Mętna woda.. dlaczego ?

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Radek1975
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2011, 02:25
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Toruń
Lokalizacja: Toruń

Mętna woda.. dlaczego ?

Post autor: Radek1975 » 14 mar 2011, 21:10

Witam i prosze o pomoc bo cos mnie zaczeło przerastać chodzi o to że z miesiąc temu wyczyściłem po długim czasie filtr zewnetrzny Unimax mam w nim 2 gąbki terazyt i taki drobny kamień który był w komplecie, po tym wyczyszczeniu mam taką akcje ....po tym myciu filtra podmieniłem 30% wody w moim 800 litrów akwa po podmianie woda była kryształowa po dwóch dniach zmętniała ale cierpliwie poczekałem kilka dni woda zeczeła robić się klarowna niestety któregoś dnia wszystkie ryby pod powierzchnią wody szybko oddychały zmierzyłem no3 no i wszystko jasne powyżej 50,więc znów podmieniłem 30% i tak w kółko......mam podłoże i rośliny które teraz rosną jak na nawozie,jeśli zabiłem biologie w filtrze to cześc bakteri powinna uchować się w akwa w podłożu,zresztą już minął miesiąc od wyczyszczenia fitra powinna już się zrobić biologia...proszę o porade doświadczonych w tej kwesti kolegów z góry dziękuje

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Mętna woda.. dlaczego ?

Post autor: TURYSTA » 14 mar 2011, 21:18

Wyczyściłeś filtr i podmieniłeś od razu wodę, to było przyczyną.
Lampa UV powinna rozwiązać problem. Musisz być cierpliwy aż biologia się znowu ustabilizuje.
Sprawdź NO2

Radek1975
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2011, 02:25
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Toruń
Lokalizacja: Toruń

Re: Mętna woda.. dlaczego ?

Post autor: Radek1975 » 14 mar 2011, 22:03

no2 mam zerowe podmieniałem wode bo te porzadki robiłem po 2 kuracji na wiciowce czyli 2 dni x 37 stopni+metro do serca po tych 3 dniach wyczyściłem filtr i podmieniłem 30 % wody mam uv zaraz ją uruchomie : ) wszystko chciałem zrobic za "jednym zamachem"

p.s.dzięki Mariusz za zainteresowanie tematem !!

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Mętna woda.. dlaczego ?

Post autor: roh » 15 mar 2011, 16:31

Wyczyszczenie filtra nie spowodowało takich perypetii. perypetie związane są z kuracją. 37 st C + metro zachwiało całkowicie równowagę bio a na to tylko czyha pierwotniak. Sapanie ryb pod powierzchnia to nic innego jak deficyt tlenu spowodowany inwazją pantofelka. Tak jak napisał Mariusz UV non stop i po 24-36 godzinach powinieneś mieć kryształ. W baniaku powinny być jakieś gąbki z turbinami żeby pochłonęły martwego pierwotniaka.

Radek1975
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2011, 02:25
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Toruń
Lokalizacja: Toruń

Re: Mętna woda.. dlaczego ?

Post autor: Radek1975 » 15 mar 2011, 20:15

Dzięki koledzy za pomoc,no i kolejna dziwna sprawa bo w Unimaxie mam Uv kiedy próbuje ją włączyć (a nigdy jej nie używałem) na chwile zaświeci się dioda na zasilaczu i koniec wyciągam włączam znów mignie ale pózniej już nie świeci :( czy to normalne ? u mnie looknąć wewnatrz filtra nie będzie takie proste może wiecie czemu tak mam ? ta Uv się rozgrzewa czy jak ???

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Mętna woda.. dlaczego ?

Post autor: TURYSTA » 15 mar 2011, 21:52

Dioda nie świeci brak zasilania.

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości