Pytanie?

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

marcin2306
junior
junior
Posty: 51
Rejestracja: 17 gru 2008, 23:16
Imie i Nazwisko: marcin chmielecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chełmno
Lokalizacja: chełmno

Pytanie?

Post autor: marcin2306 » 12 paź 2010, 10:53

Witam wszystkich.Mam takie pytanie,chciałem wlorzyc do zbiornika kilka okorowanych galezi debu co myslicie o tym pomyśle czy nie zaszkodzi to rybciom.Pozdrowienia .)

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Re: Pytanie?

Post autor: Deszczowatwarz » 12 paź 2010, 15:31

Marcinie jaki litraż i ile tych gałęzi chcesz włożyć??
Gałęzie powinny być przynajmniej wysuszone a najlepiej wysezonowane. Dobrze by je było troszkę pomoczyć w solance ale jeżeli nie będzie ich wiele w stosunku do litrażu to możesz wkładać do akwa.
Wiadomo że im będą one lepiej przygotowane tym mniejsze ryzyko przyciągnięcia z nimi czegokolwiek choć są tacy co suchą dębinę wkładają od razu do akwa.
Dębina to dobry materiał na wystrój choć nie można przesadzać bo posiada duże właściwości ściągające i rybki mogą się źle czuć. A jak dobrze wymoczysz i przygotujesz czy korzeń czy gałęzie to nie ma problemu.
Rafał

marcin2306
junior
junior
Posty: 51
Rejestracja: 17 gru 2008, 23:16
Imie i Nazwisko: marcin chmielecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chełmno
Lokalizacja: chełmno

Re: Pytanie?

Post autor: marcin2306 » 12 paź 2010, 18:52

Dzieki za rade.Fakt że gałaż jest świerza,planowałem dwie gałązki na razie wyciagłem jedna bo zauwarzyłem lekkie zmetnienie wody,zbiornik 300 litrów rybki wpuszczam za dwa tygodnie standkery.

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości