paletki z pielęgnicami Meekka?

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

pc-net
junior
junior
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2007, 18:29
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

paletki z pielęgnicami Meekka?

Post autor: pc-net » 01 lis 2008, 14:05

musze zlikwidow jedno akwarium w którym sa Mekki.
Czy moge je przełożyc do akwarium 240l z paletkami?

Awatar użytkownika
myslu
junior
junior
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2008, 16:51
Imie i Nazwisko: Bartosz Mysłowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: myslu » 01 lis 2008, 18:04

Nigdy nie miałem tego typu ryb w akwarium, ale czytając troche literatury dochodzę do wniasku że może być to niezbyt trafne połączenie. Są to jednak pielęgnice, jak każda z tego gatunku ryb wykazuje terytorializm co moze wiązać sie z agresją, szczególnie w niezbyt dużym akwarium. Paletki nie należą do małych ryb ale niestety mogą na tym ucierpieć, szczególnie w czasie tarła mekk. Na twoim miejscu bym nie ryzykował i oddał albo sprzedał ryby. pozdrawiam

Awatar użytkownika
Szpak
junior
junior
Posty: 64
Rejestracja: 16 mar 2006, 17:21
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

Post autor: Szpak » 02 lis 2008, 10:53

Miałem kiedyś dwie pary mekki a dokładniej mój tata, i za nic bym ich nie dał do paletek. Pamiętam jak dość często w czasie tarła jednej pary któraś z ryb z drugiej zawsze miała obity bok, co prawda miały za małe akwarium, ale i tak nie polecam takiego połączenia.

Gość

Post autor: Gość » 14 lis 2008, 20:40

Nie oddawaj rybek zanim nie sprawdzisz jak będą się do siebie odnosić. To jest zawsze kwestia bardzo indywidualna związana z charakterami danych rybek. Mogą się np. zupełnie ignorować (znam Meeki bardzo dobrze i jest to wielce prawdopodobne). Pielęgnica Meeka to nie Zebra, zazwyczaj jeśli już okazuje agresję do do osobników tego samego gatunku.

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości