Pokarm hikari discus (pałeczki) co się z nim stało???

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

sierocki
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2007, 10:23
Imie i Nazwisko: Maciek Rusiecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chojnów
Lokalizacja: Chojnów
Kontaktowanie:

Pokarm hikari discus (pałeczki) co się z nim stało???

Post autor: sierocki » 08 cze 2008, 06:57

Witam,
Pytanie jak w temacie. Co się stało ze znakomitym pokarmem Hikari discus (pałeczki) czy już nie będzie produkowany?Obecnie w sklepach pojawił się hikari discus bio gold (totalna tandeta), którym moje dyski nawet nie są zainteresowane.
Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
konowalczyk
junior
junior
Posty: 73
Rejestracja: 10 lut 2007, 17:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: konowalczyk » 08 cze 2008, 13:27

sierocki pisze:Witam,
Pytanie jak w temacie. Co się stało ze znakomitym pokarmem Hikari discus (pałeczki) czy już nie będzie produkowany?Obecnie w sklepach pojawił się hikari discus bio gold (totalna tandeta), którym moje dyski nawet nie są zainteresowane.
Pozdrawiam,
Witam!Zobacz na stronach netu-między innymi tu: http://www.sklep.czfa.pl/hikari-discus- ... -1081.html
Na spodzie strony jest aktualna data ,wiec chyba mają na stanie. :wink:

michal.p1
junior
junior
Posty: 33
Rejestracja: 18 mar 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal.p1 » 08 cze 2008, 17:08

z tego co mi wiadomo z rozmów w sklepach zoologicznych "stara" wersja nie jest juz dostępna u dystrybutorów, jesli ktoś ma to pozostałości i wkrótce na rynku pozostanie tylko wersja gold, którą moje ryby również nie są zainteresowane

Awatar użytkownika
Mondeja
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2004, 17:25
Imie i Nazwisko: Przemek Laskowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skawina
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Mondeja » 08 cze 2008, 23:19

potwerdzam , niestety pałeczek już na rynku nie będzie ... Rozmawiałem w tej sprawie z Japończykami na targach w Norymberdze i zostaje tylko Bio Gold. Byli też zdziwieni , że pałeczki cieszyły się dużym zainteresowaniem w Polsce. Na co odpowiedziałem im , ze jak ich nie będzie to z całym Hikari w Polsce może być kiepsko :wink:

caves
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2008, 23:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: caves » 07 lip 2008, 20:59

Najnowsze wieści na temat pokarmu Hikari Discus w pałeczkach są następujące:
- Polska zgłosiła że pokarm w pałeczkach jest lepszy i że chcemy aby wrócił na rynek
- Japończycy dali odpowiedź że jeśli dostaną takie informacje od innych krajów , to od jesieni będą znów w produkcji
A więc musimy liczyć na to że dyski w innych krajach tez nie chcą nowych pokarmów.

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: kubamajer » 08 lip 2008, 03:35

Heh, już dość dawno założyłem gdzieś tu wątek na ten sam temat.
W międzyczasie przyzwyczaiłem swoje ryby do tych nowych paprochów.

Myślę, ze zdziwienie Japończyków może wynikać z ogólnoświatowej tendencji(niekoniecznie celowej) do promowania raczej szczurów wśród tzw. hobbystów - wystarczy rzucić okiem np. na filmy nie-hodowców na YouTube, albo na zdjęcia/wizerunki dysków umieszczane na opakowaniach markowego sprzętu akwarystycznego czy pokarmów. Nasz Tropical się tutaj wyłamuje, bo całkiem przyzwoite ryby pokazuje na pudełeczkach.
Po prostu "konsumencki" model dyska na świecie jest daleki od 20cm okrągłego jak talerz basiora, który taką pałeczkę wciąga nosem ;).

W każdym razie, jeśli są skłonni wrócić do tej formuły to byłoby dobrze. Pal licho rozmiar, ale receptura..
Żaden inny suchy pokarm nie jest w stanie spowodować w moim baniaku takiego wiru, jak stary Hikari(niewielki zapasik jeszcze posiadam), mimo że ryby "wychowane" od małego na Tropicalu.

A jak się go pięknie nasączało różnościami.. ;)

pozdr

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości