jak zawsze...

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
Maciek
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 08 gru 2004, 00:17
Lokalizacja: Koluszki
Kontaktowanie:

jak zawsze...

Post autor: Maciek » 13 lip 2005, 23:35

Wczoraj jak zawsze zrobiłem podmianę ok 50% zbiornika. Proporcje jak zawsze 70% RO 30% rurowit. Najpierw wlałem RO, resztę uzupełniłem kranem - jak zawsze. Dałem Aqua DNA i Easy Life jak zawsze. Rano wstaje woda mętna - jak nigdy. Cóż poszedłem skorzystać z kąpieli tym razem w wannie. Nalałem wodę i czyżbym jak nigdy zamiast pianki wlał Easy Life :wink:

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 14 lip 2005, 21:02

Sprawdź filtry.Może nie było prądu?

Awatar użytkownika
Maciek
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 08 gru 2004, 00:17
Lokalizacja: Koluszki
Kontaktowanie:

Post autor: Maciek » 14 lip 2005, 23:23

Beato wczoraj jak pisałem to było już późno i byłem trochę zmęczony :lol:
Rozwiązanie problemu wyszło w "praniu" prawie dosłownie :wink:
Otóż od dłuższego czasu lałem kranowe bez zastanowienia i nie miałem żadnych kłopotów z klarownością wody. Ale pewnego dnia noc po podmianie (trzeba odczekać po podaniu tych specyfików) było inaczej. Z początku nie wiedziałem, co jest nie tak. I pewnie nie dowiedziałbym się gdybym akurat tego dnia nie wykąpał się w wannie (przeważnie robię to pod prysznicem). Zaraz po napełnieniu wanny woda była mleczna - tak jak po dodaniu easy life, stad ta moja przenośnia. Niby opisałem to drwiąc ze sprawy, ale to nie jest takie śmieszne. Stan mojego rurowitu znacznie się pogorszył i w tej chwili używam 100% RO. Jestem sam, czy u kogoś jest podobnie?

Awatar użytkownika
fomalhaut
członek PKMD
Posty: 968
Rejestracja: 06 gru 2004, 12:48
Imie i Nazwisko: Wojciech Grzegorzyca
Miejsce zamieszkania/miasto/: Polska
Lokalizacja: Polska

Post autor: fomalhaut » 14 lip 2005, 23:32

Mój rurowit jest bez skazy...
Mniamciu mlecyk, jak mawiał Sid (Leniwiec): przewodność 225 mikrosimnsów:))))))
pH=7.4
Czystsza, nż kiedykolwiek - no ale jest lato, a na to ponoć mają wpływ te.... no.... te zielone... w jeziorkach... a! - GLONY!!!!
Tylko skąd te pijawki???????????

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 15 lip 2005, 21:55

Maćku,czy Twoja woda również po odstaniu jest biała? Pamiętaj, że nadmierna ilość rozpuszczonego gazu daje taki kolor. W moim mieście panuje zbiorowa psychoza.Większość ludzi twierdzi,że woda ma brzydki zapach i piją mineralną. Ja nie czuję złego zapachu i wiem,że śmiało mogę dolać wody z kranu prosto do akwarium.Jeszcze nigdy rybom nie zaszkodziła.

Awatar użytkownika
Maciek
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 08 gru 2004, 00:17
Lokalizacja: Koluszki
Kontaktowanie:

Post autor: Maciek » 15 lip 2005, 22:23

Woda w basenie jest już kilka dni i nadal jest mleczna, wiec to nie problem gazów, w zapachu jest ok. Rybą niby tez się nic nie stało, ale nienawidzę mieć mleka w akwarium. Jutro jak starczy czasu przejdę się do oczyszczalni ścieków, może uzyskam jakąś odpowiedz. Inna sprawa ze zdjęty jest prefiltr na wejściu do domu, bo nie można było podlać trawnika. No, ale tak czy siak woda z kranu powinna lecieć kryształ.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 16 lip 2005, 16:57

Potwierdzam - w dwóch zbiornikach u znajomych podobna sytuacja - po wymianie wody w akwarium mleko . Ograniczyłem wymianę do minimum RO i nic więcej . Ciekawe co za niespodziankę wodociągi w tym roku nam zgotowały . Może przez te upały sięgają do mniej pewnych ujęć i dodają coś co pierwotniaki lubią na śniadanie . W jednym zbiorniku pracuje moja UV-ka ale mleka nie ubywa . Może ktoś zna sposób aby wyklarować wodę bez chemii ?? .

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Post autor: mirek » 16 lip 2005, 20:41

na mleko najlepsze O3. tylko że ryb nie wolno w tym trzymać :wink:

Dzidek
junior
junior
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2005, 18:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Dzidek » 03 wrz 2005, 22:46

Pozdrawiam!
Polecam rozwielitki z czystego akwenu-jeśli nie wyczyszczą wody to rybcie będą miały ubaw.Radziłbym ,,na ten czas,,zalożyc kawałek pończochy na rurę ssawną
Powodzenia!!!

Dzidek
junior
junior
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2005, 18:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Dzidek » 03 wrz 2005, 22:47

Pozdrawiam!
Polecam rozwielitki z czystego akwenu-jeśli nie wyczyszczą wody to rybcie będą miały ubaw.Radziłbym ,,na ten czas,,zalożyc kawałek pończochy na rurę ssawną
Powodzenia!!!

Dzidek
junior
junior
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2005, 18:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Dzidek » 03 wrz 2005, 22:49

Pozdrawiam!
Polecam rozwielitki z czystego akwenu-jeśli nie wyczyszczą wody to rybcie będą miały ubaw.Radziłbym ,,na ten czas,,zalożyc kawałek pończochy na rurę ssawną
Powodzenia!!!

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości