200L-Jaross

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
jaroslawp
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 03 cze 2006, 17:58
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: jaroslawp » 24 kwie 2008, 17:53

Jaross pisze:...a teraz jeden listek chyba próbuje wydostać się na powierzchnię.
Tnij dziada, niech się nie wychyla.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 24 kwie 2008, 22:59

Jaross pisze:A więc tak ryby są jeszcze młode bo mają dopiero 5 miesięcy i wiem że za piękne nie będą ale właśnie dlatego takie kupiłem żeby się uczyć,.......
[...]

Nie przejmuj się.

Ja też kupiłem takie szczurki, jeden z tych szczurków nawet speedował (ten czerwony), ale jakoś uchowały się u mnie szczęśliwie, cieszą moje oko, mimo to, że nie mam z nimi szans na II Mistrzostwach Dyskowców. Nawet są i parą :).
Załączniki
szczurki.JPG
szczurki.JPG (35.46 KiB) Przejrzano 6591 razy

Awatar użytkownika
Jaross
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 07 paź 2007, 16:55
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontaktowanie:

Post autor: Jaross » 25 kwie 2008, 09:41

jaroslawp pisze:
Jaross pisze:...a teraz jeden listek chyba próbuje wydostać się na powierzchnię.
Tnij dziada, niech się nie wychyla.
Mam pytanie czy jak zostawię tego listka to reszta też zacznie iść w górę czy te co są przy dnie tak zostaną a wszystkie nowe będą od razu szły ku górze?
Bo tak się zastanawiam jak by ze trzy listki sobie pływały po powierzchni to też by źle nie wyglądało chyba.

Awatar użytkownika
dylus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 285
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:09
Imie i Nazwisko: Dylewski Mariusz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grudziadz
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: dylus » 25 kwie 2008, 11:04

CraNcH^MS pisze:
Jaross pisze:A więc tak ryby są jeszcze młode bo mają dopiero 5 miesięcy i wiem że za piękne nie będą ale właśnie dlatego takie kupiłem żeby się uczyć,.......
[...]

Nie przejmuj się.

Ja też kupiłem takie szczurki, jeden z tych szczurków nawet speedował (ten czerwony), ale jakoś uchowały się u mnie szczęśliwie, cieszą moje oko, mimo to, że nie mam z nimi szans na II Mistrzostwach Dyskowców. Nawet są i parą :).
To chyba jakiś żart jak to są szczurki to co ja kupiłem ? :? :shock: .Aż boję się ponownie spojrzeć na moje akwarium :shock: :shock:

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 25 kwie 2008, 11:55

dylus pisze:To chyba jakiś żart jak to są szczurki to co ja kupiłem ? :? :shock: .Aż boję się ponownie spojrzeć na moje akwarium :shock: :shock:
Gdy je kupiłem (do nauki) wyglądały podobnie jak te u autora wątku, przypuszczam, że można wiele takich dysków doprowadzić do tzw. zadowalającego wyglądu poprzez odpowiednią opieką nad nimi. Te są szczurkami bo jak na swój wiek (2 lata) są małych rozmiarów ~13 cm. Nie zamierzam się ich pozbyć :).

BTW: Aby było jasne, uważam się też za początkującego akwarystę !

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 25 kwie 2008, 14:09

Jak dopuścisz by wypuścił powierzchniowe liście to te podwodne zgniją i ich prawie nie będzie, wszystkie będą dążyły ku powierzchni, chce się kwiatkiem Tobie pochwalić... tnij je a z czasem zaczną zostawać pod wodą, albo jak ja to często robię, pozwalam zakryć na powierzchni liściami, wypuści 2-3 kwiatki, zwiędną, obcinam i później na dłuższy okres jest spokój z dążeniem liści do powierzchni, kto był ten widział, minusem jest tylko to, że kwiat, piękny notabene, rozwija się tylko nocą, w ciągu dnia jest złożony i nie zdobi zbiornika...
Pamiętaj tylko o jednym, jak słusznie kiedyś zauważył będąc u mnie Rady, lotos potrafi bardzo podupaść na zdrowiu i jakości i potrzebuje sporej opieki, by dojść do siebie po przekwitnięciu, jednym słowem łatwo go stracić, dostaje małych listków, często obumierających i trzeba o niego wtedy dbać i nie pozwalać innym roślinom zbyt blisko się rozrastać i wypuszczać zbyt dożo liści zasłaniających mu światło, no i pamiętaj o podcinaniu korzeni co 3-4 miesiące, inaczej też zacznie dziczeć i dostawać malutkich liści, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 25 kwie 2008, 16:20

Dla takiego listka 10cm dziennie to małe piwko :P

Awatar użytkownika
konowalczyk
junior
junior
Posty: 73
Rejestracja: 10 lut 2007, 17:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: konowalczyk » 26 kwie 2008, 06:12

Witam! W sprawie lotosa!posiadam od roku odmianę czerwoną,pięknie rośnie,po przycięciu liści wypuszcza większe ok.15cm średnicy.Przez miesiąc jest spokój i znowu niektóre liście (wariują)-rosną do powierzchni i karłowacieją.Postawiłem za punkt honoru rozmnożyć lotosa ,próbowałem wielu sztuczek,odcinanie liści,celowe uszkadzanie systemu korzeniowego,zasilanie kulkami z gliny(własnej produkcji)........na razie bez rezultatów-same posiadanie mnie nie cieszy koniecznie chciałbym rozmnożyć!!!

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 26 kwie 2008, 07:56

Jak nie dasz mu wymacać tafli i inwestować w kwiat i nasiona, to sam lotos nie mając innej drogi zainwestuje w odnogę, szczepkę, to kwestia czasu jedynie i wprzyzwoitych warunków. Możesz mu po przerywać korzenie z jednej strony, w piach wpychając palce, z tej mocniej doświetlonej, czasem przyśpiesza taki zabiieg puszczenie szczepki.

Awatar użytkownika
konowalczyk
junior
junior
Posty: 73
Rejestracja: 10 lut 2007, 17:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: konowalczyk » 26 kwie 2008, 10:34

Dzięki Tom za info-już takie sztuczki robiłem,czekam z niecierpliwościa od roku na efekty i nic!!!!! Rozglądam sie za jakąś szczepką czerwonego lotosa,może na innej (wyjdzie)pozdrawiam!!

Awatar użytkownika
dylus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 285
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:09
Imie i Nazwisko: Dylewski Mariusz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grudziadz
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: dylus » 26 kwie 2008, 18:44

konowalczyk pisze:Dzięki Tom za info-już takie sztuczki robiłem,czekam z niecierpliwościa od roku na efekty i nic!!!!! Rozglądam sie za jakąś szczepką czerwonego lotosa,może na innej (wyjdzie)pozdrawiam!!
Zobacz co wyprawia lotos u mnie i nie daje nic gmyranie w korzeniach ciągłe obrywanie szczepek lotos rośnie i już
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5ef ... 71843.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a7 ... 5f0e7.html

Awatar użytkownika
konowalczyk
junior
junior
Posty: 73
Rejestracja: 10 lut 2007, 17:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: konowalczyk » 27 kwie 2008, 04:45

Dzięki Dylus za info.Czy rozmnożyłeś gada?Swoją drogą masz piękny zbiornik!!Mam w tej sprawie pytanie jaką strategię obrać.Posiadam zbiornik roślinny,w najbliższym czasie mam zamiar nabyć 10szt maluchów(oczywiście mowa o paletach).Posiadam jeszcze jedną akwe 136x35x35-wiem wymiar niestandardowy lecz byla robiona na zamówienie pod rośliny.Kupić maluchy i wrzucić do 450-tki z zielskiem,czy zrobić najpierw sterylniaka z tej 160-tki i tam podtuczyć do conajmniej 10cm.??

Awatar użytkownika
dylus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 285
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:09
Imie i Nazwisko: Dylewski Mariusz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grudziadz
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: dylus » 27 kwie 2008, 07:13

konowalczyk pisze:Dzięki Dylus za info.Czy rozmnożyłeś gada?Swoją drogą masz piękny zbiornik!!Mam w tej sprawie pytanie jaką strategię obrać.Posiadam zbiornik roślinny,w najbliższym czasie mam zamiar nabyć 10szt maluchów(oczywiście mowa o paletach).Posiadam jeszcze jedną akwe 136x35x35-wiem wymiar niestandardowy lecz byla robiona na zamówienie pod rośliny.Kupić maluchy i wrzucić do 450-tki z zielskiem,czy zrobić najpierw sterylniaka z tej 160-tki i tam podtuczyć do conajmniej 10cm.??
Z mojego lotosa wydałem ok 20 szczepek była taka chwila że zostały z niego tylko 3 liście ale bardzo szybko wszystko odrosło .Moim zdaniem nic tak nie cieszy oka jak rybka w otoczeniu zieleni ,sterylniaki do mnie nie przemawiają
a jeśli zrobisz jak myślisz to weż pod uwagę że rybki będziesz przyzwyczajał 2 razy .Pewnie w zbiorniku roślinnym lejesz nawozy czego nie będziesz robił w sterylnym po przeniesieniu rybek ze sterylnego do roślinnego ponownie zafundujesz rybkom czas na ponowne przyzwyczajenie a to wiąże się u ryb ze stresem a rybka estresowana jest bardziej podatna na infekcje .To jest tylko moje zdanie zrobisz jak uważasz.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 27 kwie 2008, 12:34

Powiem tak:
dla żony za wystrój brawa się należą, a za ryby jesteś be :wink:

Awatar użytkownika
Jaross
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 07 paź 2007, 16:55
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontaktowanie:

Post autor: Jaross » 27 kwie 2008, 20:47

Dzięki za takie wypowiedzi żona chodzi dumna :) tak się składa że niedługo wyjeżdżam na miesiąc i wszystko zostaje pod opieką żony, jak ona się nimi zajmie to może i palecie będą oko cieszyć. A tak poważnie to mam nadzieję że niedługo będzie lepiej. Tego listka na razie zostawiłem zobaczymy czy następne też będą szły ku górze jak tak to będę je obcinał.

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości