Nowa 375

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Nowa 375

Post autor: buldozer1978 » 18 lut 2009, 22:16

Witam!
Chciałbym wam przedstawić moje akwa, które niedawno nabyłem, więc tak:

Akwarium proste o wymiarach 150x50x50 z pkrywą plastikową ABS
Filtry: zewnętrzny Tetra 1200 i wewnętrzny AQUAEL cirkulator 650
Oświetlenie to 3x 40W T8 w tym 2x flora glo i sun glo
Ogrzewanie Tetra 150W
Podłoże to piasek ok 40 kg

Rośliny to głównie lotosy, kilka gałązek cabomby, oraz kilka sadzonek cryptocoryny

Z fauny jak narazie tylko 3 dorosłe zbrojniki + bocja mysia
Załączniki
1q1.jpg
W dniu zalania tj. 27 stycznia
1q1.jpg (17.84 KiB) Przejrzano 7825 razy
1q3.jpg
A tak wygląda dziś
1q3.jpg (33.58 KiB) Przejrzano 7825 razy

discus123
junior
junior
Posty: 39
Rejestracja: 26 lis 2008, 17:05
Lokalizacja: Niemodlin
Kontaktowanie:

Post autor: discus123 » 19 lut 2009, 12:43

nie mało piasku jak na taki baniaczek ?:P

PIGEOOON

Post autor: PIGEOOON » 19 lut 2009, 13:23

ta Tetra dogrzewa taki zbiornik?! czy palecie masz zahartowane?!

Awatar użytkownika
pyton79
junior
junior
Posty: 85
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:55
Imie i Nazwisko: Leszek Pytka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pabianice
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: pyton79 » 19 lut 2009, 15:44

Może mam temperaturę w mieszkanku jak ja 25 stopni :lol:

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 19 lut 2009, 18:24

Piasku może troszkę mało właśnie mam zamiar dokupić z 20 kg. Odnośnie temperatury grzałeczka spokojnie daje sobie radę, temperaturkę 28 stopni spokojnie dogrzewa włączając sie sporadycznie raz na kilka godzin( faktycznie mam ciepło w domu). Paletek jak narazie nie mam ale w sobotę jadę po nie do Częstochowy do P. Mordarskiego :D . Mam zamiar kupić jakiś 6-8 szt. Najprawdopodobniej będą to pigeony blood snake, blood silver i kobalty wielkości ok 14cm . Co sądzicie o takiej obsadzie, czy muszę przeprowadzać kwarantannę?
Rośliny marnie wyglądają ponieważ dopiero wczoraj wylądowały w akwa wcześniej były w innym (oczywiście moim nie ma obawy, że coś z nimi przywlekę) przy słabym oświetleniu i praktycznie wegetowały . Poniżej zdjęcie poprzedniego akwa z lotosami i moimi pierwszymi paletkami (do nauki, nie mnie jednak niczego im nie brakowało)

PS.
Soory za jakość zdjęć ale robione telefonem.
Załączniki
1.jpg
Akwa 200l (poprzednie)
1.jpg (51.31 KiB) Przejrzano 7713 razy
2.jpg
Samica
2.jpg (26.72 KiB) Przejrzano 7713 razy
6.jpg
Samiec
6.jpg (33.01 KiB) Przejrzano 7713 razy

klaus
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 05 lut 2009, 12:28
Imie i Nazwisko: klaudiusz rek
Lokalizacja: Opole

Post autor: klaus » 19 lut 2009, 19:44

gdzieś na forum słyszałem o trzymaniu palet w całkowitej ciemności u p. Mordawskiego z Częstochowy ryby dosyć długo dochodzą do siebie, ale nie wydaje mi się, że jest to powodem oszczędności z jego strony, poza tym kiedyś miałem zamiar kupić jego palety chciałem zobaczyć jak to wygląda cenowo i na żywca bo nie każdy chodowca ma zdrowe ryby. Zadzwoniłem chciałem sie umówić, że chcę dokupić, a on na to, że jak kupować to w wiekszej ilości i nie dodaje się ryb do innych już bedących w zbiorniku. Gdzie to jest napisane, że się nie dodaje, po kwarantannie można połączyć je ze sobą i naprawdę nic się nie będzie działo, za jego złe wypowiedzi kupiłem w Chorzowie i jest O.K. Kwarantanna w sterylnym minimum 4 tygodnie temp. 28-30st i obserwujemy rybcie. Powodzenia.

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 19 lut 2009, 20:18

klaus napisał:
... Zadzwoniłem chciałem sie umówić, że chcę dokupić, a on na to, że jak kupować to w wiekszej ilości i nie dodaje się ryb do innych już bedących w zbiorniku. Gdzie to jest napisane, że się nie dodaje...

Ja też dzwoniłem i nie było problemów z umówieniem sie na zakup ok 10 szt mniejszych paletek, czy 6-8 takich jak ja zamierzam kupić dla siebie, cenowo też zadowalająco. Jeśli chodzi o te ciemności to pierwszy raz slyszę :shock: czemu miałoby to służyć :?:. Co do łączenia z innymi paletkami to zgodzę się z Tobą.

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 19 lut 2009, 23:51

Porządnie przykryj akwarium jak już je przywieziesz i wpuścisz. Ja przywiozłem 9szt w nocy, a na rano miałem 5 i 4 suchary. No i przygotuj się na spidowanie w popłochu przed wszystkim, co się ruszy w pobliżu akwarium. Trwa to długie miesiące, ale z czasem ustępuje i jest OK.
Mimo to warto i polecam (szczególnie początkującym).

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 20 lut 2009, 00:10

IreneuszKaczor napisał:
Porządnie przykryj akwarium jak już je przywieziesz i wpuścisz. Ja przywiozłem 9szt w nocy, a na rano miałem 5 i 4 suchary. No i przygotuj się na spidowanie w popłochu przed wszystkim, co się ruszy w pobliżu akwarium. Trwa to długie miesiące, ale z czasem ustępuje i jest OK.

Irku dzięki za radę. Mam jeszcze jedno pytanko kupowałeś młodzież czy jakieś większe, bo ja skłaniam sie ku tym około 14-15cm. Myślisz, że takie "podrostki" też bedą takie płochliwe. A swoją drogą jak myślisz dlaczego tak długo się klimatyzyją w nowym akwa?

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 20 lut 2009, 00:24

Kupowałem (jak dobrze pamiętam) takie 12cm. Gdzieś na chyba sąsiednim forum są w temacie "Made in Częstochowa".

Będą, będą. To z powodu tych ciemności i oczywiście dołożysz im stres związany ze zmianą wody i dziwną ogromną (nie znaną im) przestrzenią w Twoim akwarium.

Najlepiej przez kilka (kilkanaście) dni nie świeć im światła, a potem pomału do niego przyzwyczajaj.

klaus
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 05 lut 2009, 12:28
Imie i Nazwisko: klaudiusz rek
Lokalizacja: Opole

Post autor: klaus » 20 lut 2009, 08:09

Irek napisał
Będą, będą. To z powodu tych ciemności.............

więc jednak z tą ciemnością u Mordawskiego to nie wymysł, pozostaje jednak pytanie , dlaczego?
Ostatnio zmieniony 20 lut 2009, 08:13 przez klaus, łącznie zmieniany 1 raz.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 20 lut 2009, 08:11

Niestety, Pan Mordarski trzyma ryby po ciemku i zapala światło sporadycznie, z tego co pamiętam musisz kupić minimum 10szt. więc dowiedz się dokładnie, ryby są ładne, ale trzeba popatrzeć i wybierać, jaśli taka możliwość istnieje do dzisiaj. Jeśli będą w akwa tylko ryby od Mordarskiego to po co kwarantanna?? Możesz je wpuścić od razu do zbiornika. Łączenie ryb z innymi to zawsze strach ale w odpowiednim postępowaniu nie powinno być problemu, pozdrawiam

klaus
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 05 lut 2009, 12:28
Imie i Nazwisko: klaudiusz rek
Lokalizacja: Opole

Post autor: klaus » 20 lut 2009, 08:18

kwarantanna jest dobra w sterylniaku gdyby zaszła potrzeba leczenia, szkoda całego sprzętu, roślin, a baniak niech dojrzewa

Awatar użytkownika
yoyi
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 345
Rejestracja: 08 gru 2004, 09:58
Imie i Nazwisko: Piotr Dutkiwicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: yoyi » 20 lut 2009, 08:53

buldozer1978 pisze: (oczywiście moim nie ma obawy, że coś z nimi przywlekę) .
Pod warunkiem, że były w nim tylko same rośliny i to przynajmniej 2 tygodnie. Jeżeli pływało coś w ich towarzystwie to już tej pewnosci nie ma i można się obawiać.

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 20 lut 2009, 09:16

yoyi napisał
Pod warunkiem, że były w nim tylko same rośliny i to przynajmniej 2 tygodnie. Jeżeli pływało coś w ich towarzystwie to już tej pewnosci nie ma i można się obawiać.
Pływały z nimi te glonki i bocja. Ale nie zuważyłem u nich żadnych obiawów choroby, a mam je jakieś kilka tygodni.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2009, 09:49 przez buldozer1978, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości