Po jakim czasie się wybarwią?

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

sebek2481
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:26
Imie i Nazwisko: Sebastian Kołtowski
Lokalizacja: Opole
Kontaktowanie:

Po jakim czasie się wybarwią?

Post autor: sebek2481 » 13 paź 2008, 19:56

Witam!
Mam pytanko: po jakim czasie paletki się wybarwiają? Moje mają 4 m-ce, coś tak niby zmieniają kolor... Karmię je własnym mixem (serce + witaminy + szpinak i parę innych pierdół), granulatem, płatkami D-50. Może jest coś co przyspiesza ten proces?
Temp. 30 st.
pH 6,4-6,6
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 13 paź 2008, 20:31

jaka odmiana

sebek2481
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:26
Imie i Nazwisko: Sebastian Kołtowski
Lokalizacja: Opole
Kontaktowanie:

Post autor: sebek2481 » 13 paź 2008, 20:50

różne- w sumie 11 szt.-nie wybarwiły się jeszcze więc nie wiem :) ...Paletki pochodzą z hodowli PIRANIA z Częstochowy. Od niedawna zacząłem się "bawić" w paletki. Podchodzę to tego hobbystycznie nie zarobkowo, więc nie zależało mi na konkretnych odmianach i prosiłem o różne odmiany, żeby było w akwa kolorowo :). Z tego co wiem to ma być blue diamond, red melon, marlboro, jakieś turkusy i coś jeszcze... A to ma jakieś znaczenie, tzn. różne odmiany różnie się wybarwiają?

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 13 paź 2008, 20:55

Wszystkie wymienione odmiany powinny być już rozpoznawalne. Może być problem przy Red Melonach i Malboro jak są niewłaściwie karmione. Dodaj do mixu krewetek w skorupkach lub czerwonej papryki słodkiej.

sebek2481
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:26
Imie i Nazwisko: Sebastian Kołtowski
Lokalizacja: Opole
Kontaktowanie:

Post autor: sebek2481 » 13 paź 2008, 21:14

Mam w mixie paprykę słodką i jak pisałem wcześniej płatki D-50 (słyszałem, że właśnie to przyspiesza ich wybarwianie)...Własny mix podaję od ok. tygodnia wiec wobec tego pewnie kwestia czasu aż zaczną kolorowieć...Póki co diamencik ma lekko niebieskawe płetwy, jedna z żółtych zaczyna się powoli czerwienić i jedna "pasiasta" robi się coraz bardziej turkusowa...

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości