Wprowadzenie nowych ryb

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Reesios
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2012, 15:04
Imie i Nazwisko: Damian Damian
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Wprowadzenie nowych ryb

Post autor: Reesios » 29 paź 2012, 13:36

Witam
3 tygodnie temu w pewnej hodowli zakupiłem paletki do swojego zbiornika. Teraz mam zamiar dokupić jeszcze 2-3 sztuki (są to małe ryby, 5cm). Zastanawiam się, czy muszę robić nowym rybom kwarantannę? Czy wystarczy je wpuścić normalnie, bez żadnego "kombinowania"? Te ryby które wcześniej kupiłem, i te które mam zamiar kupić w hodowli pływały w tym samym zbiorniku.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Wprowadzenie nowych ryb

Post autor: _TOM_ » 29 paź 2012, 22:08

Zawsze i wszystkim doradzam kwarantannę dla nowych ryb.
Choć sam czasem z tego rezygnuję ... niemniej dobra rada brzmi: zawsze robić kwarantannę jak masz takie możliwości, to nawet się nie zastanawiaj i ją rób.

Reesios
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2012, 15:04
Imie i Nazwisko: Damian Damian
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Re: Wprowadzenie nowych ryb

Post autor: Reesios » 30 paź 2012, 17:26

Problem w tym, że nie posiadam drugiego zbiornika.. nie da się tej kwarantanny "obejść", nawet jeśli ryby pływały wcześnie jw tym samym zbiorniku?

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: Wprowadzenie nowych ryb

Post autor: rady3 » 30 paź 2012, 23:19

Obejść zawsze się da, tylko efekt jest nieznany. Myślę, że i tak te ryby przyniesiesz. Szukasz tylko usprawiedliwienia dla siebie, że zrobisz to bez kwarantanny. My Cie nie usprawiedliwimy. Musisz z tym żyć. Tylko czy ryby dadzą radę? :mrgreen: :twisted:

Reesios
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2012, 15:04
Imie i Nazwisko: Damian Damian
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Re: Wprowadzenie nowych ryb

Post autor: Reesios » 18 lis 2012, 12:14

Ryby w większości dały radę. Tzn. kupiłem 4 sztuki, wszystko pięknie żadnych objawów choroby do dzisiaj. Jedna z nich pływa normalnie aby po chwili przyspieszyć, poobijać się kilka razy o szyby i podpłynąć pod powierzchnię. Wtedy zawiesza sie w wodzie pod ukosem i płynie dalej normalnie. To się powtarza cały czas. Co to może znaczyć?

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Wprowadzenie nowych ryb

Post autor: _TOM_ » 18 lis 2012, 21:51

Masę rzeczy może to oznaczać. Coś nie tak z wodą zapewne i pewnie z rybą też.

rakoczybartek
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 19 paź 2011, 13:03
Imie i Nazwisko: Bartek Rakoczy
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łódź
Lokalizacja: Łódź

Re: Wprowadzenie nowych ryb

Post autor: rakoczybartek » 27 lut 2013, 12:47

To ten brak kwarantanny pewnie :lol: . A tak serio to ja bym też stawiał na złe parametry wody, ryba pewnie najsłabsza dlatego bierze tylko jedną, ale pewnie reszta to kwestia czasu.
Moje spedowały jak miałem za dużo azotanów i innych związków z nawozów i żarcia. Podmień około 50% wody, pamiętając o twardości i ph dla dysków.
Wodę podmieniaj co 7 dni lub częściej, oczywiście woda musi mieć ciągle takie same parametry tzn. two, tww, ph i temperatura. Nie dawaj żadnych nawozów ani innych substancji do akwa. Obserwuj ryby, karm, jak nie zjedzą żarcia to je wyśśij z dna za pomocą węża do podmian. Taka moja rada.

PS: ja też dwa miechy temu zaryzykowałem i dałem nową rybę do akwa ogólnego i do dzisiaj tego żałuję, na głupotę nie ma lekarstwa.
Ryby do dzisiaj jeszcze coś męczy, dopiero badanie mikroskopowe pozwoli stwierdzić jaki szajs przywlokłem do mojego akwa z tą nową rybą, która już oczywiście zdechła :(

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości