Akwarium Michcia

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Akwarium Michcia

Post autor: Michcio » 13 gru 2006, 01:00

Witajcie
Po gruntownych przemyśleniach doszedłem do następujących wniosków. Do tej pory nie pokazywałem swojego zbiornika, gdyż po prostu się wstydziłem. Czego?? Tego ze to tylko 200l, i to na dodatek nie nastawione na estetykę, ale raczej na wygodę dla palet. Sadziłem że kiedyś nadejdzie ten czas kiedy to będę miał co pokazać tzn. coś co w kontekście "zerkających z wysokości", i "zastraszających" moje biedne akwa Waszych zbiorników nie "schowa głowy pod piasek niczym struś" . Bo jak to prezes napisał co niektórzy po dolaniu 2 wiader do swojego filtra będą mieli taki zbiornik jak ja teraz. Cóż taka jest prawda, ale jeszcze wszystko przede mną. Nie ma co odgrywać chojraka, jest się takim jakim się jest :-) A więc mam zbiornik 200l, i chce wam go pokazać. Nie po to żebyście stwierdzili ze ten cały Michcio to nie wiadomo skąd się nagle wyrwał, naszło go na szczerość i pokazuje swoją maliznę akwarystyczną. Ale po to żebyście zobaczyli jak ten Michcio mając swoją "200" w wyniku ewolucji w końcu przesiada się na coś sensownego i godnego pokazania. Tak więc ten wątek teraz ma swój początek, będzie trwał przez etapy wzrostu nowych ryb na które z utęsknieniem czekam, przez czas zakupu i aranżacji mojego wymarzonego zbiornika, który w przyszłości(oby jak najszybciej) stanie w moim pokoju, jak również przez okres jego modernizacji i rozwoju.
Załączniki
akwarium1.JPG
akwarium1.JPG (58.76 KiB) Przejrzano 8662 razy
akwaium2.JPG
akwaium2.JPG (48.91 KiB) Przejrzano 8813 razy
akwarium3.JPG
akwarium3.JPG (58.8 KiB) Przejrzano 8667 razy

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 13 gru 2006, 08:12

Tak gestej obsady roślinnej tylko Ci pozazdrościć .To chyba o ile się nie mylę kabomba .W moim baniaku rośliny mają się nie żle ,ale właśnie kabomba mi zabardzo rosnąć nie chce.Biorąc pod uwagę ze Twoje akwa nie grzeszy wielkośćią nie masz się czego wstydzić .
Tak więc ten wątek teraz ma swój początek, będzie trwał przez etapy wzrostu nowych ryb na które z utęsknieniem czekam, przez czas zakupu i aranżacji mojego wymarzonego zbiornika, który w przyszłości(oby jak najszybciej) stanie w moim pokoju,
No właśnie .Pochwal się Michcio "co chodzi Ci po głowie" odnośnie Twojego wymarzonego zbiornika

niki 28

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 13 gru 2006, 08:18

niki 28 pisze:To chyba o ile się nie mylę kabomba .niki 28
No to chyba się mylisz. Michcio co to jest ta technika na środku, i czy możesz ją gdzieś ukryć?

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 13 gru 2006, 08:29

No to chyba się mylisz
No to mnie "oświeć" skoro się mylę , z resztą pewny nie byłem

niki 28

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 13 gru 2006, 10:11

niki 28 pisze:
No to chyba się mylisz
No to mnie "oświeć" skoro się mylę , z resztą pewny nie byłem

niki 28
Oświeć - sam mam ciemność, lecz mam wrażenie że jest to rodzaj jakiejś paproci, lecz niech wypowie się właściciel bo nikto nieje nieomylny jak powiedział jeż złążąc ze szczotki drucianej :wink:

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 13 gru 2006, 13:14

Oświeć - sam mam ciemność, lecz mam wrażenie że jest to rodzaj jakiejś paproci
.Po lewej stronie akwa to najprawdopodobniej kabomba. Co do pozostałych w dalszym tle akwa nie wiem :? .Może Michcio rozwieje nasze domysły :P

niki 28

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 13 gru 2006, 13:26

Te roślinki o które sie sprzeczacie to limnofilia indyjska albo zmiennolistna cieżko określic po zdjeciach, a te z lewej to:
najprawdopodobniej kabomba
A ten mechanizm ma najprawdopodobniej rozbijac strumień wody z filtra-orginalnie wygląda. :shock:

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 13 gru 2006, 17:45

W końcu wróciłem do domu i już odpowiadam na pytania. Mianowicie :
Jacku szczerze to nie do końca wiem jakie to są dokładnie gatunki. Z tego co się orientuje to zarówno po lewej jak i po prawej jest to limnofilia. Wydaje mi się że kabomba nie cierpi ciepłej wody i łatwo w takiej wodzie marnieje i ginie( to wiedza z czasów kiedy w 22l trzymałem bojownika, bardzo prawdopodobne że powinno się ją odkurzyć), a te rośliny bezproblemowo wytrzymują tygodniową kurację temperaturową 35 st. C, ale wiąże się to ze spadkiem walorów estetycznych( mówiąc krótko roślina blednie, w niektórych miejscach brązowieje- tak jak przy niedoborze żelaza)- co zresztą jest jeszcze trochę widoczne na zdjęciach.
Stanpiterze to "coś" ciemne to nic innego jak próba zaadaptowania filtra mechanicznego o wydajności 1000l/h do zbiornika o pojemności 200l. Poza tym służy jako bardzo wydajny natleniacz. Tak jak zasugerował Rafał owy dziwny dyfuzor ma za zadanie zniwelować prąd wody, w czym doskonale się sprawdza. Oczywiście nie jest to element dekoracyjny,( może nawet pomyślę o zakamuflowaniu go)filtr jest tak ustawiony żeby wylot filtra zewnętrznego(600l/h) był skierowany na jego obudowę no i umieszczona w pobliżu grzałkę. :D
A propos niezidentyfikowanej roślinki jest to rzeczywiście paproć, mianowicie pierzatka. Moim zdaniem jest to najbardziej wypasiasta roślinka dla palet. Każdy kto widział jak to rośnie myślę że ma podobne zdanie.

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 13 gru 2006, 17:56

Ta roślinka o której mówicie to raczej na pewno Ceratopteris thalictroides - paprotnica sumatrzańska.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 13 gru 2006, 18:07

Z tego co się orientuje to zarówno po lewej jak i po prawej jest to limnofilia.
Czyli Rafał miał rację.Nie zmienia to faktu że pięknie Ci rosną"odpukać w niemalowane"
Co do kabomby ,to generalnie mi rosła nawet w tem 28 st .Marniała tylko dlatego że wszystkie moje młode palety obgryzały nowiuśkie pędy .To samo miałem z paprotką rutewkową , rosła na potęgę szczególnie w formie pływającej , niestety i tu było to samo.Nie pomogła nawet dodatkowa dawka pokarmu roślinnego do menu moich ryb .Poprostu jadły sobie i już
Tak więc ten wątek teraz ma swój początek, będzie trwał przez etapy wzrostu nowych ryb na które z utęsknieniem czekam, przez czas zakupu i aranżacji mojego wymarzonego zbiornika, który w przyszłości(oby jak najszybciej) stanie w moim pokoju,
Pochwal się kiedy bedziesz miał nowe ryby , i jaki baniak planujesz postawić
No chyba że jest to narażie Twoja słodka tajemnica

niki 28

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 13 gru 2006, 18:13

DISPAR pisze:Ta roślinka o której mówicie to raczej na pewno Ceratopteris thalictroides - paprotnica sumatrzańska.
Prawda. Ale mam tendencję do literówek więc zrezygnowałem z łaciny.

Jacku spróbuje dziś opisać swoje plany.

maciekkozlowski
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 31 paź 2006, 16:58
Lokalizacja: okolice rzeszowa
Kontaktowanie:

Post autor: maciekkozlowski » 13 gru 2006, 19:52

Michale, powiedz coś o świetle ile wat,...itd.

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 13 gru 2006, 22:06

Jacku szczerze to chciałbym jeszcze troszkę poczekać z obwieszczeniem moich zamiarów, zresztą to nie będzie nic szczególnego. Prawdę mówiąc jeszcze się waham w sprawie ostatecznego kształtu mojego nowego baniaczka. :P Jak już ostatecznie pokonam wojnę z samym sobą to będę w stanie opisać coś zgodnego z własną wolą :P
maciekkozlowski pisze:Michale, powiedz coś o świetle ile wat,...itd.
W sumie to nic szczególnego nie napiszę. Stosuje filtr własnej produkcji, który był szczegółowo opisany i skomentowany. Jest to rodzaj sumpa stojącego obok zbiornika, nie stosuje jakichś wymyślnych mediów filtracyjnych, głównie żwir, kremazyt(tylko w celu zwiększenia granulacji, dla uzyskania lepszego przepływu w dolnych częściach filtra i gąbkę. Jeżeli chodzi o oświetlenie to do tej pory stosowałem belkę oświetleniową 2 x36w ze zwykłymi świetlówkami PHILIPS MASTER 840, ostatnio dołożyłem(praktycznie po katastrofie) belkę 2 X18W ze świetlówkami tegoż samego rodzaju. Można powiedzieć że rośliny jeszcze nie zdążyły pokazać jak zareagują na dodatkowe oświetlenie. Owe belki możliwe że zastosuje w nowej obudowie.
Parametry wody:
Ph= w granicach od 6,4-6,6
Tww=0
Two=8
NO3- = na niskim poziomie, ok 10- jeżeli wzrasta to robie podmianę z wcześniej przygotowanej wody, którą preparuje ok tydzień- tzn przez taki okres średnio woda przebywa w 130l odstojniku w którym non stop działa filtr i natlenianie. Parametry wody są korygowane kationitami, woda doprowadzana do odpowiedniej temperatury a następnie przepompowywana do zbiornika.
Posiadam denitryfikator z węża o długości 25m.
NO2- = nie mierzyłem ale raczej przy filtrze o pojemności 25l, i wydajności 600l/h + filtr wewnetrzny AQUA SHUT SENIOR bio 1000 żaden azotyn nie ma szans na nieutlenienie.

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 21 gru 2006, 23:32

Razem z Piotrem byliśmy dziś u Darka . No i już są efekty. Oto mały przedsmak. Prawdziwą galerię zamieszczę jutro przy zapalonym świetle. Ryby wpuszczone do zbiornika 3h temu, są bardzo żywotne zwiedzają swój tymczasowy nowy dom. Szukają żarełka, ale dzisiaj nici z tego, najwcześniejsze karmienie jutro rano. Kiedy odpowiednio podrosną trafia do planowanego zbiornika 500l.

Darku bardzo dziękuje za piękne ryby.
Załączniki
Nowe.JPG
Nowe.JPG (66.15 KiB) Przejrzano 8383 razy

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 22 gru 2006, 08:48

Fajna młodzierz Michcio.W Twojej 500-tce prezentować się będą super :roll:

niki 28

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości