PH - zwariować można :((

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
myslu
junior
junior
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2008, 16:51
Imie i Nazwisko: Bartosz Mysłowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: myslu » 09 sty 2009, 09:45

Z tego co wiem woda musi odstać 24h i być intensywnie natleniana. Po takim zabiegu pomir powinien być wiarygodny

Awatar użytkownika
enzo
junior
junior
Posty: 86
Rejestracja: 20 wrz 2008, 15:46
Imie i Nazwisko: Artur Kawecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: lublin
Kontaktowanie:

Post autor: enzo » 09 sty 2009, 12:30

ja po zakwaszeniu mieszałem wodę kostka napowietrzajaca przez 12 godz dopiero wtedy wlewałem do akwa i mysle ze po 12 godz bedziesz miał wiarygodny wynik ph

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Post autor: Marek81 » 09 sty 2009, 14:03

Zależy jak szybko wymiesza się kwas z wodą !!!
Gdy dasz do zbiornika z wodą do podmian pompkę mieszająca (z dna do góry) + grzałka
To 8h i woda będzie cacy !
Ja tak robię.

pozdrawiam Marek

G.dog
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 23 lis 2008, 15:51
Lokalizacja: glasgow UK

Post autor: G.dog » 10 sty 2009, 18:54

Jezeli dasz 15kg pisku koralowego na 100ltr wody to bedziesz mial ph ok 8-9 i twarda wode. Juz pisalem ze 0,5kg na 100ltr wody daje stale ph ok 6,5. Wszyscy importezy zagraniczni uzywaja tego sposobu! ja to tez stosuje i u mnie nie mam problemow ze spadkiem ph, a kiedys je mialem. Jezeli cie to nie przekonuje to udreczaj sie dalej z tymi kwasami!!!!!!

Oro
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 16 mar 2008, 19:42
Lokalizacja: Banino

Post autor: Oro » 10 sty 2009, 20:30

Jeśli masz takie PH to podaj pozostałe parametry. Czy ten piasek sypiesz luzem czy w jakimś woreczku, czy wieszasz przy wylocie filtra, może wręcz przeciwnie - jak najdalej... Zaciekawił mnie ten piasek, może się orientujesz czy jest dostępny na terenie RP ?

G.dog
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 23 lis 2008, 15:51
Lokalizacja: glasgow UK

Post autor: G.dog » 10 sty 2009, 22:04

Oro pisze:Jeśli masz takie PH to podaj pozostałe parametry. Czy ten piasek sypiesz luzem czy w jakimś woreczku, czy wieszasz przy wylocie filtra, może wręcz przeciwnie - jak najdalej... Zaciekawił mnie ten piasek, może się orientujesz czy jest dostępny na terenie RP ?
ORO.Od 2 mies mam koral sand w moim zbiorniku! Dzisiaj sprawdzalem parametry wody: nh3,nh4-0. no3-0,5 no2-0,1 ph-6,5 nie sprawdzalem kh i gh bo mi sie testy skonczyly ale 2tyg temu bylo kh-4 gh-6. Normalnie rozsyp na calosci zbiornika i tyle, jak masz podloze o grubszej granulacji to koral sand wpadnie pomiedzy i nawet go nie bedzie widac. nie trzeba go regenerowac! znajomy zoolog mi to powiedzial w sekrecie a ja to podaje dalej dla Polski.nie wiem czy to mozesz kupic na terenie RP ale raczej tak, nie jest to drogie ja dalem jakies 10zl. Powtarzam jeszcze raz: 0,5kg na 100ltr wody! jezeli piasku bedzie zbyt duzo automatycznie podnosi sie ph i twardosc. :lol:

Oro
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 16 mar 2008, 19:42
Lokalizacja: Banino

Post autor: Oro » 11 sty 2009, 11:16

Parametry bardzo dobre. Sprawdziłem sam , piasek jest u nas dostępny, w celach testowych zakupię go sobie. Pytałem o "stosowanie" tego piasku, ponieważ pierwszy post mówi o akwa tarliskowym. Gdzieniegdzie do opisu tego piasku dodają iż posiada naturalny bufor, co przy niskim TWW byłoby wielce pożądane :) .

Awatar użytkownika
enzo
junior
junior
Posty: 86
Rejestracja: 20 wrz 2008, 15:46
Imie i Nazwisko: Artur Kawecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: lublin
Kontaktowanie:

Post autor: enzo » 13 sty 2009, 15:03

nie wyobrażam sobie nasypać do sterylnego akwa, piasku dronego jak mąka bo przy pierwszym sprzataniu bedzie i piasek sprzątnięty ;)

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości