Pierwsze Paletki Start !

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
wolan91
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 26 sie 2011, 01:38
Imie i Nazwisko: Dawid
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Pierwsze Paletki Start !

Post autor: wolan91 » 30 sie 2011, 02:18

Witam , nazywam się Dawid i zaczynam przygodę z paletkami ,jestem tutaj nowy i szukam waszej pomocy , doświadczenia .
Tydzień temu założyłem nowy zbiornik 200 l . filtr zewnętrzny JBL e1501 1500l/h (wylot skierowany na tafle wody aby się poruszała ) , grzałka 300 w , oświetlenie na razie standard , podłoże czarny żwir + kulki glin-torf , 3 niewielkie korzenie , z roślin mam tylko moczarkę i Bacope monnieri .Nie używałem żadnych uzdatniaczy , mam produkt SERA BIO NITRIVEC ale wg producenta daje się go 24 -48 h przed wpuszczeniem ryb , zamierzam dokupić w pierwszej kolejności testy pH,gH,kH,No2 i jakiś środek ph minus , potem roślinki żabienice i jako trawę na 30 % dna Hemianthus callitrichoides . Co do ryb to jakoś za 15 dni będę miał 4 paletki wielkości 8 cm , ale przed tym chciałbym wpuścić do zbiornika 4 kiryski i 2 otoski żeby bakterie w filtrze się osiedliły . ( nie zamierzam używać filtra RO przynajmniej na początku ) i zastanawiam się czy do podmiany nie używać do zakwaszania wody kwasu solnego rozcięczonego ok ~ 36 % . Zastanawiam się także nad liśćmi ketapangu lub szyszkami olchy ew. extrakt z torfu = podobno lecznicze ( ryby przebędą daleką drogę do mnie ) , dodaje do wody trochę co2 na razie by roślinki zaczęły rosnąć . Dosłownie przed przybyciem rybek zaopatrzę się w Pokarmy ( Tetra , Sera ) + serce wołowe ze szpinakiem
Czy o czymś zapomniałem ? Nie chciał bym aby moje pierwsze Paletki umarły

Awatar użytkownika
hudy
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1138
Rejestracja: 07 gru 2004, 06:07
Imie i Nazwisko: Zbigniew Hudobski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze Paletki Start !

Post autor: hudy » 30 sie 2011, 05:52

Witamy w gronie wariatów :mrgreen: Pokaż zdjęcie.

Awatar użytkownika
wolan91
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 26 sie 2011, 01:38
Imie i Nazwisko: Dawid
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwsze Paletki Start !

Post autor: wolan91 » 30 sie 2011, 11:09

Obrazek
Obrazek
Trochę łyso bez rybek xD + rysa na szybie ( będę musiał odwrócić zbiornik ) jutro rano robię tło zewnętrzne ze styropianu i gipsu ;D ciekawe jak wyjdzie

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Pierwsze Paletki Start !

Post autor: _TOM_ » 01 wrz 2011, 17:23

Łyso, ale w Amazonce nie mają gęściej :)
Poza tym i bardziej łyso tym lepiej widać paletki i tym bardziej one są wtedy najważniejsze.
Wody dolej tak do 3-4cm od górnej krawędzi, ładniej wygląda wtedy zbiornik, a przy tak małym - za małym zbiorniku jaki masz każdy litr wody się liczy.
Jak dasz temu baniakowi pochodzić miesiąc, to żadne dodatki wspomagające rozwój bakterii nie będą potrzebne.
Zanim jednak wpuścisz paletki, sprawdź czy nie masz NO2 a masz NO3.
Koniecznie po wpuszczeniu palet podnieś temperaturę do 31 stopni.

Co do dodawania innych preparatów czy kwasów, szyszek albo liści, bez zbadania PH, TWO i TWW nawet nie kombinuj. To się dodaje lub nie w zależności od wody jaką się ma, choć naturalne bym polecał, to te chemiczne juz raczej odradzam dla amatorów do testowania. Masz tak mały zbiornik, że martwiłbym się raczej o spadające PH niż o za wysokie z czasem i z rybami.

Awatar użytkownika
wolan91
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 26 sie 2011, 01:38
Imie i Nazwisko: Dawid
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwsze Paletki Start !

Post autor: wolan91 » 02 wrz 2011, 11:24

;D testy za parę dni zamówię ale z tego co słyszałem to kranówka ma u nas około 6,8-7 ph , do zbiornika dodam jeszcze kilka roślinek i wezmę się dziś za robienie tła .
Kolega za parę dni da mi z 10 krewetek rosnących do 4 cm ale nie wiem czy długo będę je trzymał w głównym zbiorniku , pewnie założę na biurku jakieś nano akwarium .

marcin230680
junior
junior
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2010, 22:01
Imie i Nazwisko: Chmielecki Marcin
Miejsce zamieszkania/miasto/: chełmno
Lokalizacja: chełmno

Re: Pierwsze Paletki Start !

Post autor: marcin230680 » 02 wrz 2011, 22:38

Stary poczytaj więcej o paletach nie masz pojęcia co piszesz.Po pierwsze ,mały zbiornik,daj sobie spokój z roślinami i innymi rybami naucz się hodować palety potem krok do przodu.

Awatar użytkownika
wolan91
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 26 sie 2011, 01:38
Imie i Nazwisko: Dawid
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwsze Paletki Start !

Post autor: wolan91 » 03 wrz 2011, 20:20

to że mały zbiornik to wiem , ryby będą miały max 8 cm ,a wychodzi 40 l na rybę , więc tragedii nie ma . Na wiosnę zamierzam zakupić 500-700 L

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości