Większa goni mniejsze co robić?

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Marcin1986
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:15
Lokalizacja: Katowice

Większa goni mniejsze co robić?

Post autor: Marcin1986 » 20 lis 2008, 19:39

Witam akwarium z paletkami mam od 4 miesięcy a w nim 2x marlboro red i 3x red turkus. Wszystkie ryby mają ok 7cm za wyjątkiem jednej która ma ok 9cm i nieustannie goni te mniejsze sztuki (za wyjątkiem karmienia wtedy wszystkie wcinają z apetytem).Wszędzie gdzie widziałem akwaria z paletkami pływały one w stadku u mnie natomiast gdy tylko młodzież pojawi sie w okolicach środka po krótkiej chwili musi chować się w kąty. Myślałem nad oddaniem agresora w dobre ręce ale zastanawia mnie czy w tedy z tych pozostałych 4 sztuk nie wyłoni sie nowa ryba "dyktator".

Parametry wody:
250L
PH - 6,5
Gh - 7 st.
Kh - 4 st.
NO2 - 0,0 - 0,1

Awatar użytkownika
xmarcin44
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2008, 19:56
Lokalizacja: jaworzno
Kontaktowanie:

Post autor: xmarcin44 » 21 lis 2008, 18:04

ja mam podobny problem z tym że gania się tylko młodzież 3 pięcio cm i 4 trzy cm między sobą a jeden samiec 18 cm spokojnie sie im przygląda sa wszystkie z jednej odmiany barwnej z tym żę samiec 18 jest u mnie trzy lata młodzież dwa tygodnie czy to jest normalne?

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 21 lis 2008, 18:47

Tak. Ustalają hierarchię w stadzie. Tak będzie cały czas bo nawet jak już ustalą to za chwilę jedna zrobi się odważniejsza i na nowo będą "wybory".

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 23 lis 2008, 15:36

Korzystając z okazji podłącze sie pod temat ponieważ u mnie dzieje sie to samo z tym nie mniej jednak, że dorosły samiec(14cm) pływa sobie po całym akwa z jedną mniejszą(to jeszcze nie jest para-chyba), a reszta nieco mniejsza(10cm) siedzi pochowana za roślinami wypływając tylko do jedzenia. Akwa 200l dosyć mocno zarośnięte, paletek razem 5 szt, neonek ok 25 szti kilka kosiarek. Samiec jest u mnie ok roku a reszta jakieś 3-4 miesiące. Oświetlenie 120W przez 12-13h dziennie.Wszystkie z jednego gatunku czyli blue turkus. Czy takie zachowanie też jest normalne, czy to z czasem minie?

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości