test do ph

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: kubamajer » 08 lip 2008, 02:03

jkkk3 pisze:Przeszukałem różne strony i nigdzie nie znalazłem płynu buforowego o ph 6.Jest natomiast dużo 4 i 7
Możecie dać jakieś namiary
Raz przychodzą z Forum powiadomienia o odpowiedzi, a raz nie.
Jeśli aktualna jest sprawa bufora pH 6, to mogę Ci przy okazji kupić, tam gdzie się zaopatruję i wysłać. Ja sobie kupuję 1 litrowe, a są jeszcze 100 ml, ale to nie na wiele starcza i wychodzi drożej.

pozdr

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 08 lip 2008, 04:40

kubamajer pisze:...Ja sobie kupuję 1 litrowe, a są jeszcze 100 ml, ale to nie na wiele starcza i wychodzi drożej.

pozdr
Kuba, opisz proszę jak właściwie używa się płynu buforowego, z tego co piszesz, rozumiem, że po skalibrowaniu ph-metru, nie nadaje się on do dalszego użytkowania, czy też można kalibrować nim wielokrotnie?
Przepraszam za być może naiwne pytanie, ale mam pierwszy w życiu ph-metr i do tego bez instrukcji...

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: kubamajer » 08 lip 2008, 12:15

Krzysztof, teoretycznie porcja płynu który użyjesz do kalibracji jest "jednorazowa", ale.. ;)
Napiszę jak ja robię - pH metr kieszonkowy kalibruję zawsze świeżym płynem, wlewam sobie z butli trochę do tzw. zlewki (jakiekolwiek naczynko z płaskim dnem, do którego można włożyć pH-metr). Wlewam tylko tyle, żeby zanurzyć membranę sondy i łącznik - przy kieszonkowych dużo nie trzeba. Na początku jeszcze przepłukiwałem w buforze, ale to uważam jest przesada ;). Wystarczy przepłukać w kranówce i strzepnąć ;).

Sondy Skalarów kalibruję w zasadzie wielorazowo(potrzeba więcej płynu), tylko staram się zawsze dobrze wypłukać sondę w wodzie RO (trzeba uważać, żeby nie stłuc).

Myślę, że trzeba podchodzić do sprawy zdroworozsądkowo - nie przeginać w żadną stronę.
No i przechowywanie jest bardzo ważne - pH metr kieszonkowy powinien mieć zawsze "mokro w zatyczce" ;). Najlepiej jak jest to roztwór KCl

pozdr

jkkk3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 269
Rejestracja: 08 sty 2007, 20:40
Lokalizacja: Sędziszów

Post autor: jkkk3 » 08 lip 2008, 17:48

Kuba poszło na PRIV

ralfik
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2008, 22:00
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: ralfik » 01 wrz 2008, 10:38

witam ja pochwale się moim nowym urządzonkiem sprowadzałem go z niemiec
http://shop.aqualight.de/product_info.p ... trode.html

moje ph w akwarium było 7,4 dzieki niemu mam teraz 6,38 do 6,44 regulowane co2 do czasu zakupu uzywałem testu kropelkowego suma okazało sie test nim wychodził mi około 7 choc ciezki do odczytu teraz mam spokoj

Awatar użytkownika
jasiu
senior
senior
Posty: 120
Rejestracja: 08 lut 2007, 00:20
Imie i Nazwisko: Maciej Jachowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Malbork
Lokalizacja: MALBORK
Kontaktowanie:

Re: test do ph

Post autor: jasiu » 24 sty 2010, 11:35

Odgrzewam kotleta.
Dawno mnie tu nie było,ale chciałbym dowiedzieć się od kolegów jaki test na dzień dzisiejszy warto zakupić.
Co do elektronicznych testerów to 100% przekonania nie mam miałem też przywiozłem z Niemczech dość dobrej firmy miałem problemy z sondą.
Problem występował taki że na sondzie nanosił się dziwny osad koloru białego musiałem wyciągać sondę i przemywać wodą dopiero wtedy wskazywała poprawne Ph. Sonda zamontowana była tam gdzie był największy ruch wody.
Dlaczego tak się robiło?

Danter005
junior
junior
Posty: 77
Rejestracja: 04 sty 2011, 23:54
Imie i Nazwisko: Daniel Hoffman
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tarnów
Lokalizacja: Tarnów

Re: test do ph

Post autor: Danter005 » 05 sty 2011, 22:27

Witam.
Polecam tester zooleka.
2 buteleczki mierzą ph w zakresie 4,5-9,0 czyli dokładność 0,5
oraz tego którego częściej używam czyli 6,0-8,0 dokładność 0,2
Pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości