Większe z mniejszymi???

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

undziu
junior
junior
Posty: 84
Rejestracja: 19 wrz 2005, 15:41
Imie i Nazwisko: Tomasz Unrath
Miejsce zamieszkania/miasto/: Września
Lokalizacja: Września
Kontaktowanie:

Większe z mniejszymi???

Post autor: undziu » 11 mar 2009, 12:57

Witam, planuję dokupić kilka sztuk do mojego jakże małego stadka 5 szt. ale chciałbym kupić ryby 8-10 cm a moje "stare" ryby mają jakieś 14-15 cm. Czy te starsze dadzą się najeść mniejszym czy raczej będą je przeganiać (musze przyznać że dwie sztuki wyraźnie rządą i przeganiają pozostałe 3 ale wydaje mi się że jak bedzie wieksze stado to zachowanie może się zmienić?). Czasami na forum pojawiają się foty gdzie w zbiorniku pływają różne rozmiary także myśle sobie że jeżeli tych mniejszych nie będzie za mało (planuje dokupić jakieś 7 szt.) to będzie dobrze. Czy to może się udać???Aha akwa mam 780l także troche miejsca jest jeszcze do zajęcia. Pozdrawiam Tomek

sunflower
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 422
Rejestracja: 08 sty 2009, 18:03
Imie i Nazwisko: ania ohirko
Miejsce zamieszkania/miasto/: poznań
Lokalizacja: poznań

Post autor: sunflower » 11 mar 2009, 13:32

skoro ktoś tak ma to może i się da, z naszego doświadczenia jednak wyglądało to tak że zawsze systematycznie najmniejsza rybka była "zaganiana" i nawet nie próbowała podpływać do jedzenia po wyeliminowaniu tej najmniejszej kolejna tak się zachowywała aż się wyrównała wielkość w stadzie... ale to nie znaczy że tak i u Ciebie będzie

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 11 mar 2009, 13:38

Przy stadku mniejszych ryb nie powinno być problemu. Sam wielokrotnie dodawałem młode rybki i po kilku dniach aklimatyzacji w nowych warunkach pływały razem z resztą obsady. W przypadku gdybyś dodał 1 sztukę to mógłby być większy problem.
Zawsze możesz karmić rybki np. w dwóch miejscach w akwa i też to pomoże.

Awatar użytkownika
kazik
senior
senior
Posty: 183
Rejestracja: 05 lut 2006, 14:59
Lokalizacja: swarzędz
Kontaktowanie:

Post autor: kazik » 11 mar 2009, 14:36

Możesz zawsze potrzymać je ze 3 miesiące w tym akwarium poniżej. :)

undziu
junior
junior
Posty: 84
Rejestracja: 19 wrz 2005, 15:41
Imie i Nazwisko: Tomasz Unrath
Miejsce zamieszkania/miasto/: Września
Lokalizacja: Września
Kontaktowanie:

Post autor: undziu » 11 mar 2009, 15:40

No też racja ale wolałbym spróbować wpuścić je do ogólnego i patrzeć co sie będzie działo, może się uda. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 12 mar 2009, 12:38

Bez kwarantanny oglądanie co się będzie działo po wpuszczeniu do 5 dużych dysków kilku mniejszych z innego źródła może być bardzo interesujące i pouczajace, obym się mylił :)

Co do mieszania orosłych z małymi, to jeśli róznica w wielkoscie nie jest zbyt duża, a stado wystarczajaco duże, bedzie wszystko ok.
Ja obecnie z 7 dorosłymi dyskami połaćzyłem 15 sztuk mojej własnej młodzieży takiej 9cm-10cm i plywają zgodnie i zerują stadnie.

Przepychanki między dyskami młodymi czy starymi są zawsze, jeśli dyski sa zdrowe, to się siłuja zawsze, wiec były i bez łączenia ich w 1 stado, są oczywiscie nadal teraz w tak duzym stadzie, ale by się nasiliły, lub by duże tylko z młodymi teraz walczyły, nie zauważam, raczej jest po staremu, samice gonią samice, samce dają sobie po pysku / po wargach :) czyli po staremu, tylko jak którejs parze przyjdzie ochota na tarło, bedzie masakra pewnie bo taka para ma wtedy ochotę zająć pół zbiornika dla siebie ...

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości