pytanie do członków PKMD

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 23 mar 2007, 13:39

W latach PRL-u ludzie wstępowali do ZMS-u i PZPR-u aby szybciej otrzymać mieszkania, czyli dla korzyści. Dziś do partii wstępują ludzie którzy również chca czerpac korzyści, (nawet i kryminaliści dzieki temu uchylają się od odpowiedzialnosci karnych, taki niestety nasz naród). To tylko taka moja obserwacja.

Do klubu wstępuje się, bo poprostu chce się być jego członkiem. Jako klub możemy być uczestnikami wystaw i sami je organizować. Możemy na różnego rodzaju targach i imprezach akwarystycznych mieć własne stoisko i urządzone akwaria, dzieki czemu możemy promować tą prześliczną rybą na punkcie której mamy "hopla". Możemy powiedzieć ludziom, że to nie jest taka problemowa ryba jak się o niej mówi. Im więcej tego typu informacjii ludzie otrzymają na wystawach, tym łatwiej będzie hodowcom sprzedać nadwyżki wychodowanych ryb. Kupujący będzie wiedział, że może liczyc na pomoc od hodowcy, gdyż ten będac członkiem klubu powinien być (w dobrym tonie) do tego zobligowany.

Basia Gajowa

plusmir
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2007, 10:32
Lokalizacja: Gdańsk

pytanie do członków PKMD

Post autor: plusmir » 23 mar 2007, 23:31

Witam
Serdecznie dziękuję Wszystkim za odpowiedź na moje pytanie i poświęcony czas, dziękuję również za zaproszenie do klubu przekonaliście mnie i postanowiłem się w najbliższym czasie zapisać, mam nadzieję że mnie przyjmiecie w swoje szeregi.
Pozdrawiam plusmir

Awatar użytkownika
hudy
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1138
Rejestracja: 07 gru 2004, 06:07
Imie i Nazwisko: Zbigniew Hudobski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: hudy » 24 mar 2007, 07:29

Cieszymy sie że zrozumiałeś o co chodzi w naszym stowarzyszeniu mimo naszych ostrzejszych wypowiedzi. U nas tak poprostu jest.
Zapraszamy do naszych szeregów.
Pozdrowienia
zbyszek hudobski

Awatar użytkownika
yoyi
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 345
Rejestracja: 08 gru 2004, 09:58
Imie i Nazwisko: Piotr Dutkiwicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: yoyi » 24 mar 2007, 11:32

Witam
Serdecznie dziękuję Wszystkim za odpowiedź na moje pytanie i poświęcony czas, dziękuję również za zaproszenie do klubu przekonaliście mnie i postanowiłem się w najbliższym czasie zapisać, mam nadzieję że mnie przyjmiecie w swoje szeregi.
Pozdrawiam plusmir
Proszę bardzo - piękny przykład przjęcia słów krytki na klatę. Po tym można poznać wartościowego człowieka.
Mam nadzieję, że już niedługo będziesz się czuł u Nas jak u siebie w domu.

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 24 mar 2007, 12:07

Witamy w klubie "pozytywnie zakreconych"

Basia Gajowa

Awatar użytkownika
mare777
zarząd pkmd
Posty: 322
Rejestracja: 08 gru 2004, 20:21
Imie i Nazwisko: Marek Marcinkiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: mare777 » 24 mar 2007, 18:21

Tajemniczy Plusmirze !
Ja jednak Tobie radzę zastanów się dobrze , czy nie wygodniej zostać "tajemniczym"? Można ponarzekać na wszystko , pokazać palcem co jest złe , a co powinnop być zmienione i na co . Do tego zero odpowiedzialności za słowa .. . bo czynów brak :-) , toż to normalnie pełen komfort . I z tego chcesz zrezygnować ? :shock: .
Pozostaje mi tylko uścisnąć Ci dłoń , chwilowo na odległość :D . Pamiętaj jednak , że ostrzegałem :wink: .

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 26 mar 2007, 10:19

Czasem członkowie PKMD marudzą i narzekają więcej niż niezrzeszeni :wink: ... więc moim zdaniem nic nie traci.
Oprócz tego, zawsze można się wypisać i wtedy dopiero ponarzekać :mrgreen:
Kolejny człowiek z 3miasta w klubie ... będzie raźniej ... ale profil i dane musi najpierw uzupełnić by startować w szeregi.

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1632
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Post autor: mirek » 07 maja 2007, 14:30

mare777 pisze:Tajemniczy Plusmirze !
.
To pewnie dlatego że masz nieuzupełniony profil :wink:

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 07 maja 2007, 16:59

Witaj w klubie plusmir .Napewno nie bedziesz żałował tej decyzji .Patrząc z perspektywy czasu na moje członkostwo w klubie muszę powiedzieć ,że nie żałuję ani trochę że się do niego wpisałem .Poznałem wielu wspaniałych ludzi którym przyświeca ten sam cel w promowaniu naszego hobby i na których zawsze można polegać ,a przy okazji ,i samemu sie wykazać .A to jest dla mnie bardzo ważne

adamn napisał
Tomek mi nie potrzeba przynależności czy bycia członkiem. Nie ma to dla mnie znaczenia czy jestem czy nie
Z tego wynika że do domu wchodzisz oknem nie drzwiami ,skoro pewne sprawy są dla ciebie bez znaczenia :wink: .Co do napisanych postów ,to powiem Ci że znam kolegę klubowego który dla klubu zrobił bardzo dużo ,a napisał ich raptem kilkanaśćie .Więc nie mów że
Tu NIC się by nie zmianiło
Pomagać można na różne sposoby ,pytanie tylko czy chcesz ?


niki 28

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 07 maja 2007, 19:52

niki 28 pisze: Z tego wynika że do domu wchodzisz oknem nie drzwiami ,skoro pewne sprawy są dla ciebie bez znaczenia :wink: .Co do napisanych postów ,to powiem Ci że znam kolegę klubowego który dla klubu zrobił bardzo dużo ,a napisał ich raptem kilkanaśćie ..
Jacuś można zadać pytanie takie:
- dlaczego ten Twój kolega zrobił tyle dla KLUBU a tak mało dla FORUM, gdzie nie rozgranicza się czyś członek czy też nie.
- może ten Twój kolega wchodzi oknem i idze na łatwiznę skoro nie chce się udzielać na FORUM.
O ile wiem PKMD jako klub ma propagować co i jak robić w trzymaniu dysków w akwa. Ma ... zresztą Ty jesteś członkiem to chyba wiesz lepiej jakie zadania ma klub. Fakt KLUB organizuje spotkania w zamkniętym gronie - tylko dla czlonków.
Ciekawi mnie tylko to, że do takiego laika co wchodzi oknem jak ja piszą członkowie PKMD i inni też na PRIVA a ja im zawsze staram się doradzić dobrze bez rozgraniczania członek czy nie. Jedno jest istotne - to, że wszyscy mają ryby.
Z okna w domeczku pozdrawia
Adam

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 07 maja 2007, 20:29

Forum to tylko jedna z części działalności klubu, wcale nie najważniejsza, bycie i udzielanie się na nim o niczym jeszcze nie świadczy.

Są członkowie PKMD co nawet na forum nie są zalogowani, w ogóle na forum ich nie ma i wcale nie oznacza to, że robią coś mniej, niż Ci jak na przykład ja, co mają multum postów naskrobanych w niecały rok.

Spotkania organizowane przez i z pomocą PKMD są najczęściej ogólnodostępne, tylko statutowe zjazdy PKMD są dla członków, bo tylko oni mają prawo głosu, ale nawet w Zawoi na takim zjeździe statutowym, będą osoby nie zrzeszone, 'forumowicze', bez prawa głosu, ale będą się integrować.

Nic dziwnego w tym, że członek PKMD prosi o pomoc, po to klub i forum powstało, co za różnica czy o pomoc prosi laik z forum czy laik z PKMD?
Wręcz odwrotnie, człowiekowi z PKMD prędzej pomocy czy porady udzielić należy, moim zdaniem. W PKMD laików, może lepiej pisać akwarystów na początku drogi do wiedzy i sukcesu jest wielu, wśród fachowcówi profesjonalistów, entuzjastów sporo, a i nawet fachowcy i doświadczeni w jednej dziedzinie, wiele się ciagle uczą od innych, żaden wstyd czy tabu. Ja jestem zielony jak szczypiorek np. w kwestiach leczenia.

Adamie, źle czytasz PKMD i chyba demonizujesz trochę, nie myl klub z członkiem. Klub to siła, członek to tylko 1 akwarysta, czasem amator jak ja.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 07 maja 2007, 20:45

dlaczego ten Twój kolega zrobił tyle dla KLUBU
Bo mu sie chciało
a tak mało dla FORUM
Być może nie lubi pisać.Ale z tego co mi wiadomo telefon ma .I przez niego radą zawsze służy ,oczywiśćie jak zadzwonisz
O ile wiem PKMD jako klub ma propagować co i jak robić w trzymaniu dysków w akwa
Uważam że z tego "obowiązku" się wywiązuje

zresztą Ty jesteś członkiem to chyba wiesz lepiej jakie zadania ma klub
Bez wątpienia ,wielkie ,a przedewszystkim sensowne ,i służące wszystkim akwarystom
KLUB organizuje spotkania w zamkniętym gronie - tylko dla czlonków
Opowiadasz bzdury adam :evil: .Trzeba było być w listopadzie w Lublinie ,i przy okazji na spotkaniu PKMD .Było tam kilku niezrzeszonych .Przyjeliśmy ich jak swoich ,ku uciesze wszystkich .Było naprawde fajnie ,i nikt nie czuł sie nie swojo
Ciekawi mnie tylko to, że do takiego laika co wchodzi oknem jak ja piszą członkowie PKMD i inni też na PRIVA a ja im zawsze staram się doradzić
Adam, użyłem przenośni ,a Ty się obrażasz .W jednym z moich postów wyrażiłem swoje uznanie co do Twojej wiedzy i doświadczenia w akwarystyce i do tego że pomagasz innym .Niestety czasami arogancja Twych wypowiedzi rzeczywiście nie jednemu podnośi ciśnienie .Może byś tak trochę łagodniej nas wszystkich traktował,przynajmniej na tym forum .Byłoby mi bardzo miło ,z resztą nie tylko mnie

niki 28

Awatar użytkownika
xardas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 200
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:47
Imie i Nazwisko: Bartosz Figaniak
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: xardas » 07 maja 2007, 22:32

Pewnie i w tej chwili starasz się Adamie dobrze doradzić, jak zwykle to w Twoim przypadku bywa. Jednakże i ja Ci doradzę, nie oceniaj ludzi, a tym bardziej nie mów im co dla nich ma być ważniejsze. To że ty Twoim zdaniem robisz tak WIELE dla forum to chwała Ci za to. Szkoda tylko że wypowiedzi swych nie potrafisz firmować własnym nazwiskiem (Czyżby jakieś ukryte lęki, a może kiedyś jednak dopiszesz do N te 6 pozostałych liter?). Jeśli chodzi natomiast o sprawę spotkań to szczerze powiedziawszy w moim odczuciu boli Cię to że są one tylko dla Członków. Swoją drogą zastanawiam się czy piszesz także listy z takimi pretensjami do organizatorów innych zamkniętych imprez gdzie wstęp mają tylko Członkowie danego klubu. Nie mniej jednak w przypadku organizowania kolejnej ZAMKNIĘTEJ imprezy dla Członków PKMD będę stanowczo za... tym, aby okna były otwarte. I obiecuje że będę miał legitymacje, abyś bezproblemowo mógł znaleźć autora tego postu ;)

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 07 maja 2007, 22:45

_TOM_ pisze:
ale nawet w Zawoi na takim zjeździe statutowym, będą osoby nie zrzeszone, 'forumowicze', bez prawa głosu,....
Adamie, źle czytasz PKMD i chyba demonizujesz trochę, nie myl klub z członkiem. Klub to siła, członek to tylko 1 akwarysta, czasem amator jak ja.
Ciekawe skąd się dowiedzieli :lol:
Klub -PKMD- bez członków jest ...... SAM sobie odpowiedz kim.
niki 28 pisze: Adam, użyłem przenośni ,a Ty się obrażasz ....Może byś tak trochę łagodniej nas wszystkich traktował,przynajmniej na tym forum .Byłoby mi bardzo miło ,z resztą nie tylko mnie

niki 28
Ja się nie obrażam bo jak trafnie zauważysz też użyłem owego sformułowania :wink:

Do Bartosza:
nazwisko nie jest obligatoryjnie wymagane (widocznie nie czytasz PKMD dokladnie) - przykłady pominę.
Co do spotkań to czytaj co napisane wyżej i ustalcie czy są zamknięte czy otwarte. Jakie powinny być to ja WAS nie mam zamiaru uczyć. IMO chodzi o pozyskanie nowych członków a do tego potrzeba czego: OTWARTOŚCI. Co się robi za zamknietymi drzwiami to Baśka wie najlepiej bo pisała.

Adam

Awatar użytkownika
xardas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 200
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:47
Imie i Nazwisko: Bartosz Figaniak
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: xardas » 07 maja 2007, 22:59

Pozyskiwanie nowych członków Klubu z pewnością nie odbywa się na walnym zgromadzeniu członków klubu drogi Adamie. Od tego są inne imprezy czy to zoologiczne czy też akwarystyczne. I jakby nie patrzeć one także są zamknięte. Wstęp gwarantuje nam bilet, tak jak na imprezy zamknięte tylko dla Członków PKMD wejdziemy dzięki legitymacji. Reasumując jest to proste jak budowa cepa chociaż dla niektórych zrozumienie tego jest wielkim problemem.

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości