Giętkoząb z paletami

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

wojtekp
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2010, 21:15
Imie i Nazwisko: Wojciech Pigłowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łódź
Lokalizacja: Łódź

Giętkoząb z paletami

Post autor: wojtekp » 24 cze 2010, 22:14

Witam,
właśnie urządzilem akwa 200l pod hodowlę palet , ale nabyłem je z inwentarzem - giętkozębem wielkopłetwym ok 15 cm (fotka w zał)
Czy ktoś miał jakieś doświadczenia w hodowli palet w towarzystwie tego SUMA ?
Akwa jest 3 tygodnie po starcie , parametry wody OK.
SUM już w nim pływa , a w niedzielę zamierzam kupić 4-5 palet - pytanie lepiej małe 2-3 cm czy większe

Pozdr
Załączniki
P1016726.JPG
P1016726.JPG (25.85 KiB) Przejrzano 4364 razy

Awatar użytkownika
krisaczek
zarząd pkmd
Posty: 1259
Rejestracja: 10 lut 2007, 14:47
Imie i Nazwisko: Krzysztof Kluczka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Giętkoząb z paletami

Post autor: krisaczek » 25 cze 2010, 06:32

Znacznie większe. Twój sum w nocy wykończy tak małe dyskowce, więc nie kupuj mu darmowej kolacji.

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Re: Giętkoząb z paletami

Post autor: bohen21 » 25 cze 2010, 07:20

jeśli dopiero zaczynasz z dyskami to z własnego doświadczenia polecam rozmiar około 8 do 12 cm na start, no i oczywiście małe stadko np 6 sztuk

wojtekp
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2010, 21:15
Imie i Nazwisko: Wojciech Pigłowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łódź
Lokalizacja: Łódź

Re: Giętkoząb z paletami

Post autor: wojtekp » 25 cze 2010, 08:55

krisaczek pisze:Znacznie większe. Twój sum w nocy wykończy tak małe dyskowce, więc nie kupuj mu darmowej kolacji.
To wynika z Twoich doświadczeń, czy tak Ci się wydaje ?
Pytam bo z sumem pływa kilka małych (2-3 cm) kirysków , kosiarek i otosków i nic nie ubywa.
Sum ma ok 5-6 lat i jest wyjątkowo spokojny , głównie siedzi pod korzeniem , czasem wypłynie pożerować przy dnie.
Chodziło mi raczej o to czy palety z natury płochliwe nie bądą się bać tego "potworka" i chować po kątach.
Pzdr

wojtekp
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2010, 21:15
Imie i Nazwisko: Wojciech Pigłowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łódź
Lokalizacja: Łódź

Re: Giętkoząb z paletami

Post autor: wojtekp » 25 cze 2010, 09:04

bohen21 pisze:jeśli dopiero zaczynasz z dyskami to z własnego doświadczenia polecam rozmiar około 8 do 12 cm na start, no i oczywiście małe stadko np 6 sztuk
Może nie do końca zaczynam, mialem już palety w akwa ogólnym ale bez większych sukcesów. Wynikało to raczej z braku czasu do pilnowania parametrów wody, odpowiedniej karmy, może ogólnego przerybienia itd.
Tym razem to akwa stoi u "juniora", który teorię już zna i chce się podjąć wyzwania.
Zawsze kupowałem jak najmłodsze ryby, a Ty radzisz 8-12 cm na start z czego to wynika gdybś mógł łaskawie napisać.
Bo wg mnie to już spore ryby przyzwyczajone do określonych warunków i czy będa się w stanie dostosować ?
Pozdr

Awatar użytkownika
krisaczek
zarząd pkmd
Posty: 1259
Rejestracja: 10 lut 2007, 14:47
Imie i Nazwisko: Krzysztof Kluczka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Giętkoząb z paletami

Post autor: krisaczek » 25 cze 2010, 17:07

Raczej jestem przekonany i wynika to z doświadczenia z rybami z rodziny sumowatych.
Wtedy nocną kolację stanowiły zazwyczaj neony.

Napisałem tak dlatego, ponieważ chciałeś zakupić dyskowce 3cm, a w takim rozmiarze się ich nawet nie sprzedaje - zwyczajnie są za małe.
Wielkość handlowa to 5-6cm.

Na początku zdecydowanie odradzam Ci zakup dyskowców mniejszych niż podany rozmiar.

Awatar użytkownika
fomalhaut
członek PKMD
Posty: 968
Rejestracja: 06 gru 2004, 12:48
Imie i Nazwisko: Wojciech Grzegorzyca
Miejsce zamieszkania/miasto/: Polska
Lokalizacja: Polska

Re: Giętkoząb z paletami

Post autor: fomalhaut » 25 cze 2010, 17:32

Miałem podobnego suma - Leon się zwał... - w ciągu dnia - cisza, spokój... w nocy: SZAŁ wśród dyskowców - każda z palet chciał "napocząć".... ryby wylatywały nad wodę - tak wystraszone... (dobrze, że pokrywę na akwa miałem...)...
Super ryba, bardzo się do niej przyzwyczaiłem, ale w końcu skończyła w sklepie....
Nie polecam.
Wojtek

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości