GRZAŁKA

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
Cristiano
junior
junior
Posty: 35
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:40
Lokalizacja: Chrzanów
Kontaktowanie:

Post autor: Cristiano » 20 sty 2009, 22:13

Zapewne grzałka jest felerna bo niegdyś miałem grzałkę o mocy połowę mniejszcej niż przysługuje mojemu akwa i dała sobie radę;)

waldimas
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2008, 15:03
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: waldimas » 21 sty 2009, 11:52

Trzeba było kupić SKALARA a nie jakieś zagraniczne badziewie miałem Tetre i przy nastawieniu na minimum grzała do 34 w akwa 240 L

GrzesiekK.
junior
junior
Posty: 39
Rejestracja: 19 sty 2009, 22:39
Imie i Nazwisko: Grzegorz Kuśmierz
Lokalizacja: Lublin

Post autor: GrzesiekK. » 21 sty 2009, 12:39

waldimas pisze:Trzeba było kupić SKALARA a nie jakieś zagraniczne badziewie miałem Tetre i przy nastawieniu na minimum grzała do 34 w akwa 240 L
Popieram, trzeba wspierać Polskie dobre wyroby, właśnie dzisiaj do nowego baniaka zamówiłem sobie dwie grzałki od nich, dostosowane do moich potrzeb, standardowo robią grzałki o mocy do 200W dla mnie zrobią 300W z dużo dłuższymi kablami, cena 150zł z przesyłką za dwie sztuki, i znowu spokój na ładnych pare lat.

pzdr. Grzesiek

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 21 sty 2009, 12:58

waldimas pisze:Trzeba było kupić SKALARA a nie jakieś zagraniczne badziewie miałem Tetre i przy nastawieniu na minimum grzała do 34 w akwa 240 L
Nie zgodzę się kolego z Tobą. Miałem kiedyś sytuację podbramkową i musiałem prawie od przysłowiową chmurka postawić zbiornik 500 L. Nadmieniam, że była to dość wczesna wiosna. Jager 300 W spokojnie ogrzewał zbiornik do 30 st. Od tej pory w dużych zbiornikach mam grzałki tylko tej firmy. W moim zbiorniku 1670 L Brutto są dwie 300-tki i spokojnie dają sobie radę.
Z producentem Skalara rozmawiałem nie raz i dopytywałem się, kiedy będą grzałki większej mocy, ale cisza do tej pory.

Reasumując: Nawet Mercedes się czasami psuje.
:wink:

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 21 sty 2009, 12:59

Kupiłem kiedyś Jagera 300W i grzała jak wściekła. W pomieszczeniu było 10 stopni, akwa 240L bez żadnej izolacji (gołe szkło), a w nim bez problemu 30 stopni przy nastawie 31. Niestety szczęście nie trwało długo, bo po miesiącu termostat szlag trafił i grzała na okrągło utrzymując 33 stopnie. Oddałem do reklamacji, przysłali drugą i ta hula do dziś bez problemów.

misiek_sw
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 221
Rejestracja: 12 kwie 2008, 17:20
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: misiek_sw » 21 sty 2009, 18:32

Tak jak pisałem wyżej mam też Jagera i innym akwarium i grzeje wspaniale , nie zgadzam sie z opinią waldidimusa, że co zagraniczne to badziewie.I pewnie autem też jeździsz made in poland

waldimas
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2008, 15:03
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: waldimas » 21 sty 2009, 20:31

misiek_sw pisze:Tak jak pisałem wyżej mam też Jagera i innym akwarium i grzeje wspaniale , nie zgadzam sie z opinią waldidimusa, że co zagraniczne to badziewie.I pewnie autem też jeździsz made in poland
akurat to "zagraniczne badziewie" to miała być konkluzja do popularyzowania naszych rodzimych grzałek które są naprawde dobre bo ile jest postów w stylu "grzałka SKALAR przestała mi działać" a naprawde sporo ludzi ich używa.

A samochód mam prawie :wink: made in poland nazywa się "Mietek" :)

PIGEOOON

Post autor: PIGEOOON » 22 sty 2009, 06:58

witam, jesli możesz to oddaj tą grzałkę i kup co najmniej 200 watową (innej firmy np Tetry). Grzałka ta pozwoli Tobie podgrzać temperaturę do 36stopni, a niekiedy jest to ważne jak pojawią się świństwa na dysku i nacieszysz się nią dłużej aliżeli Jagerem. Jeśli nie możesz jej oddać to kup sobie drugą - będziesz miał dwie. Od przybytku głowa nie boli. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wojdap
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 12 gru 2007, 14:40
Imie i Nazwisko: Przemysław Wojda
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojdap » 04 lut 2009, 22:21

pytanie tylko dla upewnienia się:
w zbiorniku jest cyrkulacja wody, tak?

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości