obsada 200l

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Dwight18
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2009, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

obsada 200l

Post autor: Dwight18 » 02 maja 2009, 10:55

cześć
w poniedziałek będe już miał akwarium 200l(90[długość],40[szerokość],55[wyskosć] ) i zastanawiam się nad obsada , chciałem się wiec zapytać czy przy takiej obsadzie nie będzie przerybienia? obsada:

8x pstrążenica marmurkowa
20x neon czerwony
parka pielęgniczka agassiza lub 10 zwinników jarzeńców
5x paletka

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 02 maja 2009, 17:34

raczej przerybienia nie bedzie , ale poki co nad rybami nie mysl, bo akwarium musi sie co najmniej miesiac przyggotowywac, musi ozyc flora bakteryjna,musisz tez zaopatrzyc sie w testy, pH,gH,kH,no2 ( !!!) oraz no3 , to sa podstawowe testy ktore trzeba miec, pamietaj takze o koniecznosci posiadania filtra zewnetrznego .


no tak temat o obsadzie ale jak widze ze ktos zaklada dopiero akwarium to wole uprzedzic ze to ma ,,lekkie" wymagania

Aha i jeszcze jedno, neonow czerwonych nie kupuj bo przy temp 30 stopni szybko znikną, ja osobiscie polecam neon innesa , zwinniki tez mam i bardzo dobrze sie trymają, polecam też fantomy - ładne rybki, co do pielegniczek, to nie jestem za bardzo przekonany do tych co wymieniles poniewaz nie widzialem przypadkow akwarystow majacych paletki z tymi oto rybami, co do pielegniczek to moge polecic ramirezki- piekne rybki.

I co do paletek to pamietaj ze najlepiej kupic u hodowcy,bo nigdy nie wiadomo jak to w tych sklepach.

Dwight18
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2009, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dwight18 » 02 maja 2009, 17:43

wiem,wiem o wszystkim wiem.Jasne o rybach myśli się na końcu ale przygotowuje już kwarantanne która trwa dosyć długo i zastanawiam się co mam kupi,sprzęt do akwarium już jest w domu, filtr zewnętrzny eheima do 300l bo jak wiadomo paletki potrzebują nadfiltracje testy oczywiście też już posiadam tylko czekam na szkło.
co do tych neonów to o ile wiem neon czerwony wytrzymuje wyższe temperatury od neona innesa i to właśnie czerwone są polecane do akwariów z paletkami[jest wiele akwariów z neonkami czerwonymi i dyskowcami] paletki kupuje w hurtowni akwarystycznej a więc myśle że to raczej bezpieczne rozwiązanie.

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 02 maja 2009, 17:46

nie da sie o wszystkim wiedziec , ludzie ktorzy maja paletki 20 lat ciagle sie o nich uczą, pamietaj o wodzie ,paletki sa na nia bardzo czule, w kawarantannowym ( rozumiem starylnym) jakie masz parametry?

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 02 maja 2009, 18:18

wojtekd7 napisał:
Aha i jeszcze jedno, neonow czerwonych nie kupuj bo przy temp 30 stopni szybko znikną, ja osobiscie polecam neon innesa...
Tu akurat jest na odwrót :)

Dwight18
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2009, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dwight18 » 02 maja 2009, 18:25

kwarantannowe jest dla ryb które będą mieszkały z paletkami bo przecież dyskowce i tak biore z jednego źródła a wiec kwaranntanna jest zbędna niby inne ryby także z tej hurtowni
ale hodowca paletek powiedział mi że inne ryby które zamieszkają z plackami muszą być koniecznie odrobaczone zewnętrznie i wewnętrznie przed włożeniem ich do akwarium razem
z discusami.

Dwight18
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2009, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dwight18 » 02 maja 2009, 18:26

buldozer1978 pisze:wojtekd7 napisał:
Aha i jeszcze jedno, neonow czerwonych nie kupuj bo przy temp 30 stopni szybko znikną, ja osobiscie polecam neon innesa...
Tu akurat jest na odwrót :)
ale mam nadzieje że ty też myślisz że nie będzie przerybienia? :)

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 02 maja 2009, 19:08

Zależy jakiej wielkości są te paletki. 200L brutto to wcale nie tak dużo jak się wydaje ( jakieś 160L-170L netto).
...ale hodowca paletek powiedział mi że inne ryby które zamieszkają z plackami muszą być koniecznie odrobaczone zewnętrznie i wewnętrznie przed włożeniem ich do akwarium razem
z discusami.
To ty zamierzasz hodować placki w akwa :mrgreen: powodzenia tylko nie zapomnij dolać oleju :lol:

Dwight18
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2009, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dwight18 » 02 maja 2009, 20:01

niby czemu?
będą to czarne wody czyli będą tam 2 korzenie, woda i piasek czyli odejmie mi to z 10-15 litrów a więc będzie ok 190l myślę że to wystarczający zbiornik dla 5 paletek.Dyskowce będą małe ale wiadomo że urosną , masz napisane w 1 poście obsade i spytałem się czy nie będzie przerybienia , wojtekd7 powiedział że nie będzie i spytałem się ciebie czy ty też tak sądzisz, nie rozumiem skąd ten sarkazm z twojej strony? nie wystarczyło by normalnie wytłumaczyć o co ci chodzi?

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 02 maja 2009, 20:34

Bez urazy nie chciałem być złośliwy wobec Ciebie!!! Tylko że to forum jest dla hodowców, pasjonatów i miłośników PALETEK i nie tylko, a nie jak Ty to określiłeś "placków".

PS.
Na przyszłość rada - zwracając się do kogoś jako osoby należałoby zacząć pisać z dużej litery

Dwight18
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2009, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dwight18 » 02 maja 2009, 21:01

Bez urazy nie chciałem być złośliwy wobec Ciebie!!! Tylko że to forum jest dla hodowców, pasjonatów i miłośników PALETEK i nie tylko, a nie jak Ty to określiłeś "placków".
tak tylko napisałem , przecież to nic złego paletki się na pewno nie obrażą :)
troche źle cie zrozumiałem :D myślałem że chodzi ci z tym olejem że
będe miał przerybienie w akwarium :lol: ale mam nadzieje że tak nie będzie nawet jeśli dyskowce będą już dorosłe.

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 03 maja 2009, 08:32

Dwight18 pisze:niby czemu?
będą to czarne wody czyli będą tam 2 korzenie, woda i piasek czyli odejmie mi to z 10-15 litrów a więc będzie ok 190l myślę że to wystarczający zbiornik dla 5 paletek.Dyskowce będą małe ale wiadomo że urosną , masz napisane w 1 poście obsade i spytałem się czy nie będzie przerybienia , wojtekd7 powiedział że nie będzie i spytałem się ciebie czy ty też tak sądzisz, nie rozumiem skąd ten sarkazm z twojej strony? nie wystarczyło by normalnie wytłumaczyć o co ci chodzi?
drogi buldożerze ( ??? tak to sie odmienia?) , dwight pewnie pomyslal ze trzeba dolac oleju do akwa,hehe

szybkie wytlumaczenie dla dwighta:

Napisales ,,placki" , a kolega buldozer dla żarciku napisal zebys dolal oleju bo placki to na oleju....

Co do palet to mysle ze 5 bedize w sam raz, a inne rybkji moga byc,znam ludzi co maja 100neonow w akwa 240l , i szczerze mowiec to one sie w tym akwa ,,gubią"

Dwight18
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2009, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dwight18 » 03 maja 2009, 09:42

drogi buldożerze ( ??? tak to sie odmienia?) , dwight pewnie pomyslal ze trzeba dolac oleju do akwa,hehe

szybkie wytlumaczenie dla dwighta:

Napisales ,,placki" , a kolega buldozer dla żarciku napisal zebys dolal oleju bo placki to na oleju....

nie jestem idiotą.... myślałem że chodzi mu o przerybienie bo często mówi się na to w ten sposób , poza tym już to wytłumaczyłem.

mnichu
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:54
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tarnowskie Góry
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: mnichu » 10 maja 2009, 21:04

będą to czarne wody czyli będą tam 2 korzenie, woda i piasek czyli odejmie mi to z 10-15 litrów a więc będzie ok 190l
Witam,
niestety litrów będzie znacznie mniej bo;
90x40x55 to wymiary zewnętrzne i jeśli odliczysz grubość szkła (myślę,że masz 8mm) to zostaje już 184 litra więc prawda jest taka,że do akwarium 200 litrowego nigdy nie wejdzie 200 litrów
teraz musimy odliczyć min. 2cm. od góry i 5cm. od dołu na podłoże i już zostaje nam 160 litrów
jakieś -10 litrów na dekoracje i masz raptem 150 litrów wody... matematyki nie okłamiesz.
Sam teraz widzisz ile tak naprawdę będziesz miał litrów wody w akwarium.
Fachowcy podają ok. 50 litrów wody na jedną dorosłą paletkę...
Resztę sam policz...(Ty chcesz mieć 5 paletek i 30 lub 38szt. innych ryb)
Ostatnio zmieniony 11 maja 2009, 07:09 przez mnichu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 10 maja 2009, 21:13

5 dysków to nie jest stado, a to są ryby stadne !!!
przynajmniej 10 jak maluszki chcesz kupić ... a jak dorosłe to 6 sztuk miminum by czuły się w stadzie choć troszkę i lepiej trzymały.
200l brutto to z amały baniak dla dyskowców docelowo, to dobry baniak na kwarantanne, tarliskowy lub leczniczy, ale nie jako stały dom dla dysków, nie jako baniak ozdobny.
odradzam dyski w 200l brutto, a już tą całą obsadę dodatkową to wręcz zakazuję, odpuść sobie, bo zmarnujesz dyski.

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości