NIe znam przyczyny wzrostu ph

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

MGMarcin
junior
junior
Posty: 45
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:12
Lokalizacja: Studzionka
Kontaktowanie:

NIe znam przyczyny wzrostu ph

Post autor: MGMarcin » 02 cze 2009, 21:21

Chciałem się dowiedzeić dlaczego moje ph po dodaniu pf mihus i spadku następnego dnia do wartości np. 6,5 czyli takie jakie bym chciał mieć w akwarium, ph wzrasta stopnowow w ciągu 3-4 dni do poziomu 7,2 -7,3 . Wodę leję do baniaka prosto z kranu przez 4 filtry narurowe i takie mam ph w akwarium. Na dnie mam piasek i mało roślinek i jeden spory korzeń akwa mam ok 500 litrów. Wszelkie odpowiedzi mile widziane

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 03 cze 2009, 07:30

Sprawdź sobie KH.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 03 cze 2009, 08:33

Z tego co napisałeś, rozumiem że lejesz kranówę bez odstania (błąd według mnie) i nie napowietrzaną, a akwa napowietrzasz i stąd wzrost ph.

MGMarcin
junior
junior
Posty: 45
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:12
Lokalizacja: Studzionka
Kontaktowanie:

Post autor: MGMarcin » 03 cze 2009, 08:37

Też myślałem że lanie do baniaka prosto z kranu to błąd ale leję przez 4 prefiltry. Pierwszy 20 mikronów, drugi 10, trzeci 5 a czwarty węglowy z kdf a zobaczyłem to u kolegi hakiego który tak właśnie robi a jakie ryby u niego widziałem to gały mi chciały wypaść, zresztą sami wiecie. Nadmienie że dodaję po podmianie wody sól dla dyskowców preisdiscus.

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości