dziwne zachowanie

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

M3syash
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2009, 13:55
Lokalizacja: Kraków

dziwne zachowanie

Post autor: M3syash » 01 lip 2009, 00:14

Witam, przed 4 dniami zawitały w moim akwa (ph 5,9-6,0 - kh 2, gh 7, 29 celsjuszy) 4 dyski 7-8 cm i 15 neonow czerwonych. Sa caly czas plochliwe i nie jedza, neony takze. Zauwazylem prawidlowosc, po zgaszeniu oswietlenia (aqua glo)lub zmianie w okolicach akwa swiatla (np zaloniecie zaslon) ryby sie ze tak powiem przebudzaja z letargu ale tylko na chwile. Co moze byc przyczyna, prosze o pomoc.

Awatar użytkownika
shady_01
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2009, 09:51
Imie i Nazwisko: Patryk Szadujko
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: shady_01 » 01 lip 2009, 07:11

Były na kwarantannie czy przyniosłeś ze sklepu i od razu do zbiornika? A jakie masz NO3 i NO2 ?

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 01 lip 2009, 07:49

Musisz poczekać około 2 tygodni aż przyzwyczają się do nowych warunków.
Karm skromnie,podmieniaj wodę i trochę cierpliwości.

GABCIA
junior
junior
Posty: 90
Rejestracja: 05 cze 2009, 16:34
Imie i Nazwisko: Iwona Piotrowska
Lokalizacja: POLICE

Post autor: GABCIA » 02 lip 2009, 20:24

Czy pytałeś sprzedającego w jakiej wodzie mial te ryby i czym je karmił?Gwałtowna zmiana parametrów to niezły stres dla ryb,cztery sztuki troszkę malo jak na młodą, stadną rybę ale bądź dobrej myśli,tak jak Mariusz napisał papu skromnie częściej i czystość,teraz to i zmiana natężenia światła(np. zmiana obrazu w tv czy głośniejszy dżwięk) może je płoszyć.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

Awatar użytkownika
shady_01
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2009, 09:51
Imie i Nazwisko: Patryk Szadujko
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: shady_01 » 02 lip 2009, 20:44

Podejżewam że nie spytał i zrobił tak jak ja po zakupie swoich pierwszych palet. Prosto ze sklepu i po 1godz do akwa a po 4godz pada pierwsza ryba(boże jaki ja byłem glupi). Tylko że ja ustawiałem wodę pod palety przez 4 miesiące i parametry miałem w miare dobre a badając wodę ze sklepu wyniki przeraziły by nawet hodowców pyszczków.(TWO grubo ponad 30st.)

GABCIA
junior
junior
Posty: 90
Rejestracja: 05 cze 2009, 16:34
Imie i Nazwisko: Iwona Piotrowska
Lokalizacja: POLICE

Re: dziwne zachowanie

Post autor: GABCIA » 08 lip 2009, 15:09

M3syash my 240l zbiornik zasiedliliśmy 12 szt. paleci 6,5-7cm które mają 100 dni(docelowo zostanie w nim może 6 szt.)jak widzisz na zdjęciu nawet nie są wybarwione,rybcie po wpuszczeniu praktycznie od zaraz zaczeły jeść,mając zamiar kupić ryby dobrze jest zapytać sprzedającego w jakich godz. karmi ryby i jak jest to możliwe popatrzeć jak i czy wogóle przyjmują jedzenie.Często i gęsto sprzedawane ryby w wielkości 7cm są już wybarwione, więc albo są wiele starsze jak na wymiar albo naszpikowane wybarwiającą chemią.Chyba jak większość,my też na początku robiliśmy błędy przy zakupie ryb(póżniej niestety to się mści) i warto pamiętać o podstawach przy wyborze naszych pupili(wiek,kolor,oko-wielkość,płetwy,apetyt,kondycja ogólna),nie piszę o parametrach wody bo to podstawowy obowiązek(ustabilizowany zbiornik).Wiem że to tylko z grubsza opisane podstawy ,ale wydaje mi się że choć w małej mierze pomogą Tobie i innym początkującym w zabawie z paletkami.Myślę,że to czego my niedopisaliśmy dopiszą inni.
Pozdrawiamy i życzymy wytrwałości.
Ps. zdjęcie jak zwykle tel. :? na szybko :? .nie wiemy jak z rozdzielczością HD,ewentualne następne postaramy się by były wyraźniejsze :oops:
Załączniki
palecie.JPG
palecie.JPG (30.75 KiB) Przejrzano 3654 razy

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: dziwne zachowanie

Post autor: _TOM_ » 30 lip 2009, 22:55

takie młode i male rybki muszą jeść już następnego dnia, jak im pasuje woda i wszystko gra.
stare dyski mogą wybrzydzać przez 2 tygodnie, ale młode są wiecznie głodne i jak piranie jedzą.
szukaj w wodzie źródła kłopotów, strachliwości.
do tego 4 sztuki małych rybek nigdy nie będą się dobrze czuły, bo jest ich za mało.
4 to dorosłe zniosą takie marne stado, ale nie maluchy po kilka centymetrów, te potrzebują kilkunastu sztuk dla dobrego samopoczucia i rozwoju.
jak na wpuszczanie dysków i aklimatyzacje masz temperaturę za niską, w pierwszych dniach dobrze jest zrobić 33 stopnie i po tygodniu dopiero zmniejszać do 28/29, ale na dzień dobry zdecydowanie wyższa niż masz.

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości