glonojad + serce wolowe= brak sposobu karmienia paletek

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

glonojad + serce wolowe= brak sposobu karmienia paletek

Post autor: wojtekd7 » 14 kwie 2009, 20:37

No wiec tak, moje glonojady jedza mieso wolowe ktore daje paletkom, paletki nie jedza suchego pokarmu tylko serce robione przeze mnie : serce+szpinak+vibowiv+marchew+jablko....

Co do suchego to podawalem granulat ale nawet na nigo nie zwracaly uwagi....

Najwiekszy problem to glonojady bo jak żrą to mienso to w tydzien z 3- centymetrowych sa 10-centymetrowe jak nie wiecej, a sa tak grube ze paletki same sie ich boją i nie umieją im odebrać jedzenia,poki co rozdrabniam to jedzenie ale przez to muszę częściej odmulac akwa a paletki plywaja glodne

PIGEOOON

Re: glonojad + serce wolowe= brak sposobu karmienia paletek

Post autor: PIGEOOON » 15 kwie 2009, 05:50

wojtekd7 pisze:
.....Najwiekszy problem to glonojady bo jak żrą to mienso to w tydzien z 3- centymetrowych sa 10-centymetrowe jak nie wiecej.....
normalnie mistrzostwo świata!!!! GRATULUJĘ takich wyników. Ino się cieszyć. Takie glonojady przydałyby się na wystawie w Łodzi - w trzy dni wystawy urosłyby o 3 cm. SUPER!

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 15 kwie 2009, 10:22

Wszerz ;)

rybak
junior
junior
Posty: 39
Rejestracja: 10 lut 2007, 18:18
Lokalizacja: Piła
Kontaktowanie:

Post autor: rybak » 15 kwie 2009, 14:13

Domyślam się że chodzi o plecostomusy (znam temat faktycznie rosną w oczach to co napisałeś to nie przesada). Karm częściej i mniejszymi porcjami aby nie spadało na dno. Co do granulatu nie karm przez dwa dni i wymieszaj trochę granulatu z mięsem, będą jadły. I jeszcze jedno co do glonojadów duże osobniki mogą siadać na paletki proponował bym je wtedy usunąć a zamiast plocostomusów proponuje gibicepsy wolniej rosną i są ładniejsze moim zdaniem.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 15 kwie 2009, 14:57

Gibicepsy rosną wolniej??!! Wolne żarty, na mięsie paletek w rok mi 30cm urusł a kupiłem gada 2cm, do tego robią takie kupy że ciągną się za nimi na kolejne 30cm, masakra, zdecydowanie nie polecam, do tego potrafią atakować i przysysać się do paletek ,zwłaszcza, jak się dobiorą w pary i zaczną produkować wiekszą ilość śluzu, pozdrawiam

rybak
junior
junior
Posty: 39
Rejestracja: 10 lut 2007, 18:18
Lokalizacja: Piła
Kontaktowanie:

Post autor: rybak » 15 kwie 2009, 15:09

Gibiceps na pewno rośnie wolniej niż plococtomys (i to nie jest żart !!!) a siadają jedne i drugie na paletkach gdy są większe dlatego napisałem że należy obserwować zachowanie tych glonojadów, bo nie zawsze są zainteresowane śluzem paletki

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 15 kwie 2009, 15:20

poki co mam jeszcze ponad pol roku bo paletki sa male( 5 mies- 10 cm) wiec chyba sluzu wiecej nie produkuja.... wsadze niedlugo zdjecia glonojadow

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 15 kwie 2009, 20:26

Najwiekszy problem to glonojady bo jak żrą to mienso to w tydzien z 3- centymetrowych sa 10-centymetrowe jak nie wiecej...
Chyba troszkę przesadziłeś z tym wzrostem :wink:

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 16 kwie 2009, 14:22

nie pytam sie cz przesadzilem,prosze zebyscie nie pisali postow nic nie wnoszacych- nie umiesz poradzic- nie pisz.

Poki co rozdrabniam pokarm i rzucam po calym akwa......

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 16 kwie 2009, 15:13

Rozwiązanie dość proste oddać "glonojada" za niedługo się w Twojej bańce nie zmieści.
I po problemie.
Prędzej czy później i tak staniesz przy takim wyborze.

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 16 kwie 2009, 20:41

są 2:) a co do akwa to przeciez cale bedzie w glonach bez nich:(
mam filtr fluval 205 ale czy on wystarczy zeby nie bylo glonow? watpie..

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 16 kwie 2009, 20:46

1 "glonojady" na glony to pomyłka sam widzisz że wolą mięso.
Na glony to dobre parametry wody i ich nie będzie,p odmiany,krewetki.otoski i to nie wróży ze opanują glony.
2 Na resztki jedzenie dobre stado kirysów podobne parametry życia jak dyski.
Co do filtracji już Ci pisałem 2 mał filtry najlepsze niż jeden kubeł.
Jak zadbasz o czystość zbiornika i parametrów wody to akwarium będzie cacy bez glonów.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 16 kwie 2009, 20:48

wojtekd7 pisze:są 2:) a co do akwa to przeciez cale bedzie w glonach bez nich:(
mam filtr fluval 205 ale czy on wystarczy zeby nie bylo glonow? watpie..
Gdybyś miał więcej lat, to pomyślałbym, że się upiłeś, ale to nie możliwe prawda ? ;)
Teraz jednak myślę, że może masz jednak mniej lat niż podajesz, bo... w bajki wciąż wierzysz. Glonojad jak poczuje mięcho, to glony ma w ... poważaniu, a gdzie słyszałeś, że filtr likwiduje glony :shock:

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 16 kwie 2009, 20:54

umiesz poradzic- nie pisz
A co tu do radzenia wybór prosty albo ładne i najedzone paletki lub jak też wolisz najedzone i duże glonojady.
Ja nadal będę się czepiał drobiazgów jeśli glonojady będą nadal tak rosły to za m-c może dwa będziesz musiał zmienić akwa oczywiście na większe :wink: ( co wyjdzie również na dobre dla palet)
A tak serio to nie ma się co złościć tylko podawać jakieś realne rozmiary bo ja i napewno nie tylko w takie "Bajeczki" nie uwierzę. Sam kiedyś miałem takie glonki i powiem że rosły dość szybko ale napewno nie 1 cm dziennie.
Pozrawiam i życzę metrowego glonojada za trzy miesiące o ile dobrze policzyłem :mrgreen:

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 16 kwie 2009, 20:56

zawsze myslalem ze jak filtr dobrze filtruje to na sciankach akwa nie osadzaja sie glony xD:)
Co do parametrow wody to u pyszczaka w akwa po kilku dniach mam brazowe szyby a parametry raczej dobre są....

1Mam takie pytania 2 jeszcze: jakie najlepiej warunki wody utrzymywac zeby nie bylo glonow?
2 Smaczne jest mieso z glonojada? bo ojciec chce na wigilie zrobic xD

Ps: Iwek_22 na serio mam 15 lat:) ale upic sie w moim wieku to uwierz mi ze teraz to nie jest trudne ani nie mozliwe:)

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości