Czy to wina oświetlenia?

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

styban
junior
junior
Posty: 74
Rejestracja: 07 lut 2007, 22:03
Lokalizacja: Odolanów

Post autor: styban » 30 lis 2008, 19:50

Niczego nie odławiaj tylko znajdż przyczynę takiego zachowania, hierarchia powinna sie już dawno ustalić. Testy, moim zdaniem "płynne" lub jak kto woli kropelkowe.
Opisz dokładniej tą płochliwość i daj znać jak już poznasz wyniki testów.

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 30 lis 2008, 20:40

Zmirzyłem ph testem Tetry kropelkowym wynik:
PH 7,6 i odrazu pytanko jak je obniżyć Aquacidem Tetry.
A twardość jak już podałem 421 mg/dm3(kranówka ktorej używam) to dużo czy mało bo mie wiem jak to przeliczyć na stopnie niemieckie.
A jeśli chodzi o tą płochliwość to przebiega to tak, że jak podaję jedzenie to wyplywają wszystkie chociaż ta większa stara się je odgonićpomimo tego, że podaję w kilku miejscach. Po posiłku znów się kamuflują za roślinami oprócz tej dużej ta spokojnie sobie pływa po akwa. Jak już się trafi, że wypłyną ze 3 to jak podejdę bliżej wszystkie czmychają za rośliny.

miro196512
senior
senior
Posty: 116
Rejestracja: 05 lut 2007, 21:27
Imie i Nazwisko: Mirosław Góra
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: KRAKÓW

Post autor: miro196512 » 30 lis 2008, 21:18

Za testy na twardość dasz ok. 20 zł - masz w stopniach niem. i nie musisz nic przeliczać.

waghscik
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:20
Lokalizacja: olsztyn
Kontaktowanie:

Post autor: waghscik » 01 gru 2008, 14:39

Najlepiej zainwestój w filtrRO bo zmiękczanie wody środkami chemicznymi to droga przez mękę.Raz, że sa drogie i wtedy lepiej znaleść kwas solny, a dwa, że zawsze będziesz miał nie stałe parametry. Zmiękczanie wody to proces długo trwały i żmudny, wydaje się, że jest wszystko ok a na drugi dzień parametry szlak trafia. A jak masz dóżo roślin to tym bardiej. No i wydasz kupę kasy na testy.A co do ryb, o ile większa jest ta dóża paleta?

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 01 gru 2008, 15:25

Witam
Ta wieksza różni się od pozostałych o jakieś 5-6 cm.
Zrobiłem test wczoraj odłowiłem ja do innego akwa i dziś zupełnie inna sytacja w ogólnym rybcie pewniej wypływają choć nadal są lekko płochliwe ale to pewnie minie z czasem( przynajmniej tak mi się zdaje).I pytanko ile bedzie trzeba je tak trzymać osobno?

waghscik
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:20
Lokalizacja: olsztyn
Kontaktowanie:

Post autor: waghscik » 01 gru 2008, 18:10

Aż podrosną . Mam taką samą sytuację tylko w drógą stronę, odchowuje młodą aby móc ją po jakimś czasie wpuścić do stada. A jak nie chcesz czekać może sprubój się z kimś zamienić na mniejszą , ale wątpię by Ci się to udało, pewnie będziesz musiał poczekać. A w jakim baniaku ją trzymasz?

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 01 gru 2008, 19:00

Obecnie pływa w z zbioniku 65l sama woda.

waghscik
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:20
Lokalizacja: olsztyn
Kontaktowanie:

Post autor: waghscik » 01 gru 2008, 20:55

Pamiętaj jak byś zmiękczał wodę to u tej jednej też zmiękczej. A czym te palety karmisz?

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 01 gru 2008, 21:34

Obecnie dostają artemie kalfornijską, suche pokarmy Płatkowe i granulat. Próbowałem z mixem z serca, krewetek, banana, czosnkui płatków ale nie bardzo im to podchodziło i narazie przestałem im to podawać

waghscik
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:20
Lokalizacja: olsztyn
Kontaktowanie:

Post autor: waghscik » 01 gru 2008, 22:15

Z bananów bym zrezygnował bo zawierają cukry i maja niską wartość odżywczą lepiej skomponój jakiegoś mixa z sercem wołowym lub indyczym. Mixy w sklepach akwarystycznyc są drogie i zawierają więcej wody niż pokarmu.A palety do jedzenia muszą się przyzwyczaić, nie patrz na to, że im nie podchodzi po prostu prubój dalej aż sie do niego przekonają.

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 03 gru 2008, 20:58

Witam ponownie. Zmierzyłem parametry wody oto one:
PH- 7.2 (sera)
GH- 14 (Rataj)
KH- 7 (Rataj)
NO3- 40mg/l (woda nie podmieniana 4 dni)
NO2- ? (brak testu)
I co Wy na to? Doradźcie.

waghscik
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:20
Lokalizacja: olsztyn
Kontaktowanie:

Post autor: waghscik » 03 gru 2008, 22:16

Osmoza kolego. Kup filt odwróconej osmozy jak chcesz coś zmienić.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 04 gru 2008, 12:26

Wybacz Waghscik, czytałem ten wątek ale mam juz dość bzdur jakie wypisujesz, poczynając od tego, że woda nie ma wpływu na zachoanie ryb kończąc na teorii o zakupie filtra RO, który to diametralnie zmieni te parametry, które podobno Mariusz ma w porządku..... nic nie masz w porządku, zacznij od zmiękczania wody a zwłaszcza wartości Tww do poziomu 0-1, dzięki temu zbijesz pH do żądanej wartości poniżej 7, ustal wartość na poziomie 6.0 a będziesz miał trochę zapasu w przypadku spadku lub wzrostu pH, pamietaj, że zakwaszanie wody odbywa się stopniowo, podanie kwasu do miękkiej lub twardej wody w diametralnie inny sposób będzie zmieniało wartość pH, która po dodaniu pewnej ustalonej ilości kwasu unormuje się i da ostateczny wynik po upływie min. 24h, do tego przy miękkiej wodzie, a zwłaszcza niskim poziomie Tww od którego przede wszystkim zależy pH karmienie obfite i pokarmami mięsnymi samoistnie spowoduje spadki pH, więc może się okazać, że podobnie jak wielu z nas jak i ja, nigdy do akwa nie dolewam nic z kwasów a pH utrzymuję na poziomie 5.0-5.5 i nie mam z tym najmniejszych problemów. Niskie pH eliminuje wiele grzybów i bakterii, które potrafią skutecznie zatruwać życie naszym rybom. Wracając do pytania, masz dość wysoki poziom NO3 więc zwiększ podmiany wody do min. 30%, nie mieszaj ryb rozmiarami, zwłaszcza ryb małych, czyli do 12-14cm, staraj sie, by ryby w zbiorniku były podobnej wielkości, inaczej mniejsze osobniki będą prawie zawsze poszkodowane i będą słabiej rosły, napisz coś o filtracji, umiejscowieniu zbiornika, popatrz, czy ryby nie ocierają się o rośliny lub inne przedmioty w akwa, obserwuj odchody by były grube, któtkie i ciemno brązowe, bo odstępstwa od tej "normy" mogą mieć wpływ na płochliwość ryb, świeżo wpuszczone ryby mogą być płochliwe w wyniku zmiany warunków max. ok miesiąca, dłuższy okres płochliwości może zależeć od złej jakości wody, zbyt małej ilości ryb w zbiorniku, zmian chorobowych w ich początkowym stadium... poczytaj, sporo tego było już na tym forum, po to jest zainstalowana tutaj wyszukiwarka, pozdrawiam

waghscik
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:20
Lokalizacja: olsztyn
Kontaktowanie:

Post autor: waghscik » 04 gru 2008, 18:07

Kolego nie twierdzę, że Mariusz ma parametry w pożądku tylko, że nie powinny one mieć większego wpływu na płochliwośc ryb.A zmiękczanie wody różnymi preparatami jest żmudne i długotrwałe i nie gwarantuje stałych parametrow wody.A tak niskie PH 5.5 jest raczej potrzebne do rozmnażania ryb.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 05 gru 2008, 09:30

Jeśli nadal uważasz, że pewne rzeczy są potrzebne "raczej" to postaraj się uzupełnić wiedzę choć teoretyczną, której jest tutaj pod dostatkiem a później weryfikuj słowa, które chcesz napisać popierając je wiedzą i jeśli masz - doświadczeniem.
Po pierwsze juz sam poziom NO3 może powodować takie zachowanie, poczytaj a sam się przekonasz... pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości