokarm TetraDiscus

Post autor: czarjan2 » 28 gru 2009, 10:21

Nie twierdzę że pokarm TetraDiscus jest do niczego ,kupuje ten pokarm już od ponad 10 l i zawsze byłem zadowolony z jakości ,pewnie trafiło mi sie wiaderko z sierpnia ,tylko troszkę mnie dziwi bo poprzednią dostawę miałem w pazdzierniku i pokarm super ,pomyslałem sobie że może to podróba że dostawcy robią jakieś machlojki i dostarczają zamienniki ,no nic jakoś to będzie ,dzięki za szybka odpowiedz ,Pozdrawiam ,Janek

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości