Powrót po latach

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
arkadiusz
senior
senior
Posty: 144
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:29
Imie i Nazwisko: Arkadiusz Sowa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Dobrocin
Lokalizacja: Dobrocin
Kontaktowanie:

Powrót po latach

Post autor: arkadiusz » 07 cze 2023, 19:50

Chciałbym się przywitać ponownie po wielu latach nieobecności. Oczywiście powitanie kieruję do tych co jeszcze tu zaglądają, przyznam że mam pewne obawy w tym względzie. Patrząc na daty ostatnich postów nie napawa to optymizmem.
Ale do rzeczy. Po wielu latach miałem w końcu możliwości i chęci do powrotu na łono akwarystów czynnych, dwa miesiące temu odpaliłem nowy zbiornik. Założony oczywiście z myślą o jedynie słusznych głównych mieszkańcach czyli paletach.
W tej chwili zamieszkuje tu tylko drobnica w postaci 10 neonków, dwóch kirysów, dwóch, dwóch otosków, parka pielęgniczek Ramireza i dwa duchy.
Woda pochodzi z kranu bez specjalnego uzdatniania, w czasie podmiany przepuszczam ją przez filtr z spiekanego węgla aktywowanego i lampę UV. Parametry wody pod względem twardości to 6 TWW i 8 TWO, PPM 141 , pozostałe parametry praktycznie nie mierzalne, podłoże dwuwarstwowe, pierwsze aktywny granulat drugie zwykły piasek do piaskownicy. Sporo roślin, które bujają ponad miarę, w zeszłym tygodniu musiałem wywalić wiadro zieleniny po przycince.
Wymiary zbiornika to 150x50x50 , oczywiście podaję CO2 do poziomu 6,8 PH, oświetlenie LED. Znalazłem w internecie belki oświetleniowe do upraw hydroponicznych czyli każda ma między 11000 a 12000 K razy 4, oraz dwie w spadku po poprzednim właścicielu z niebieskimi diodami. W sumie to 212 W. Planuję zakupić 8 palet wielkości 10-12 cm . I tu mam prośbę do szanownych kolegów, chciałbym je wpuścić pod koniec lipca, jak będę wracał z ukropu. Podróżował będę trasą S3 z Wrocławia do Świnoujścia, czy wiecie o jakimś sprawdzonym hodowcy, który ma hodowlę w pobliżu tej trasy u którego bez ryzyka można zamówić ryby dobrej jakości w dobrej kondycji. Chodzi o to, że nie chcę męczyć rybek zbyt długo w workach, bo czeka mnie jeszcze przeprawa promowa do Szwecji i tam jeszcze 560 kilometrów jazdy. Jeśli wiecie o takim sprawdzonym człowieku to bardzo proszę o podanie sposobu kontaktu.

Pozdrawiam wszystkich akwarystów

Obrazek

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Powrót po latach

Post autor: przynenta » 07 cze 2023, 21:14

Hej,

faktycznie powrót po latach :D Mało kto tu zagląda, a przynajmniej się nie udzielają. FB zabija takie fora a ludziska się rozleniwiają :oops:

Witaj ponownie :P

Awatar użytkownika
arkadiusz
senior
senior
Posty: 144
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:29
Imie i Nazwisko: Arkadiusz Sowa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Dobrocin
Lokalizacja: Dobrocin
Kontaktowanie:

Re: Powrót po latach

Post autor: arkadiusz » 07 cze 2023, 22:07

Tak przypuszczałem, jestem bardzo zszokowany taką sytuacją. Ale cóż postęp robi swoje, czasy się zmieniają. Czy w takim razie ty jesteś w stanie mi pomóc? Masz jakąś wiedzę ma temat hodowców z którymi mógłbym się skontaktować?

marek
zarząd pkmd
Posty: 1524
Rejestracja: 06 gru 2004, 19:27
Imie i Nazwisko: Marek Widur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Powrót po latach

Post autor: marek » 08 cze 2023, 07:58

Witaj🙂 miłe są takie powroty🙂

Awatar użytkownika
krisaczek
zarząd pkmd
Posty: 1258
Rejestracja: 10 lut 2007, 14:47
Imie i Nazwisko: Krzysztof Kluczka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Powrót po latach

Post autor: krisaczek » 08 cze 2023, 12:31

Zadzwoń do Marcina Karpińskiego z Tychów - 513 679 698

Awatar użytkownika
arkadiusz
senior
senior
Posty: 144
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:29
Imie i Nazwisko: Arkadiusz Sowa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Dobrocin
Lokalizacja: Dobrocin
Kontaktowanie:

Re: Powrót po latach

Post autor: arkadiusz » 09 cze 2023, 16:39

Poprzednio nie udało się wstawić zdjęcia. Musiałem pogrzebać jak to się robi. Dzięki za kontakt, a czy w okolicach Szczecina czy Świnoujścia nie ma jakiegoś hodowcy? Coś mi się kojarzy z przed lat że ktoś tam był. Będę wdzięczny za pomoc.
Załączniki
IMG_20230601_204343~2.jpg
IMG_20230601_204343~2.jpg (140.55 KiB) Przejrzano 1129 razy

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Powrót po latach

Post autor: przynenta » 09 cze 2023, 19:50

Z formami hodowlanymi będzie w tej okolicy problem. Marek Marcinkiewicz może mieć dzikusy.

Awatar użytkownika
patryksawicki
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 2024, 22:03
Imie i Nazwisko: Patryk Sawicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Puck

Re: Powrót po latach

Post autor: patryksawicki » 11 sty 2024, 21:01

Arku, właśnie planuje restart zbiornika po dwóch latach. Były to moje pierwsze dwa lata z dyskowcami. Przez ten czas było wiele błędów, nerwów i szukania rozwiązań na własną rękę. To co pokazałeś na wstawionym zdjęciu to właśnie kierunek w którym chciałbym wykonać swoje akwarium. Chciałbym zapytać Cię jak aktualnie wygląda u Ciebie sytuacja w akwarium? Czy rośliny nadal tak bujnie rosną? Czy mógłbyś zdradzić jakie aktywne podłoże zastosowałeś? Czy zauważyłeś jakieś negatywne rzeczy u ryb? Czy stosujesz jakieś nawożenie? Czy pamiętasz gdzie zakupiłeś roślinności i czy możesz polecić to źródło? Zadziwiła mnie różnorodność roślinności u Ciebie. Jak szukam roślin odpowiednich do wody dostosowanej do paletek to niestety nie za wiele się nadaje bez dodatkowego nawożenia albo co2, czego raczej nie chcę u siebie stosować.

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości