dlaczego sercea ...

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 09 gru 2007, 22:59

Trochę to potrwa bo z takiej porcyjki przy skarmianiu jednej kostki dziennie wyszedł zapas na jakieś 2 miesiące ;)
Po zwiększeniu obsady z 10 do 16-18 może podrzucać im zwiększyć dawkę do dwóch kostek podawanych z przerwą kilku godzin??

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: kubamajer » 10 gru 2007, 00:16

Piotrek, te wszystkie płatki, to im dajesz po to, żeby one nie zdechły z głodu jak czasem wyjedziesz i dostaną z automatu ;). A granulat po to, żebyś w razie nie daj Boże-potrzeby mógł go lekiem nasączyć ;). Spokojnie dawaj młodym rybom dwa razy dziennie mięso, jeśli jedzą. Tylko czystości pilnuj, ciepła woda i będzie dobrze.

pozdr

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 10 gru 2007, 23:10

Pracuję na 3 zmiany i dojeżdżam do pracy kilkadziesiąt km więc ten karmnik nie jest taki bez sensu.
Sam wolałbym je karmić ciągle z ręki mixami ale taka możliwość mam tylko w weekendy i to nie wszystkie :(
Mixa układam w takich tabliczkach jak do mrożenia lodu, są zrobione z gumy więc łatwo jest wyjmować kosteczki, rozmrażam na gęstym sitku do parzenia herbaty.
Jak rozmarznie to przelewam troszkę wodą odsączam i wrzucam w dwóch miejscach bo jeden żarłok odgania inne od mięska.
Na hierarchię nic nie poradzę a wszystkie muszą coś skubnąć.

Jedno pytanie.
Mam w pracy myśliwego i wpadłem na pomysł czy nie można by było zastosować serca np z dzika lub sarny??
Takie mięsko zawiera mniej tłuszczu niż wołowina a w moim przypadku jest łatwiej dostępne niż serducho wołowe którego nigdzie w okolicy znaleźć nie mogę ;(

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 11 gru 2007, 09:17

Jak masz to daj serducho dziczyzny, czemu by nie.

Pepe90
senior
senior
Posty: 149
Rejestracja: 11 mar 2007, 19:25
Lokalizacja: Okolice Tomaszowa Lubelskiego
Kontaktowanie:

Post autor: Pepe90 » 27 gru 2007, 11:51

Witam :)

Ja mam takie pytanko. Bo tak czytam i czytam. Moglibyście napisać jak dokładnie przygotowujecie mix. I co doradzacie na robienie pierwszego mixa z sercem wołowym.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 27 gru 2007, 13:06

Szkoda tylko, że nikt nie podnosi tutaj jednej dość ważnej kwestii. Nikt nie zadaje pytania dla jakiej odmiany barwnej! Bo o ile dla zdrowia każdej palety serce jest dobrym pokarmem to dla jej właściwości "estetycznych" czyli barwnych już niekoniecznie. Karmienie białych sercem wołowym praktycznie od razu pozbawia je czystej bieli. Niebieskie też dostają jakby "rdzawego" odcienia. Ale jeżeli nie masz zamiaru jechać na mistrzostwa ze swoimi rybami to ok :-)

Pepe90
senior
senior
Posty: 149
Rejestracja: 11 mar 2007, 19:25
Lokalizacja: Okolice Tomaszowa Lubelskiego
Kontaktowanie:

Post autor: Pepe90 » 27 gru 2007, 14:41

He he jak narazie zaczynam z paletkami i nie zależy mi na jakiś nagrodach. Che tylko by były zdrowe ładne i w dobrej kondycji.

Dlatego pytam narazie jak odkładnie zrobic prosty mix. Jak to wszystko wymieszac przemielić.

A jesli mozesz to napisz mi kilka mixów do danych gatunków.

W moim akwa mam:

2 turkusy
2 red monk ( z tego co widze to to )
i 2 nie moge określić... :P

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 27 gru 2007, 14:55

Jedno serce wołowe obieram z tłuszczu, żyłek i błon. Kroję w kostkę wielkości takiej żeby zmieściła się w maszynkę do mielenia. Razem z mięskiem mielę ok. szklanki krewetek, jak mam z czego wybierać to surowe z pancerzykami, jak nie to jakie podlecą, opakowanie mrożonego szpinaku (chyba 400g), do tego potem dodaję 1/2 szklanki pokarmu płatkowanego, 2 torebki Vibowitu. Dodaję też 2 banany ale za radą kucharzy (mają skubańcy rację!) banany miksuję oddzielnie i odstawiam na kilka minut a dopiero potem mieszam z resztą, lepiej się trzyma całość, jak mieliłem razem z mięsem to raczej rozrzedzało. Do tego w zależności od właśnie odmiany dodawałem coś na kolorek (choć samo serce już podciąga czerwone odmiany). Dla ryb z czerwona barwą opakowanie słodkiej mielonej czerwonej papryki. Dla pigeonów dodawałem curry, szafran i kurkumę. Ryby tez lubią przyprawy :-) jakoś lepiej jedzą doprawione :-) Jak masz jasne odmiany to raczej mięsko z serc indyczych stosuj a najlepiej filety z ryb morskich. Dodatków można stosować tyle ilu jest akwarystów. Co pod rękę podleci. Tak jak z gotowaniem. Tylko początkujący kucharz patrzy na przepisy dokładnie, potem jest radosna twórczość spontanicznie po otwarciu lodówki :-)

michal_b
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 20 sty 2008, 18:16
Lokalizacja: Kościan

Post autor: michal_b » 21 sty 2008, 19:28

Ja np.na 2kg.serca wołowego dodaje 450g szpinaku do tego jednego banana i jedną mandarynke oczywiście nie pominę dwa ząbki czosnku.Tak przemielone żarło zamrażam na porcje i codziennie po porcji rzucam.Ogień w akwarium.Jeśli chcesz mieć zdrowe dyski to nie oszcędzaj na kasie bo serce kosztuje około 7zł.za kg.

Awatar użytkownika
kamio4
junior
junior
Posty: 57
Rejestracja: 19 lis 2007, 17:26
Lokalizacja: Białogard
Kontaktowanie:

Post autor: kamio4 » 21 sty 2008, 19:59

Ja zamiast serc wołowych daję serca indycze,z tego co wiem to są lepsze od serc wołowych.Kupuję w mięsnym a nastęnie je mrożę w domu.Przed podaniem je rybom na tarce ścieram serce na plastry i płóczę je pod wodą.Następnie dodaję do nich trochę wibowidu,tranu lub siemia lnianego,które przy okazji sobie gotuję,no i trochę zielska.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 03 lis 2008, 20:30

Czas powrócić do tematu.
Hans i jak tam Twoje doświadczenia w tuczeniu ryb w zależności od pokarmu? Jestem bardzo ciekawy jak to wychodzi np. na łososiu. Cholera rozbestwiłem się łosoś albo chuda wołowinka... w płetwach się poprzewracało.

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 03 lis 2008, 23:51

Ja Hansa to już tu dłuuuugo nie czytałem!!! Można by powiedzieć, że nawet się stęskniłem.

Awatar użytkownika
Cristiano
junior
junior
Posty: 35
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:40
Lokalizacja: Chrzanów
Kontaktowanie:

Post autor: Cristiano » 04 lis 2008, 18:33

Banany dla paletek?!
Muszę spróbować takiego eksperymentu;p

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 04 lis 2008, 21:29

Jak najbardziej banany, czereśnie, truskawki i brzoskwinie także. I jak się przyzwyczają to lepiej niż mięsko wcinają.

Awatar użytkownika
Cristiano
junior
junior
Posty: 35
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:40
Lokalizacja: Chrzanów
Kontaktowanie:

iri67ji6ik7

Post autor: Cristiano » 06 lis 2008, 17:17

kamio4 pisze:Ja zamiast serc wołowych daję serca indycze,z tego co wiem to są lepsze od serc wołowych.
Co do serc drobiowych. Przecież one mają ok 90% bakterii Erscherichia Coli! Czy one nie rozwiną się w organizmie Dyskowców i nie zaszkodzą im?

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości