600L paletkowo-dekoracyjne

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: _TOM_ » 06 gru 2011, 00:20

tylko cy chcesz poznać nasza opinie? oto jest pytanie ...
wywal te kamienie z akwarium, są niewskazane dla dyskowców, pokaleczą się kiedyś o nie.

te melony piszesz że są wybarwione, pewnie uważasz, że to zaleta, ale to zły objaw, bo tej wielkości nie powinny być jeszcze tak wybarwione. albo poprawiane sztucznie kolorki, albo stare ryby.
kształt też nie wskazuje by wyrosły czempiony z nich, a pieprz mocno na jednej wysypany.
być może im nie tyle co wiciowiec przeszkadza, a raczej jakość i parametry wody ...
blue diamond podobnie, nie wygląda na młodą rybkę, z małym czerwonym okiem, a na starszą i ciemnym ...

chyba nie to chciałeś usłyszeć ... ale tak uważam, że wyglądają Twoje ryby, na razie, bo być może coś z nich jeszcze fajnego wyciągniesz przy tym jak sie dobrze postarasz.

Awatar użytkownika
tomilondyn
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 17 lip 2011, 13:50
Imie i Nazwisko: Tomasz Szymikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: UK Birmingham
Lokalizacja: Birmingham

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: tomilondyn » 06 gru 2011, 01:23

właśnie to chciałem usłyszeć , prawdę , i zgadza się żadna z tych ryb na pewno nie zostanie championem , wszystkie pochodzą z dwóch rożnych źródeł , wiem że to złe ale niestety. ale na chwile obecna mam co mam i staram się jak najbardziej żeby było im miło , dzięki za poradę z kamieniami szybko się z tym uporam , czeka już kilka korzeni na wejście do baniaka,

a czy któraś z nich wygląda na chora ? bo jak pisałem żadna z nich swoim zachowaniem nie sugeruje że coś jej dolega.

mam jeszcze dwie młode które kupiłem 4 tygodniowe , na chwile obecna liczą około 4cm wysokości i maja lekko ponad 90 dni czy tak jest ok?

Awatar użytkownika
slawekjul
senior
senior
Posty: 152
Rejestracja: 17 wrz 2010, 08:15
Imie i Nazwisko: sławomir wernikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: szczecin
Lokalizacja: szczecin

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: slawekjul » 06 gru 2011, 08:33

mirek pisze:
tomilondyn pisze:dzieki panowie za podpowiedz , przemysle to jeszcze dobrze
Tak sobie myśle, że Ty to nie mieszaj za dużo z rybami w zbiorniku tylko postaraj się utrzymać tą obsadę.
Najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić to pozbierać ryby od kilku hodowców.

Niech sobie rosną rybki takie jakie są....... a Ty się nimi ciesz, bo to jest najważniejsze.

pozdrawiam
Witam, nie bardzo rozumiem niektóre wypowiedzi - wg mnie z tych ryb nic nie "wyciągniesz", są ładne, wyglądają zdrowo, wybarwione ale.... niestety już nie podrosną, to są ich max rozmiary (sądząc m.in. po wielkości oka)
W 600 l akwa pewnie ciężko je dostrzec. Zaczynając z paletkami też kupowałem jakieś "używane" rybki po atrakcyjnych ( :D ) cenach i chociaż zjadły już pewnie z 5 kg serca to jedyny przyrost jaki w nich zauważyłem to przyrost średnicy oka :D .
Trudno, tzw."frycowe" trzeba zapłacić.
Spokojnie doczytuj forum, oglądaj fotki paletek, I UNIKAJ OKAZJI CENOWYCH.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
tomilondyn
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 17 lip 2011, 13:50
Imie i Nazwisko: Tomasz Szymikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: UK Birmingham
Lokalizacja: Birmingham

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: tomilondyn » 06 gru 2011, 10:37

witam

no właśnie to już wiem , i tak jak wspomniałem ryby są z dwóch źródeł , i szału z nimi nie będzie . ale właśnie martwiło mnie to że na innym forum ludzie którzy "rzekomo" znają się na tych rybach pisali mi że ryby są chore zarobaczone i nie wiadomo co jeszcze. ja staram się jak mogę żeby zapewnić im odpowiednie warunki , a w przyszłości chce oczywiście mieć piękne okazy kupione w odpowiednim miejscu.
tak wiec bardzo dziękuje za odpowiedzi troszeczkę mnie uspokoiliście

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: _TOM_ » 06 gru 2011, 13:46

nikt rozsądny od popatrzenia na fotkę ryby nie zdiagnozuje czy one coś miały czy jeszcze może nadal to mają, albo odgadnie co to jest czy było w nich czy może na nich.
strzelać można tak jak kulą w płot w takich sugestiach i brać je raczej z przymrużeniem oka się powinno.
ryby nie wyglądają na kandydatów na czempiony, ani na strasznie młode, to raczej ryby 4 gatunku, skoro ładnie jedzą możesz przemycić im w pokarmie coś na pasożyty, profilaktycznie, w pokarmie im to akurat nie zaszkodzi, może raczej pomóc, ale nie musi.
być może one coś mają, jest to prawdopodobne, ale stwierdzisz to z pewnością tylko przy fachowym oku podczas badania mikroskopem, więc jak tego nie masz lub nie umiesz zrobić, się nie martw za bardzo.
dbaj o wodę, dobre żarełko i ciesz się nimi, od czegoś trzeba zacząć, nie ty je zmarnowałeś przecież, u ciebie mają szansę na lepsze życie.

Awatar użytkownika
tomilondyn
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 17 lip 2011, 13:50
Imie i Nazwisko: Tomasz Szymikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: UK Birmingham
Lokalizacja: Birmingham

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: tomilondyn » 06 gru 2011, 16:30

z jedzenia daje im serce plus z witaminami , bloodworms , D-50 i tetrę z czosnkiem , wodę podmieniam regularnie co tydzień a raz w miesiącu daje RO , odmulam czyszczę itd .
co kilka tygodni podaje Metronidazol i właśnie profilaktycznie , i do tej pory nie martwiłem sie rybciami bo wyglądały mi na zdrowe , do czasu aż wystawiłem zdjęcia na innym forum i "fachowcy" obrzucili mnie mięsem że zdechną że straszne ryby, pasożyty itd.
co do badania mogę to zrobić w sklepie wiec pomyśle o tym.

Awatar użytkownika
slawekjul
senior
senior
Posty: 152
Rejestracja: 17 wrz 2010, 08:15
Imie i Nazwisko: sławomir wernikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: szczecin
Lokalizacja: szczecin

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: slawekjul » 07 gru 2011, 15:06

Jakie badania ???? przeczytaj uważnie co ci napisał Tom !
Daj sobie spokój, na moje oko nic z tych ryb nie "wyciągniesz", jak pisał Tom - daj im pożyć; poczytaj forum (ja tak robiłem) zdobądź trochę doświadczenia, potem kup porządny narybek i patrz co ci wyrośnie. Powodzenia

Awatar użytkownika
tomilondyn
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 17 lip 2011, 13:50
Imie i Nazwisko: Tomasz Szymikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: UK Birmingham
Lokalizacja: Birmingham

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: tomilondyn » 07 gru 2011, 23:55

już nie chce z nich nic wyciągać, idę za rada TOM-a , ale chce mieć pewność że są zdrowe i taki właśnie mam plan zdobyć troszeczkę obycia i zacząć przygodę z paletkami na poważnie

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: Marek81 » 07 gru 2011, 23:56

Tomek dobrze przedmówcy radzą, naucz się a nich.
Czytaj forum, to skarbiec wiedzy.
Nie jeden tak zaczynał, niestety człowiek uczy się na błędach.
Najważniejsze dla Paletek to stabilne warunki wodne, reszta to pikuś same sobie poradzą.
Człowiek dojrzewa do wielu opinii.

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: Marek81 » 07 gru 2011, 23:59

Tomek dobrze gadasz !!!
Nic nie szukaj po prędzej osiwiejesz jak się tego pozbędziesz.
Paletka to twarda ryba co ma sobie sama radzić z pasożytem.
Ty masz dać jej stabilne warunki życia !!!!!!!!!!!!!!
I pamiętaj nic a nic na wariata.

Awatar użytkownika
tomilondyn
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 17 lip 2011, 13:50
Imie i Nazwisko: Tomasz Szymikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: UK Birmingham
Lokalizacja: Birmingham

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: tomilondyn » 08 gru 2011, 00:49

dziękuje wszystkim za wszystkie podpowiedzi , są naprawdę pomocne i stawiają mnie na nogi , bo naprawdę przez chwile bzikowałem po tej prezentacji na innym forum , ale ciągle sobie myślałem od dłuższego czasu( właściwie od początku przygody z paletkami) nie straciłem żadnego placka , staram się im dać jak najlepsze warunki wiec na pewno pewne rzeczy robię dobrze.

p.s

czyli to co robię robić dalej podawać to samo jedzenie , co kilka tygodni profilaktycznie podawać co podaje , itd itd.

Awatar użytkownika
slawekjul
senior
senior
Posty: 152
Rejestracja: 17 wrz 2010, 08:15
Imie i Nazwisko: sławomir wernikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: szczecin
Lokalizacja: szczecin

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: slawekjul » 08 gru 2011, 12:53

tomilondyn pisze:
czyli to co robię robić dalej podawać to samo jedzenie , co kilka tygodni profilaktycznie podawać co podaje , itd itd.
Nie wiem po co podajesz Metronidazol co jakiś czas, specem nie jestem ale gdzieś na forum wyczytałem, że "człowiek nie bierze antybiotyków profilaktycznie co jakiś czas" - brzmi to rozsądnie, nieprawdaż ?

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: Marek81 » 08 gru 2011, 13:39

Prawda prawda święta prawda.
Dobre urozmaicone jedzonko, serce ze szpinakiem, wszelkie suche, nie kombinuj z mrożonkami bo z nimi jest różnie.
Stabilne warunki wodne, i sukces murowany.

Awatar użytkownika
tomilondyn
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 17 lip 2011, 13:50
Imie i Nazwisko: Tomasz Szymikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: UK Birmingham
Lokalizacja: Birmingham

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: tomilondyn » 09 gru 2011, 00:17

czyli polecacie odrzucić lek hmmm...... interesujące interesujące. ale sens jest w logice a to jest logiczne.
z mrożonego tylko dostają bloodworms , serce jak pisałem mam mieszankę z witaminami oraz zmieniam im jadlospis czasem ze szpinakiem czasem z groszkiem , bananem

tutaj strona gdzie kupuje owe serce, zresztą dostawca polecony przez forum UK DISCUS CLUB a to znalazłem dzięki "gajowej" z tego forum - dzięki.

http://www.ebay.co.uk/itm/Discus-Beef-H ... 336f288917


woda jak pisałem podmiany czyszczenie itd tutaj wydaje mi się że tez jest ok , testy wyglądają stabilnie co tydzień

Awatar użytkownika
tomilondyn
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 17 lip 2011, 13:50
Imie i Nazwisko: Tomasz Szymikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: UK Birmingham
Lokalizacja: Birmingham

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: tomilondyn » 10 cze 2012, 20:50

witam

od kilku dni przeglądałem forum w tematach ikry rozmnażania itd. zastanawiając się jednoczenie kiedy moje rybcie coś z siebie wyklują maja już ponad rok , jedna z nich ma około 16cm :D , pozostałe to "szczurki ale ta jedna mi się dość "udała" . no i dziś się stało 8) , moja parka złożyła ikrę.
wiem ze jest to ich pierwsza wiec nie myślę o tym zbytnio, pozostawiam ich "naturze" szanse na to ze jaka kol wiek przeżyje jest znikoma ale co będzie to będzie , po za tym dziś dopiero złożyły ikrę , czyli wykonały ta "najłatwiejszą" cześć planu , teraz ta trudniejsza a to ze mam wielo-gatunkowy zbiornik na pewno im nie pomoże.
ale czy jest coś co mógłbym zrobić aby jakoś im pomóc przy wychowaniu?

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości