moje male 200l

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

moje male 200l

Post autor: wojtekd7 » 14 mar 2009, 19:09

Od razu mowię ,że tutaj będę prezentował fotki oraz wszystkie informacje o moim akwa i także będę prosił o pomoc:)
Akwa 200l 100x40(szer)x50(wys)
Temp okolo 30*C
pH 6,8-7
NO2 0
NO3 10
gH 6
kH 3

Obsada:
5x fantom czerwony
5x neon czerwony
4x zwinnik
2x Red Melon 7cm
2x Malboro 6cm

Filtr: fluval 205
Napowietrzanie
filtr RO
grzalka 240W
swietlowki T8 Flora-GLO i Power-GLO


Takie pytanie,mam 2 korzenie, moczę je w wodzie od 4 dni ale ciagle wyplytają ( są przycisniete do dna wanny) ,wyparzałem je, co jeszcze mogę zrobić aby się zanurzyły?

Akwa wygląda tak:
Załączniki
1111.jpg
1111.jpg (168.97 KiB) Przejrzano 8348 razy
Ostatnio zmieniony 14 mar 2009, 19:15 przez wojtekd7, łącznie zmieniany 1 raz.

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 14 mar 2009, 19:11

I od razu choc rybki są małe to jedna Red Melon- najwieksza odgania inne rybki od jedzenia,za chwilke bedzie filmik na youtube, i mam pyranie czy stosowac karcer czy poprostu zaczekac i takiej malej rybie od razu przejdzie, dziwne bo jak puknalem w szybe to ta ryba sie wystraszyla a inne nie i zaczely jesc spokojnie a tamta do kąta.

co jeszcze ciekawego to to,że tyba zdecydowanie nabrała czarnego koloru na pletwach i juz zaczyna sie wybarwiac,moze to ,,dorastanie" ,,wpycha" rybę w takie zachowanie?

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 14 mar 2009, 19:14

1 za mało wody :)
2 brak kryjówki dla dysków w postaci korzenia
3 nie kop w akwarium póki się nie ustabilizuje , uważaj z karmieniem aby nie przesadzić.

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 14 mar 2009, 19:21

mam 2 korzenie tak jak napisalem ale nie mam pomyslu jak je przyczepic do akwa bo sie wynurzają, odmulalem troszke i nie dolalem ,ale zaroz to zrobie,tylko woda z ro wolno leci:)

Co do odganiania to wygląda to mniej wiecej tak,nawet jesli rybka jak na filmiku probuje zajsc z boku i z ukrycia.

http://www.youtube.com/watch?v=twLN8jaH_gA

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 14 mar 2009, 20:31

Będą z Tobą problemy.
Karmisz za dużo jednorazowo więc już na dzień dobry paskudzisz wodę.
A co za tym idzie parametry wody.
Ryby muszą ustawić hierarchię. Z czasem to minie.
Korzenie wygotowałeś w solance ?
2 x w wodzie z sola
1 w wodzie bez soli

Kompletnie nie jesteś przygotowany do dyskowców .Ale jak Ci doradzaliśmy abyś poczekał i podzielił wszystko na etapy było by łatwiej.
Teraz nie wiadomo co z której strony łupnie.

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 14 mar 2009, 21:08

Duzo tej soli wsypać??Cale akwa robie z tatą i wszystko przygotowywuję i przyznam ,że on troche tej soli wsypal,poki co korzenie sie gotują:)

a co do jedzenia to rybki cale to zjadly,ale bede dawal okolo 1/4 z tego,musz esam wyczuc ile dawac ,a tego z dnia na dzien sie nie da

miro196512
senior
senior
Posty: 116
Rejestracja: 05 lut 2007, 21:27
Imie i Nazwisko: Mirosław Góra
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: KRAKÓW

Post autor: miro196512 » 14 mar 2009, 21:58

Każdy korzeń owiń w dwóch miejscach żyłką do której jest przywiązana mocno trzymająca przyssawka,odgarnij na dnie trochę żwiru i przyklej,albo lepiej żeby nie ruszać dna zrób to na tylniej szybie nad samym żwirem[najlepsze są przyssawki od grzałki]

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 14 mar 2009, 23:00

a co mam zrobic z korzeniem zeby nie wydzielal tego brazowego barwnika?? gdzie go wloze to cala woda jest brazowa,teraz sie gotuje w soli i lepiej nie mowie jakiego koloru jest woda

Awatar użytkownika
Karwen
senior
senior
Posty: 122
Rejestracja: 21 mar 2007, 21:36
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: Karwen » 14 mar 2009, 23:57

Ryby się chyba jeszcze na dobre nie zaaklimatyzowały bo się chowają na zdjęciu i coś niechętnie do żarcia podpływają. Korzenie mogą barwić jeszcze baaaaardzo długo. Sam mam kilka na balkonie które do tej pory nie zostały spreparowane bo mi brak sił było na to.

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 15 mar 2009, 10:30

Czyli co mam robic Karwen zeby przestaly barwic?? gotowac je?,moczyc?

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 15 mar 2009, 10:43

Gotować ,gotować wsadzić z czasem przestaną barwić.
A ta barwa to raczej + dla świeżego zbiornika jak i dla ryb.

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 15 mar 2009, 10:55

Nie przejmował bym się tym barwieniem wody. Sprawa jest pożyteczna dla zbiornika, tylko efekt wizualny dla większości nie za bardzo, zależy kto co lubi. Ja np. uwielbiam widok wody w kolorze herbaty. U mnie korzeń barwi od jakiegoś czasu wodę i jest ok. O taki efekt mi chodziło. Rybom to w zupełności nie przeszkadza. Moja rada jest taka, wygotuj to porządnie w soli ( nie żałuj jej do korzenia). Następnie, możesz jeszcze raz wygotować. To ile razy wygotujesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Tylko musisz uważać i obserwować zbiornik (po włożeniu korzenia do akwarium). Jeśli korzeń, będzie barwił wodę nieustannie, to możesz mieć problem. W Twoim akwarium niezbędne będzie wzmożone napowietrzanie. A sprawa unoszenia się korzenia to żaden problem utonie za dwa trzy dni. Jak dobrze nasiąknie wodą to na drugi dzień.Pozdrawiam.

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 15 mar 2009, 11:27

no ale moczę te korzenie caly czas wczoraj ok. 2godzinki wieczorem je gotowalem w soli , mocze te korzenie od wtorku i ciagle barwią wodę nieustannie, to co jest w wannie to dna wanny nie widac prawie.... zaraz wloze je jeszcze raz do gotowania z solą , moze jak kilka razy to zrobie to nie bedzie tak bardzo barwil,bo ta woda jest bardziej brązowa niz herbaciana,

fangornn moglbys wstawic fotke tego ,,herbacianego" ( :) ) zbiornika?

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 15 mar 2009, 13:41

wojtekd7 pisze:no ale moczę te korzenie caly czas wczoraj ok. 2godzinki wieczorem je gotowalem w soli , mocze te korzenie od wtorku i ciagle barwią wodę nieustannie, to co jest w wannie to dna wanny nie widac prawie....
Normalna sprawa. Cierpliwości.
wojtekd7 pisze:
fangornn moglbys wstawic fotke tego ,,herbacianego" ( :) ) zbiornika?
Tak; tylko przepraszam za kiepskie zdjęcia. Dzisiaj po porządkach postaram się zrobić lepsze.
Załączniki
herbaciane akwa.JPG
herbaciane akwa.JPG (54.22 KiB) Przejrzano 8190 razy

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 15 mar 2009, 14:27

dzieki dosc ciemne to akwa... ja jednak postaram sie jak najmniej zabarwic akwarium, ile czasu masz korzen w tym zbiorniku?

widzialem akwa z korzeniami i z w ogole nie zabarwioną wodą, da sie tak z tym korzeniem zrobic zeby nie farbil ?

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości