- poszukiwanie "robaczków"

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

- poszukiwanie "robaczków"

Post autor: wiesiek » 07 kwie 2006, 11:24

Witam Szanownych Członków PKMD :)
Debiutując na tym forum pozwolę sobie wystapic z prośbą o pomoc.
Otóż od dłuższego czasu próbuję pozyskac w Krakowie "materiał zarodowy" do własnej hodowli wazonkowców i mikro {nie tylko z myślą o paletkach, ale też dla jaszczurek (mam długoogonówki i holaspisy)}.
Pytałem w wielu sklepach oraz na giełdzie (zarówno tej niedzielnej - w Szkole Podstawowej nr 25, jak i wtorkowej - na Balickiej), ale bez skutku. Może zbyt mało skutecznie szukam lub kierowałem zapytania do niewłaściwych osób ? Nie wiem dlaczego większośc pytanych osób wykazywała zdziwienie (nawet gdy używałem synonimów ich nazw) ?
Czyżby "robaczki" były wstydliwym tematem dla hodowców "elitarnych" rybek ? Wszak przed laty pozyskanie artemii w PRL graniczyło z cudem i hodowcy całe pokolenia różnych rybek (w tym paletek) z powodzeniem hodowali na "rodzimych" robaczkach.
Czy ktoś może mi wskazac ewentualne "źródło" w Krakowie lub najbliższej okolicy (czasowo, ze wzgledów zdrowotnych jestem "niemobilny") ?
Czy może lepiej zamówic w sprzedaży wysyłkowej (jak radzi mi p. "Brodacz" z Gniezna) lub na Alegro, ale tam widziałem "kosmiczne" propozycje typu ok. 20 zł za porcję + koszty przesyłki (aż tak zdesperowany nie jestem ;) ) ?
A może lepiej, jak wydobrzeję, zacząc poszukiwania jakiegoś zakładu ogodniczego lub czekac do czerwca do krakowskiego ZOOFestiwalu ?

Z forum widzę, że nie tylko ja mam trudnosci "w tym temacie" ...

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 07 kwie 2006, 11:30

W ten wtorek o 16 bez problemu kupiłem wazonkowca na giełdzie w Krakowie. miały go 2 osoby.
Fakt był z nim problem , ale ponoć sytuacja się już poprawia.

Awatar użytkownika
GościaK
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 248
Rejestracja: 30 gru 2005, 17:52
Lokalizacja: Kętrzyn/Mazury
Kontaktowanie:

Post autor: GościaK » 07 kwie 2006, 11:55

a tak na marginesie to giełda w Krakowie jest w soboty? bo tak myślę przy okazji imprezy coś by zakupić z paletek???

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 07 kwie 2006, 12:11

GościaK pisze:a tak na marginesie to giełda w Krakowie jest w soboty? bo tak myślę przy okazji imprezy coś by zakupić z paletek???
Tylko we wtorki....... :(
jest w niedzielę ale to giełda gdzie ludzie sprzedają swje nadmiary a nie hurtowa i tam z paletkami może być ciężko, ale na pewno na zoo festiwalu coś będziesz mógł kupić.

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 07 kwie 2006, 13:14

Serdeczne dzięki Wam za szybkie odpowiedzi :)
Fakt - od 2 tygodni nie byłem na giełdzie balickiej - i jeszcze parę tygodni nie dam rady :(
Ale za to - jak juz tam dotrę, to choby spod ziemi, ale te robole wykopię :)))))

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 07 kwie 2006, 13:31

PS. Faktycznie na niedzielnej "giełdzie" z paletkami cieniutko. Np. na początku marca tylko 1 sprzedający - malce i stosunkowo drogo, chociaż "+", bo na sztuki a nie "grupowo :)
Podejrzewam, że po prostu kupione we wtorek na Balickiej ;)

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 07 kwie 2006, 13:47

PS.2
Jeki - Twoje akwa jest super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Brodacz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 327
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:03
Imie i Nazwisko: Grzegorz Mierzejewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Brodacz » 08 kwie 2006, 05:27

Czy ty napewno wierz co chcesz.Podałem tobie adres wystarczy zadzwonić nie ruszając tyłka z domu i tobie przyślą.Co ty jeszcze chcesz.Jedna porcja 1 zł.Zamów 10szt +przesyłka i masz porcje zarodową.

Awatar użytkownika
GościaK
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 248
Rejestracja: 30 gru 2005, 17:52
Lokalizacja: Kętrzyn/Mazury
Kontaktowanie:

Post autor: GościaK » 08 kwie 2006, 12:40

no właśnie ciekawi mnie jak czy będą wystawiać się hodowcy ze sprzedażą, jak to jest w regulaminie?

Awatar użytkownika
Mondeja
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2004, 17:25
Imie i Nazwisko: Przemek Laskowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skawina
Lokalizacja: Skawina

Re: - poszukiwanie "robaczków"

Post autor: Mondeja » 08 kwie 2006, 18:54

wiesiek pisze:Witam Szanownych Członków PKMD :)
Debiutując na tym forum pozwolę sobie wystapic z prośbą o pomoc.
Otóż od dłuższego czasu próbuję pozyskac w Krakowie "materiał zarodowy" do własnej hodowli wazonkowców i mikro {nie tylko z myślą o paletkach, ale też dla jaszczurek (mam długoogonówki i holaspisy)}.
Pytałem w wielu sklepach oraz na giełdzie (zarówno tej niedzielnej - w Szkole Podstawowej nr 25, jak i wtorkowej - na Balickiej), ale bez skutku. Może zbyt mało skutecznie szukam lub kierowałem zapytania do niewłaściwych osób ? Nie wiem dlaczego większośc pytanych osób wykazywała zdziwienie (nawet gdy używałem synonimów ich nazw) ?
Czyżby "robaczki" były wstydliwym tematem dla hodowców "elitarnych" rybek ? Wszak przed laty pozyskanie artemii w PRL graniczyło z cudem i hodowcy całe pokolenia różnych rybek (w tym paletek) z powodzeniem hodowali na "rodzimych" robaczkach.
Czy ktoś może mi wskazac ewentualne "źródło" w Krakowie lub najbliższej okolicy (czasowo, ze wzgledów zdrowotnych jestem "niemobilny") ?
Czy może lepiej zamówic w sprzedaży wysyłkowej (jak radzi mi p. "Brodacz" z Gniezna) lub na Alegro, ale tam widziałem "kosmiczne" propozycje typu ok. 20 zł za porcję + koszty przesyłki (aż tak zdesperowany nie jestem ;) ) ?
A może lepiej, jak wydobrzeję, zacząc poszukiwania jakiegoś zakładu ogodniczego lub czekac do czerwca do krakowskiego ZOOFestiwalu ?

Z forum widzę, że nie tylko ja mam trudnosci "w tym temacie" ...
Co tydzień kupuję na Balickiej około 50 woreczków doniczkowca , mogę Ci zatem kilka odstąpić. Daj znać na priva , jeżdzę codziennie po Krakowie służbowo także możemy się jakoś umówić.
pozdrawiam , Przemek

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 09 kwie 2006, 10:07

DZIĘKI ZA POMOC !!!!!!!!!!!!!!!

TEMAT UWAŻAM ZA ZAMKNIĘTY

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość