problem z wodą

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

ARTUREK1969
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2011, 16:38
Imie i Nazwisko: ARTUR LUŻYŃSKI
Miejsce zamieszkania/miasto/: OŚWIĘCIM
Lokalizacja: OŚWIĘCIM

problem z wodą

Post autor: ARTUREK1969 » 05 gru 2011, 19:47

witam.Szanowni państwo,od pewnego czasu mam problem z woda w akwa.Chodzi o to że na powierzni rpbi mi sie coś w rodzaju kozucha,wyglada jak plama oleju lub benzyny tyle że jaest biało-przeżroczysty.Nie pamiętam abym miał taki problem,a akwarium mam nascie lat.Posiadam filtr kubełkowy FLUWAL i parametry wody są w normie.Może ktoś moze mi podpowiedzieć jak się pozbyc tego badziewia?Czy musze wymienic całą wode,a moze wystarczy jakiś inny zabieg?

Awatar użytkownika
zenek
senior
senior
Posty: 121
Rejestracja: 03 cze 2006, 22:01
Imie i Nazwisko: Zenon Tkocz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łaziska Górne
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: problem z wodą

Post autor: zenek » 05 gru 2011, 19:56

Na powieżchnię połóż kartkę papieru i za chwilę podnieś ją powoli do góry,powinno pomóc.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: problem z wodą

Post autor: _TOM_ » 05 gru 2011, 21:16

fluval ma opcje orurowania kubełka w powierzchniowe zbieranie wody, do dokupienia w wiekszości sklepów akwarystycznych, jak woda nie tylko z okolic dna, ale też z powierzchni będzie zlatywała do kubełka, pozbędziesz się tego filtra białkowego natychmiast.
inna opcja to deszczownia puszczona po tafli wody, wzdłuż akwarium, też to zlikwiduje szybko.
papierki, bibuły czy ręczniki odradzam jednak, szybciej się rozpuszczą niż to zbiorą ... zazwyczaj.

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: problem z wodą

Post autor: nobleKoziol » 18 gru 2011, 00:17

_TOM_ pisze:fluval ma opcje orurowania kubełka w powierzchniowe zbieranie wody, do dokupienia w wiekszości sklepów akwarystycznych, jak woda nie tylko z okolic dna, ale też z powierzchni będzie zlatywała do kubełka, pozbędziesz się tego filtra białkowego natychmiast.
inna opcja to deszczownia puszczona po tafli wody, wzdłuż akwarium, też to zlikwiduje szybko.
papierki, bibuły czy ręczniki odradzam jednak, szybciej się rozpuszczą niż to zbiorą ... zazwyczaj.
W pelni zgadzam sie z Tomem tez mi sie cos podobnego robilo nawet komin juwel-owski nie pomagal (inna sprawa ze one sa do du....y) deszczownica zalatwila sprawe praktycznie natychmiast :D

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: problem z wodą

Post autor: roh » 18 gru 2011, 09:31

To nie jest nic podobnego, ani żadne dziwne zjawisko. Taka plama na pow wody to jest kożuch bakteryjny i świadczy o nie najlepszej kondycji biologicznej baniaka. To jest kożuch bakterii gram ujemnych,które niekoniecznie są pożądane w dużych ilościach

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości