Sterylny pokarm?

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Teron
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2008, 20:07
Lokalizacja: Gliwice

Sterylny pokarm?

Post autor: Teron » 05 lut 2008, 20:29

Witam wszystkich.
Chciałbym dowiedzieć się czy którykolwiek z suchych pokarmów dostępnych w sprzedaży, obojętnie - płatki czy granulki, jest sterylny. mam na myśli całkowity brak obecności jakichkolwiek żywych organizmów - bakterii, pierwotniaków, grzybów, w tym wszystkich form przetrwalnikowych itp. Najlepiej łącznie z nieszkodliwymi dla ryb organizmami.
Podobno w procesie produkcji tych pokarmów wykorzystuje się wysoką temperaturę. Nie wiem niestety czy jest ona wystarczająca i wystarczająco długo traktuje się nią pokarm.
Bardzo proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 05 lut 2008, 22:18

Chciałbym dowiedzieć się czy którykolwiek z suchych pokarmów dostępnych w sprzedaży, obojętnie - płatki czy granulki, jest sterylny. mam na myśli całkowity brak obecności jakichkolwiek żywych organizmów - bakterii, pierwotniaków, grzybów, w tym wszystkich form przetrwalnikowych itp. Najlepiej łącznie z nieszkodliwymi dla ryb organizmami.
Nie istnieje coś takiego jak sterylny pokarm. Coś sterylnego nie będzie miało sensu być spożywanym. A bakterie są wszędzie, dosłownie wszędzie, na Twoich dłoniach, w powietrzu, itd. Po co Ci coś takiego ? Pokarmy suche są bezpieczne dla ryb, mimo że nie są sterylne i są na nich bakterie.

Teron
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2008, 20:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Teron » 05 lut 2008, 22:55

Od razu się przyznam, że nic nie mam wspólnego z paletkami :oops:, skierowali mnie tu ludzie z pewnego innego forum, podobno najlepiej się znacie na pokarmach, bo paletki są delikatne. Rozumiem że każda bardziej znana firma produkująca jedzenie dba żeby nie było w nim rybich patogenów. A ja mam w domu Triopsy (Przekopnice) - takie skorupiaki. Sprawa jest tutaj o tyle ciekawa, że praktycznie brak jakichkolwiek informacji na temat ich chorób, pasożytów itp. Coś co może być dla ryb całkowicie bezpieczne może już takie nie być dla tych skorupiaków. Dlatego pytałem o w miarę sterylny pokarm. I nie sterylny w sensie pozbawiony materii organicznej, białka, tłuszczu, węglowodanów, witamin itd, tylko w miarę pozbawiony mikroorganizmów - tak jak np posiłki przygotowane przez gotowanie.

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości