I mnie dopadła ta choroba.......

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
camel
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:56
Lokalizacja: Starogard Gdański

I mnie dopadła ta choroba.......

Post autor: camel » 17 gru 2008, 22:14

Witam szanowne grono. Po kilkuletniej zabawie z ogólnym aqua słodkowodnym i mnie ogarnęła choroba zwana dyskowcami. Nie jestem początkujący ale wiedza zgromadzona na tym forum nie jednego przyprawiłaby o ból głowy. Zaznaczam że nigdy nie miałem dyskowców więc proszę o delikatną krytykę.......konstruktywna zawsze mile widziana.
Najpierw pare słów o zbiorniku:
-70x70x200 solidny kawał szkła......mam je już 6 lat, powstało razem z domem, stoi na postumencie do którego są specjalnie wylane ławy :):):)
-2 filtry wew, typowo mechaniczne bez bio 1200l/h
-jako bio pracuje kubełek ok 15l objętości, gabka na wlocie
- na wylocie lampa UV 8W
-2 grzałki 150W z termostatami na 29"C
-nad aqua 2 HQI po 150W.......będzie na to wszystko obudowa ale jest w trakcie budowy
-widać jeszcze w środku wewnętrzny filtr z węglem aktywnym.....ale to tylko czasowo
-tylna ściana wyklejona 60kg skałki filytowej którą sam łupałem, -wkomponowane 4 napowietrzacze w celu wymuszenia cyrkulacji za tłem
-CO2 z butli podawany tylko przy właczonym oświetleniu ....duży dyfuzor z tetry ....ok 1 bąbelek na 1s
-na dnie 130kg białego kwarcu 0,5-1 z nastawieniem na pustynną burze
-pod piachem floredepot sery (chyba niepotrzebnie) i kulki gliniane z nawozem
-rosliny jak widać .....echinodorus marble, impai i barthii oraz anubiasy nana na skałkach + trzy młodziutkie lotosy z cebulami

Akwarium jest bardzo młode....miesiąc...ryby i rośliny od kilku dni.....stadko neonów 50szt
-woda zaszczepiona bactozynem.....już po wykwicie i wyklarowana
woda narazie 1:1 kranówa z RO, mam bardzo kiepską wode w kranie
-ph 6 (uzyskane za pomocą chem czystego kwasu solnego)
-GH (ogólna) 6
-KH (węglanowa) 4 ....wynik zafałszowany chyba przez CO2
-z innymi parametrami narazie dałem spokój bo to chyba za szybko na pomiary

Z dyskowców narazie nic.......czekam na ustabilizowanie zbiornika....w planach jakieś 6-10 sztuk.....zależy na ile starczy kasy....już i tak żona chce mnie z torbami puścić

Wszelkie uwagi mile widziane.....chciałbym wprowadzić poprawki zanim sprowadze ryby, aranż mój (pewnie kiepski ale jestem elektronikiem i strażakiem więc żaden ze mnie artysta)....trzymałem się podstawowych zasad.

Dołanczam fotki.....musiałem bardzo obniżyć jakość więc pewnie niewiele widać....
Dziękuje za wszelkie porady i krytyke.......dopiero zaczynam.
Załączniki
1.jpg
1.jpg (195.74 KiB) Przejrzano 5390 razy
4.jpg
4.jpg (174.03 KiB) Przejrzano 5390 razy
9.jpg
9.jpg (179.58 KiB) Przejrzano 5390 razy

Awatar użytkownika
camel
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:56
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: camel » 17 gru 2008, 22:19

i jeszcze inne ujęcie.....
Załączniki
5.jpg
5.jpg (170.05 KiB) Przejrzano 5377 razy
2.jpg
2.jpg (177.21 KiB) Przejrzano 5377 razy
8.jpg
8.jpg (190.91 KiB) Przejrzano 5377 razy

Awatar użytkownika
camel
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:56
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: camel » 17 gru 2008, 22:35

Zapomniałem dodać że po akwarium biega spore stadko krewetek różnej masci i wielkości (z własnej hodowli) i jedna majestatyczna ampularia :)

Awatar użytkownika
camel
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:56
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: camel » 19 gru 2008, 16:22

Po kilkugodzinnej walce założyłem osłonę na aqua.......biorąc pod uwage jej wagę i wielkość.........to był wyczyn. Ale warto było. Efekt jest piorunujący. Wreszcie całość światła trafia na lustro wody a nie na salon. Fotki powiedzą reszte.


A jednak nie pokaże.....osiągnąłem max 5M.....nie wiedziałem że forum ma takie ograniczenia. Wrzucę do siebie na strone .
No i proszę o komentarze......nikt nic nie powie ?

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 19 gru 2008, 16:44

Ja powiem -spoko :)

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 19 gru 2008, 22:44

Super, choć wystrój tła nie "paletkowy" to i tak wielki pozytyw.... ciekawa lampa... jako biologia może się ten mały kubełek okazać zbyt mały na tak spore akwa, ale jest na czym oko zawiesić.... pozdrawiam

Awatar użytkownika
camel
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:56
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: camel » 19 gru 2008, 22:59

No troche nie paletkowy....potwierdzam.....ale do kńca nie wiedziałem czy będzie mnie stać na utrzymanie aqua z paletami. Kupić to jedno, a utrzymać to dopiero wydatek......już samo podniesienie temperatury o 3-4"C walnie mnie po kieszeni, nie mówiąc o tonach wody przelanych przez RO. Co do lamp to bryzgoszczelne HQI 2x 150 W......i pewnie będzie za mało. Jak filyt z którego zrobione jest tło obrosną anubiasy......a rosną bo przez tydzień mam po 2 nowe liście na kłaczu......to będzie bardziej paletkowo.
Nie ukrywam, że nie dorosłem jeszcze chyba do aqua higienicznego.....ten obraz pustego szkła jest dla mnie odpychający.
Może ktoś ma jeszcze jakieś cenne uwagi, lub wytknie mi błędy......chętnie poprawie zanim coś uśmierce.

El-tee
senior
senior
Posty: 132
Rejestracja: 21 lis 2007, 19:59
Imie i Nazwisko: Paweł Cholaś
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kowalowice
Lokalizacja: Kowalowice

Post autor: El-tee » 20 gru 2008, 00:35

Z Dyskami nie jest wielki problem najważniejsze są 2 parametry----
a mianowicie PH poniżej 7 i temperatura ok 30 stopni.
Powinno być ok.
Są jeszcze EM-y ale o tym napiszę w późniejszym czasie.

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: kubamajer » 20 gru 2008, 01:59

camel pisze:(...)
Może ktoś ma jeszcze jakieś cenne uwagi, lub wytknie mi błędy......chętnie poprawie zanim coś uśmierce.
Cześć Grzegorz - pierwsza sprawa to te wszystkie nawozy oraz CO2. Nie pomogą Ci w uczeniu się paletek. W ogóle, zaczynając z tymi rybami te dodatki lepiej jest odsunąć na dalszy plan.
Kwestia jest taka, że jeśli ma być zielsko itp. to należy przyjąć punkt widzenia paletki ;) i tak wszystko robić i dobierać, żeby te zioła rosły w warunkach jakie lubią paletki, a większość akwarystów na początku próbuje robić odwrotnie.. Ty też już dałeś podłoża, reflektory, kulki i co tam jeszcze, a co zrobiłeś dla dysków? ;)
Pływają u Ciebie już jakieś neony, a brutalna prawda jest taka, że jest 80% pewności że one sprzedadzą paletkom "coś", chyba że zająłeś się nimi odpowiednio, ale o tym nie piszesz. To samo dotyczy roślin niestety.

Twój baniak na pewno będzie świetny dla liczby dyskowców które planujesz tam wprowadzić, tylko to roślinne myślenie może Ci wiele namieszać. Ślimora też bym się pozbył ;).

pozdr

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 20 gru 2008, 13:56

A ja powiem ze bardzo mi sie podoba i na prawdę robi wrażenie. Wiesz jak uda się tobie uniknąć glonów to będzie na prawdę piękne akwa , a jak jeszcze dojdą duże dyski to patrzeć i pozazdrościć.

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości