Paletki+bocje

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
MarSz
senior
senior
Posty: 159
Rejestracja: 05 mar 2005, 17:59
Imie i Nazwisko: Marek Szurpik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bielsk Podlaski
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontaktowanie:

Post autor: MarSz » 03 sty 2006, 10:48

Hm, to chyba wskazuje na ich nie najlepsze samopoczucie, mówie chyba ponieważ tak naprawde nie widze ich i przyczyn może być wiele, ale jedno jest pewne, napewno nie boją się palet :lol:

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 03 sty 2006, 16:52

Spróbuj kiedyś zmienić na "żywca" podłoże - wtedy zobaczysz jak te leżące cały dzień za korzeniem w dodatku na boku lub "plecach" prosiaki zerwią się i wpadną w szał !!!.
Taniec godowy i tańce po akwarium - cóż te typy tak mają .

Awatar użytkownika
GościaK
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 248
Rejestracja: 30 gru 2005, 17:52
Lokalizacja: Kętrzyn/Mazury
Kontaktowanie:

Post autor: GościaK » 03 sty 2006, 17:05

wogóle to fajne ryby i bardzo nietypowe, pamietam jak po zakupie i wpuszczeniu do akwarium jedna leżała na plecach, mówie do żonki że jedna już padła, ja za siatkę a ona w długa :) hehe usmiałem się bo to żadkość w akwarium, do tego wydają dźwięki ! ale nie raz podziurawiły mi liście roślin i to tych najwiekszych np. aponogeton boliwijski, a może te moje paletki są nie zabardzo? wczoraj rozmawiałem z Dispar'em, stwierdził że moje paletki mają złe proporcje, oczy wielkie itp. fotka jest w dziale choroby, sprzedający chyba sam za bardzo nie wiedział co sprzedaje , tym bardziej ja bo z dyskami zacząłem od lipca tego roku i jak widać uczę się na błędach, 1 reguła którą wyniosłem z tego forum to nie kupowanie w sklepach tylko od chodowców.... :roll:

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 09 sie 2006, 13:14

Witam,
Właściwie wszystko już było powyżej, ale dodam swoje 3 grosze.
Mam obecne bocje wspaniałe od pół roku, (wcześniej miałem je wielokrotnie latami) mają teraz 7/8cm jest ich 6 sztuk, bo lubią żyć stadnie, samotne się chowają i podgryzają roślinki, pojedyńczo żyjące potrafią być nawet agresywne (wiem to z obserwacji i swoich błędów)! Moje 6 są (właściwie były) wszędzie i cały baniak jest ich ... nawet Labeo Bicolor przegonią.
Paletki niedawno kupiłem od hodowcy w ilości kilkunastu maluchów.
Po podtuczeniu będę sprzedawał część, bo za ciasno by było razem z bocjami i stadem neonów czerwonych, ale bocji wspaniałych nie oddam nigdy, to wspaniałe ryby i wspaniale uzupełniają się z paletkami.
Pierwsze dni faktycznie były trudne, paletki słabo jadły, ale to raczej wina aklimatyzacji po podróży z Zamościa do Gdynii, niż faktycznie szalejących bocji i labeo podczas karmienia.
Po tygodniu, to stado palet przegania wszystkie ryby przy karmieniu (nie tylko serce woła, ale chyba całego by też zjadły) włącznie z bocjami wspaniałymi, które teraz żerują pod nimi, na tym co spadnie, albo od razu czyszczą z dna, nie mają szans wcisnąć się między moje dyski. No i jeszcze jedno, zanim miałem palety pływały bocje 6 sztuk razem, góra - dół, prawa szyba - lewa szyba, trochę odpoczynku pod korzeniami i od nowa, traz jak są palety pływa ich tylko 4 szt, 2 schowane, wychodzą rzadko, najchętniej podczas karmienia lub wieczorem ... ale to chyba inna przyczyna ...
Pozdrawiam, może mój przypadek będzie pomocny w decyzjach ...
Tomek

Awatar użytkownika
Helmut
junior
junior
Posty: 37
Rejestracja: 17 lip 2006, 19:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Helmut » 09 sie 2006, 19:05

Ja mam z paletami 3 bocje wspaniałem wszystkie maja około 10cm rosinek mi nie podgryzaja i nieganiaja palet jeżeli bedziesz dobrze dokarmiał bocje to niebedziesz miał problemu z roslinami.

bocje nie ganiaja ani nie strasza mi paetek bocje zyja własnym życiem a paletki własnym:D

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości