Moje dyskusie

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Moje dyskusie

Post autor: Młody1919 » 12 cze 2007, 13:17

Witam serdecznie.
Oto moje paletki , postaram się aby niedługo załączyć więcej fotek
Two 12
Tww 10
PH 7,3
Załączniki
Dyski1.JPG
Dyski1.JPG (40.67 KiB) Przejrzano 6956 razy

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 12 cze 2007, 13:24

Za dużo nie napisałeś o akwarium, litrażu, filtracji, od kiedy jest, obsadzie, no i o tych paletkach też, anie wieku, ani wymiarów, ale te pierwsze 3 zapowiadają się nieźle, jak się postarsz, wszystko w Twoich rękach.
Ta 4ta paletka z tyłu słabo widoczna, chyba ma się nienajlepiej, ale może to takie złudzenie bo prawie jej nie widać.
Czy jesteś pewien tych parametrów wody?

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 12 cze 2007, 13:37

Aha , przepraszam. Akwarium ma 160 litrów 100x40x40 , Temp. wody 30C , Obsada , tak jak widać plus Red Turkus ( 8 cm) . Ryby na zdięciu maja po ( od lewej) 14 , 10 , 10 cm (ok.).
Dodatkowo 2 kirysy pstre i zbrojnik kolumbijski no i stado ( 10 sztuk) Razbory klinowej. Ta z tyłu to jest tak przez nie poganiana i jest to szczórek nie rośnie itp... Ryby są zdrowe , jedzą , gonią sie itp... Parametry tez mi tak troche dziwne... poczekam kilka dni , porobie kilka podmian i zrobie testy ponownie to wtedy sie okaże. Filtry : EX 700 ,Fan 1 , Światło : Aqua-Glo Hagen . Karmione są artemia , sercem z czosnkiem i paletą Tetry...Wiek ? no nie wiem... nie potrafie powiedzieć , są ze sklepu...

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 12 cze 2007, 15:16

Młody1919 pisze: Akwarium ma 160 litrów 100x40x40 ,
Trochę małe ...
Obsada , tak jak widać plus Red Turkus ( 8 cm) . Ryby na zdięciu maja po ( od lewej) 14 , 10 , 10 cm (ok.).
Trochę mało paletek. To rybka stadna ... ale litraż też nieodpowiedni dla większej ilości.
Parametry tez mi tak troche dziwne... poczekam kilka dni , porobie kilka podmian i zrobie testy ponownie to wtedy sie okaże.
Co do parametrów to twardości jeszcze ujdą w tłoku, ale PH fatalne. A co z NO2 i NO3 ? - kiedy akwa zalane ?

Swoją drogą to przy powierzchni (u góry akwa) jakoś gęsto od roślin ... . Może jakieś zdjęcie całości ?

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 12 cze 2007, 19:09

gęsto , bo ryby są pod korzeniem pokrytym w całości mchem . Akwa zalane ok. 3 miesięcy , NO2 i NO3 spokojnie , niedługo będzie i to wiadomo. Ale NO3 będzie napewno , bo troche jedzenia zawsze wpadnie w mech i troche odchodów tez ... podmieniam 3 razy w tygodniu 20 L odstanej kranówki. Aqwarium małe, owszem ale nie chce narazie większego baniaka bo chce sobie dac rade z małym , poćwiczyc , dojsc do jakieś tam wprawy , nabrac praktyki... Jak będzie wszystko ok. to na zime planuje jakieś 360L...

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 12 cze 2007, 19:49

Aqwarium małe, owszem ale nie chce narazie większego baniaka bo chce sobie dac rade z małym , poćwiczyc , dojsc do jakieś tam wprawy , nabrac praktyki...
:mrgreen:
Toż wszystko na opak robisz, do małego akwarium trzeba fachowca i się dobrze znać by dyski przeżyły, a w dużym to i laik da redę się uczyć i przy okazji nauki ryb ma szansę nie zmarnować.
Czytaj więcej i jeszcze raz czytaj.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 12 cze 2007, 20:11

birdas pisze:Co do parametrów to twardości jeszcze ujdą w tłoku, ale PH fatalne.
:P :lol: :P :lol: :P :lol: :P :lol: :P :lol:
Ja uważam, że PH ma świetne przy tej twardośc i węglanowej.
PH 7.3 przy TWW 10 to nie jest 'fatalne' ale wręcz rewelacyjne.
:lol:
Zdecyduj się birdas czy ma twardości 'ujdą w tłoku' czy 'fatalne', bo nie można mieć lepszego PH przy TWW 10.
TWW 10 'ujdą w tłoku', a PH 7.2 'fatalne' :?: Toż to się wyklucza nawzajem, to prawie naczynia połączone i w swoim poście sam sobie przeczysz ... lub jeśli nie wiesz o tym to uświadamiam.

Jeśli uważasz, że ma 'fatalne' PH 7.3 to musisz też uznać, że ma też 'fatalne' TWW 10.

Ja uważam, że nie ma złej tej kranówki, całkiem niezła, choć dziwne parametry i pewnie jakieś błędy pomiarów lub złe testy się wkradły.

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 12 cze 2007, 20:16

Czytam , ja Ciebie Tom Rozumiem , i nie zaprzecze , bo wiem ze jesteś kimś kto ma o tym spore pojęcie , Ale moje akwarium nie było od początku budowane z myślą o paletkach , a zawsze mażyłem o tych pięknych rybach. Wiem ze z małym akwarium jest więcej roboty... Ale rozmawiałem z kilkoma osobami trzymającymi paletki i są tego samego zdania co i ja , ze naucz sie na małym z kilkoma rybami, nie żucaj sie na wielkie bez doświadczenia , Na te kilka rybek co ja mam 160L myśle ze im krzywdy nie robi. Ryby żyją , nie chorują , jedzą , a wyglądają tak jak na zdjeciu widac. Wiem tez ze te 360 które planuje nie będzie niczym czym bym mógł zaimponowac czołówce z tego forum. czytam czytam.... spokojnie :) ( dzięki za poparcie )

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 12 cze 2007, 20:37

Akwa z obudową własnej roboty... to takie brązowe po lewej jest zielone tylko tu jakoś tak dziwnie wyszło... ( to jest mech)
Załączniki
Disc2.JPG
Disc2.JPG (30.3 KiB) Przejrzano 6834 razy

Awatar użytkownika
Angel007
junior
junior
Posty: 62
Rejestracja: 12 gru 2004, 22:18
Lokalizacja: Muehlheim am Main

Post autor: Angel007 » 12 cze 2007, 20:45

mom zdaniem ..poczatki niezle. Parametry nie idealne, ale to nie hodowla i jezeli beda stabilne to jest to najwazniejsze. Jak sam piszesz przy zakladaniu nie byly jeszcze paletki w planie, ale teraz jak juz sa to cie jeszcze troche roboty czeka. Poniewaz jestes z gniezna to nie jestes "sam" bo masz pod nosem "Brodacza" i wiez mi on sie zna :D a w kazdym razie ma doswiadczenie i wiedze.
eugen

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 12 cze 2007, 20:50

Tak znam tego Pana :) Pana Michała tez osobiście znam :) Wieczorem będzie więcej fotek,

MarcinR
junior
junior
Posty: 33
Rejestracja: 29 gru 2004, 09:44
Imie i Nazwisko: Marcin Ryszka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tworków k/Raciborza
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Post autor: MarcinR » 12 cze 2007, 21:24

Młody1919 pisze:Tak znam tego Pana :) Pana Michała tez osobiście znam :) Wieczorem będzie więcej fotek,

Jokoś tych fotek nie widać

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 12 cze 2007, 21:26

_TOM_ pisze: Ja uważam, że PH ma świetne przy tej twardośc i węglanowej.
PH 7.3 przy TWW 10 to nie jest 'fatalne' ale wręcz rewelacyjne.
:lol:
Zdecyduj się birdas czy ma twardości 'ujdą w tłoku' czy 'fatalne', bo nie można mieć lepszego PH przy TWW 10.
Ja nie patrzę na to poprzez porównanie twardości z PH i jakie można uzyskać PH przy jakich twardościach. Ja patrzę na parametry indywidualnie. Dlaczego ? - dlatego, że mój przypadek nijak ma się do teorii. Przez rok czasu szukałem osoby, która wyjaśniłaby dlaczego w moim akwa przy TWW=3 i TWO=4 pomimo nafaszerowania wody dwutlenkiem węgla do poziomu 40 nie da się uzyskać PH mniej niż 6,6. Wymieniłem w akwa wszystko i nie jest możliwością uzyskać PH mniej niż 6,6. Teoria mówiłaby o czymś innym. Koledzy mieszkający w sąsiedztwie mają problemy odwrotne. Przy takich twardościach jak ja mają problem żeby podnieść PH chociaż do poziomu 6,0. Nakupowali PH-komputery żeby jakoś mieć stabilne PH (z przedziału 5,5-6,0) i ledwo dają radę. U mnie nie da się zejść poniżej. Na FDMD tworzyłem potężne wątki w tym temacie, rozmawiałem z osobami na spotkaniu w Poznaniu co jest grane i nic ... nikt nie wie.
Kiedyś miałem w akwa TWW=0 i TWO=0 i było to samo.
Na koniec jeszcze uwaga. Wiele osób na forum zmaga się z twardością wody. Osobiście nigdy nie analizowałem jakie PH powinno być przy TWW=10 czy jeszcze większym. Mi w kranie płynie woda o TWW=0 i TWO=0 więc co się dzieje na wyższych pułapach to nie wnikałem. Bo i po co ? Widząc parametr PH=7,3 uważam, że to za dużo ... a to, że taki wynik przy takiej twardości jest cudem to już wykracza poza mój kręg zainteresowań :)

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 12 cze 2007, 21:39

fotki
Załączniki
00002.JPG
00002.JPG (24.19 KiB) Przejrzano 6789 razy

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 12 cze 2007, 21:41

fotki..
Załączniki
00001.JPG
00001.JPG (29.33 KiB) Przejrzano 6787 razy

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości